התקנת דק: אפשרויות עיצוב

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דק עם עץ מטופל בלחץ היא שיטה נפוצה לוודא שהחלל החיצוני החדש עומד בפני פגעי מזג האוויר. עץ מספק לדק משיכה טבעית, ותוכלו להתאים את המראה עם מגוון רחב של צבעים שמתאימים לתנאים חיצוניים. למעשה, יש היום סוגים שונים של עצים מהם ניתן לייצר דק ביניהם עץ איפאה, עץ טיק, עץ אורן, עץ סינטטי ועוד. לכל עץ יש את היתרונות אל מול החסרונות שלו.

התקנת דק

כאשר בוחרים את הדק המתאים, יש לקחת בחשבון מגוון רחב של קריטריונים:

  1. סוג הדק – לכל דק יש את המאפיינים והתכונות שלו, יש עצים יותר חזקים וכאלה שקצת פחות, יש עצים בעלי מראה מחוספס, שמתאימים לסגנון העיצובי הכפרי, לעומת עצים שמתאימים לסגנון העיצוב המודרני ויותר חלקים, יש עצים שקל יותר לתחזק אותם לעומת כאלה שדורשים יותר תחזוקה. בנוסף, מבחינת מזג האוויר, חשוב לקחת בחשבון את סוג העץ משום שלמשל האיפאה לא מתאים לאזורים שבהם יש חשיפה גבוהה של שמש, הרגישות שלו לשמש היא גבוהה. הטיק לעומת זאת, מצוין לכל מזג אוויר אבל הוא מאוד יקר.
  2. איפה ממקמים את הדק ? – יש דקים שיתאימו יותר לאזור הפרגולה, יש דקים שיתאימו מסביב לבריכת השחיה כי רמת העמידות שלהם למים ולחות גבוהה, יש דקים, שיתאימו למרפסות ולכן לפני שבוחרים את סוג העץ, חשוב לשים לב איפה אנחנו בוחרים למקם אותו.
  3. גודל הדק – כמה שטח אנחנו רוצים שהדק יתפוס?
  4. תשתית – האם אנחנו מתקינים את הדק על האדמה או על דשא?

איך מתבצעת התקנת דק מעץ מרוכב

התקנת דק מרוכב מספקת שטח חיצוני עם תחזוקה נמוכה. האפשרויות הזמינות כוללות מגוון סוגי עצים, ואתם יכולים לבנות את הדק על מנת להשלים את עיצוב הפנים של הבית שלכם או ליצור מרחב מזמין לרגיעה.

התקנת דק היא הפרויקט האולטימטיבי לגינה. התהליך דורש מעט עבודה, אבל עם הכלים והחומרים הנכונים, מתקין דקים מקצועי בקיא בטכניקות הדרושות להתקנת דק. הצעד הראשון בהתקנת דק החלומות הוא יצירת תוכנית שכוללת החלטה על גודל הדק, החומרים, ופריסת הדק בגינה שלכם.

דק בטוח ועמיד לאורך זמן זקוק לבסיס מתאים ומסגרת מוצקה. מתקין דקים מומחה במסגור הדק, כולל הגדרת עמודי הדק והתקנת הקורות.

בחירת האריחים והמעקה

כשמסגרת הדק הושלמה, ניתן לבצע התקנת דק. חלק זה של הפרויקט כולל את בחירת האריחים המתאימים ומעקות הדק. החלק האחרון של הפרויקט הוא המדרגות. בניית מדרגות דורשת מעט מתמטיקה וידע. מתקין דקים מקצועי בקיא בשלבים הדרושים להתקנת סט של מדרגות עץ, עם תוצאה של תחכום ועמידות לכל דק.

עם התקנת דק מרוכב ומעקות, ניתן להשלים את הפרויקט באמצעות בניידת מדרגות מרוכבות ומעקות ויניל. בסיום הפרויקט, ניתן להוסיף אביזרים שיעניקו לדק סגנון ייחודי ומותאם אישית.

התקנת דק צף

רוב עקרונות התקנת דק בפרויקטים שונים חלים גם על בניית דק צף או מנותק, אבל סוג זה של דק אינו מתחבר לבית שלכם. חשוב להבין איך להתחיל לבנות פלטפורמה או דק מנותק על ידי פריסה ובניית בסיס הדק הצף.

כשהדק ערוך והבסיס במקום, מגיע הזמן לבנות את המסגרת. מתקין דקים מקצועי חותך ומרכיב את המסגרת עבור הדק הצף שלכם. עם השלמת המסגרת, זה הזמן להוסיף את הדק. החלק האחרון של התקנת דק צף כולל התקנת דק מרוכב וניתן לבחור שיטות גימור שונות על מנת להפוך את הדק שלכם למזמין ונוח.

שיטות ותנאי התקנה

התקנת דק דורשת ידע במונחים וטכניקות שונות, שמועילים גם בפרויקטים אחרים. יש לוודא ידע בשימוש בסרט מדידה והבנת המידות הנכונות. חשוב להבין גם את משמעות הרמה והאנך על מנת שניתן יהיה לוודא שהדק שלכם ישר ויציב.

חשוב לדעת איך להניח את האריחים במרכז כדי להתקין את קורות הרצפה באופן נכון, וללמוד איך להשתמש בקו גיר ליצירת קווים מנחים על פני שטחים גדולים. בשלב האחרון, חשוב להקפיד להבין את אופן קדיחת חור פיילוט כדי למנוע מהדק שלכם להתפצל במהלך התקנתו.

עלות התקנת דק נעה בין 600-650 ₪ למטר מרובע, ואם הבחירה היא בדק מעץ איפאה, המחיר יעלה לסביבות 600-700 ₪ למטר מרובע.

התקנת דק

התקנת דק מחירון

שיטת התמחור של דקים מתבצע לפי מטר מרובע. לכן, הפרמטר העיקרי לצד סוג הדק שתבחרו הוא גודל הדק. העניין הוא שככל שהדק גדול יותר, המחיר למ“ר יורד, אך כמובן המחיר הסופי יהיה גבוה יותר.

   • מחיר דק אורן – 270-480 ש“ח למ“ר בתוספת מע“מ
   • מחיר דק איפאה- 580-730 ש“ח למ“ר בתוספת מע“מ
   • מחיר דק במבוק – 600-750 ש“ח למ“ר בתוספת מע“מ
   • מחיר דק סינטטי – 580-660 ש“ח למ“ר בתוספת מע“מ
   • מחיר דק מעץ טיק בורמזי – 900-1,200 ש“ח למ“ר בתוספת מע“מ

כאמור, מרכיב נוסף המשפיע על המחיר הוא התשתית של הדק. בדרך כלל כדאי לבנות דק בגובה שנע בין 9-16 ס“מ מעל האדמה בכדי שהדק לא יקבל מכת לחות וכדי שלא יווצר בו עובש או טחב. המחיר של תשתית מברזל מייקרת את הדק בתוספת של בין 70-100 ש“ח למ“ר. מחיר של תשתית דשא שעליו הדק יבוא מייקרת את העלות הסופית בעוד 90-200 ש“ח למ“ר. במידה ובונים את הדק על גבי ריצוף קיים או על גבי בטון, זה יוסיף המון גובה אבל זה אפשרי. יש שתי שיטות בהן נהוג לתמחר את העבודה, האחת כוללת את הפירוק של הריצוף והשניה כוללת מחיר גלובלי. בכל מקרה התהליך מייקר את ההתקנה בכמה אלפי שקלים.

ראו גם: התקנת דק אורן | התקנת דק איפאה

 

האם התקנת דק על אדמה אפשרית?

דק מיוצר מעץ ומספק חומר בנייה מעולה. היום ניתן לבחור מבין סוגים רבים של עצים כמו למשל דק איפאה, דק אורן, דק אלון וכדומה. לכל עץ יש את התכונות המאפיינות אותו, את הגוונים והמרקמים שלו, את היתרונות אל מול החסרונות. חלק מהעצים נחשבים לקשים וחלקם רכים מה שבא לידי ביטוי ברמת הצפיפות של העץ וכמות הסיבים. ככל שהעץ חזק יותר, הוא עמיד יותר ויכול להתמודד עם נזקי מזק האוויר שיש בחוץ כמו רוח, שמש וגשם, לצד נזקי הזמן. חשוב להכיר בכך שלמרות החוזקות שלו, הוא עלול להיסדק. היבט מכריע אחד הוא יסודות הדק, כך שמבחינת בעלי בתים רבים שאינם להם ניסיון קודם עם דקים, השיקול העיקרי הוא אפשרות התקנת דק על אדמה.מאמר זה מציג את הטיפים והשיטות המומלצות ביותר בנושא התקנת דק על אדמה, כך שניתן יהיה לתרגם את החלום על דק בגינה למציאות.

דק על אדמה

איך מתבצעת התקנת דק על אדמה?

שלבי התקנת דק על אדמה מתחילים עם תכנון פריסת הדק. יש לסמן את המיקומים על האדמה באמצעות הצבת כמה יתדות. בהמשך יש להסיר את הדשא, כל העשבים השוטים, הצמחים והסלעים באזור ההתקנה. העבודה מתבצעת על אדמה חשופה, לכן יש לחפור לפחות חמישה סנטימטרים לעומק.

בשלב הבא יש לוודא שהשטח ישר, באמצעות הנחת משטח ישר, כמו לוח, ולהניח מעליו פלס כדי לבדוק אם האדמה ישרה.

כדי להימנע מצמיחת צמחיה אפשרית שעלולה להזיק לאחר התקנת דק על אדמה, יש לכסות את השטח בבד גינון, ואז ליישר את האזור עם חצץ עד שימלא את הרווח של חמשת הסנטימטרים שנוצרו. החצץ יסייע לנקז את כל המים שירדו מהסיפון, ויתכן שיהיה צורך ליישר שוב את הקרקע.

הפרויקט הנכון צריך להתבצע עם הכלים הנכונים

התקנת דק על אדמה מתחילה עם הכנת כלים כמו סרט מדידה, גיר לסימון הנחת האריחים, כלי נגרות, פלס לבדיקת יישור האריחים, וכלים למדידת המרווחים בין האריחים.

וההיבט העיקרי שיש להבין הוא ששום פרויקט התקנת דק אינו יכול להתחיל בלי מחברים, החומר שמחזיקה יחד את הלוחות.

בחירת סוג הדק

התקנת דק על אדמה תלויה בבחירת המוצר הנכון. עם בחירת סוג הדק המתאים, יש לבדוק את המחברים והאביזרים המתאימים לקו הסיפון האטרקטיבי שבחרתם, על ידי התאמת סוג הלוחות לקו המוצרים וסוגי המחברים. לכל קו מוצרים יש מבחר חזק של מחברים נסתרים ומותאמים לצבע לבחירתכם.

דק על אדמה

החלטה על אופן התקנת הדק

בשלב הבא, ניתן לבחור התקנת דק על אדמה ישירות על החצץ, או שניתן להחליט להגביה את הדק להגנה נוספת מפני רטיבות ונזקים. אם אתם כן מעוניינים להגביה את הדק, תוכלו להשתמש במערכת שכוללת קורות.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, מומלץ לשכור מתקין דקים מקצועי, שמקפיד להשתמש בחומרים עמידים במים, כגון עץ מטופל בלחץ או עץ מרוכב. לחילופין, ניתן להשתמש גם בלוחות בטון. בשלב הסופי, ניתן להתקין את לוחות הדק לפי ההוראות, ולהגנה נוספת, במיוחד אם הבחירה היא באפשרות התקנת דק על אדמה, יש להתקין שוליים סביב הדק.

עלות התקנת דק על אדמה

מחירי התקנת דק על אדמה, על ידי איש מקצוע מומחה בהתקנת דקים, עשוי לעלות בין 600-650 ₪ למטר מרובע. אם הבחירה היא התקנת דק איפאה, המחיר יעלה לסך שנע בין 600-700 ₪ למטר מרובע.

לסיכום, בין אם אתם מעוניינים לבצע התקנת דק על אדמה ובין אם על תשתית אחרת, שווה להתייעץ קודם כל עם בעל מקצוע, לבחון היטב את התשתית הקיימת, להבין מהם השלבים בתהליך התקנת הדק, לבחור את הסוג שמתאים באופן האופטימלי ביותר לתנאי השטח הקיימים אצלכם בבית ורק אז לקבל החלטה. בנוסף, חשוב לשאול את בעל המקצוע אותו בחרתם או את מחסן העצים ממנו הזמנת את העץ לאספקה, מהיכן מגיע העץ, האם הוא עבר את כל תהליכי התחזוקה הרלוונטיים, האם הוא נקי ממזיקים וכיצד מומלץ לתחזק את הדרך לאורך השנים. למשל, יש דקים שצריך לשייף, לשמן ולצבוע אחת לשנה ויש סוגים שמספיק לעשות זאת אחת לכמה שנים. לאחר שתקבלו את כל המידע, תוכלו לבחור את הסוג המתאים לכם ביותר.

התקנת דק מחיר: כמה עולה להתקין דק?

גינה נהדרת יכולה להפוך למושכת עוד יותר עם דק יפהפה שיאפשר לכם ליהנות מארוחות בחוץ, ומפגשים משפחתיים וחברתיים. שאלות רבות עולות בהקשר של קניה והתקנה של דק כמו למשל האם ניתן להתקין דק ישירות על אדמה או שצריך תשתית מיוחדת לכך, אילו סוגי דקים קיימים בשוק ומה ההבדלים בין הסוגים הקיימים בשוק. יחד עם זאת אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם היא כמה עולה לבנות דק. אם החלטתם שדק הוא התוספת המושלמת לגינה שלכם, יתכן שאתם תוהים כמה עולה לבנות דק. מספר שיקולי עיצוב משפיעים על התקנת דק מחיר כולל, במיוחד הגודל, החומרים הדרושים, שיקולים מבניים, עיצוב הדק, תכונות נוספות וכן הלאה. בממוצע, התקנת דק יכולה לעלות בסביבות 32,000 ₪, מה שמתורגם במהירות לעלייה בערך הנכס. בשורות הבאות נציג בפניכם את המידע החשוב והרלוונטי ביותר עבורכם לגבי רכישה של דק. אז קדימה, כל מה שצריך לדעת על התקנת דק, מתחילים!

התקנת דק מחיר

איפה ניתן להתקין דק במרחב הביתי?

דק הוא מוצר אשר מתאים לחלק החיצוני של הבית, זאת בשונה מפרקט שמתאים לחלקים הפנימיים של הבית. את הדק ניתן להתקין באזורים כמו המרפסת, הגינה או המרפסת, מסביב לבריכת השחיה, במתחם מיועד בו תארחו את החברים והמשפחה שלכם לארוחת ברביקיו לצד פרגולת עץ מרהיבה וגריל גז מפנק. הכל תלוי במבנה של הבית שלכם, האם אתם גרים בדירת גג או גן, בבית פרטי, בעיר או בכפר. חשוב להבין שיש הבדל בין סוגי עץ שונים ולא כל עץ מושלם בתור דק. עדיף לבחור בעץ קשיח כמו איפאה למשל וכך גם ניתן יהיה להנות מהדק לאורך שנים רבות וכמובן לתחזק אותו כמה שפחות. יש צורך בתהליכי תחזוקה בסיסיים, כמו למשל שימון של הדק, צביעה שלו, שיוף, ניקיון מכתמים וכדומה. כדאי לדעת שהדק משתבח עם השנים ולכן ככל שתבחרו בעץ איכותי יותר, כך המשטח יחזיק מעמד זמן רב יותר.

שיקולים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת דק

התקנת דק מחיר תלויה באופן משמעותי בגודל ובמורכבות הדק הנבנה. בניית דק קטן יכולה לעלות בממוצע בין 12,000 ל-58,000 ₪, תלוי במורכבות ובעיצוב של הדק. בניית דק גדול מגדילה את העלויות הכוללות ב-30 עד 60 אחוזים. חומרים, סגנון עיצוב ודרישות בסיסיות עשויים גם הם להשפיע על העלות של בניית דק.

חומרים

בניית דק מחיר לחומרים נעה בין 80 ל-200 ₪ למטר מרובע. קיימות שלוש אפשרויות נפוצות של חומרים: עץ, מרוכב ופלסטיק. עץ מטופל בלחץ עולה בין 60 ל-80 ₪ למטר מרובע, ו-8 עד 20 ₪ עבור לוחות דק. פלסטיק וחומרים מרוכבים עולים בין 120 ₪ ל-160 ₪ למטר מרובע, ו-49 עד 84 ₪ עבור לוחות דק. דק מרוכב הוא חומר פופולרי שאינו מכיל עץ.

גודל

הגודל הוא שיקול תורם עיקרי לחישוב התקנת דק מחיר. דק קטן דורש פחות חומרים ועבודה בהשוואה לדק גדול. רוב בעלי הבתים יכולים לצפות לשלם 120 עד 240 ₪ למטר מרובע במהלך בניית דק גדול.

התקנת דק מחיר

עיצוב וסוג

עיצובים מורכבים שכוללים מספר מפלסים, מעקות בעיצובים מתקדמים, או ספסלים מובנים, יגדילו את העלות הכוללת של דק בגינה. כך, למשל, דק שעוטף את כל הגינה יכול לעלות בממוצע 50 עד 100 אחוזים יותר מדק טיפוסי. יסודות דקים שמיועדים לנשיאת משקל נוסף כמו ג'קוזי, ידרשו מבני תמיכה משמעותיים עם משטחי בטון יצוק. דקים מוגבהים דורשים קורות ותשתיות נוספות לביטחון, אבל דקים קטנים שמחוברים לבית עשויים להזדקק רק לקוביות בטון. התקנת דק מחיר ממוצע להצבה על בלוק בטון היא 200 ₪ עד 320 ₪, והעלות הממוצעת של תחתית בטון יצוק היא 800 ₪ עד 1,500 ₪. יתכן שיהיה צורך להסיר תחילה דק קיים במצב ירוד, וזו עלות נוספת.

הריסת דק קיים

אם דק קיים אינו ניתן לתיקון או פשוט אינו מתאים לסגנון העיצוב שלכם, יש להרוס אותו לפני בניית הדק החדש. בחלק מהמקרים, ניתן לבצע שימוש חוזר ולהוסיף אותו, או שיתכן שיהיה צורך לפרק אותו ולבנות מחדש על מנת שיתאים לדרישות הדק החדש. התקנת דק מחיר לסיוע מקצועי בהסרת דק ובניית בסיס חדש עומדת בממוצע על 2,000 עד 8,000 ₪.

 

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!