חיפוי חוץ עץ – בחירה מנצחת למראה מעוצב

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

תהליכי בנייה של מבני בטון כוללים שימוש בחומרי גלם איכותיים ועמידים לצרכי ההקמה של מבנים חזקים, עמידים ואיכותיים בנוסף לשימוש בחומרי בנייה ייעודיים לתכנון העיצובי של כל מבנה. למרות שמבנה נועד לענות על צורך פרקטי של הדיירים בו, עליו להיות גם בעל מאפיינים עיצוביים מתאימים כדי להעלות את רמת הנוחות וההנאה מהמבנה החדש.

המראה העיצובי של המבנה איננו נוגע רק לחללים הפנימיים המצויים בו, אלא גם לשטח החיצוני של המבנה – שאלו הם הקירות החיצוניים התומכים בו. כיוון שהשימוש הנפוץ בתהליך הקמת מבנה הוא עם בטון, המראה הסופי של מבנה שמוקם הוא בצבע אפור/לבן בהתאם ליסודות הבטון יושמו בתהליכי הבנייה. כדי לשדרג את הנראות העיצובית החיצונית של מבנה פרטי ציבורי, עסקי או מסחרי יש להשתמש במשטחי חיפוי ייעודיים לכך, ביניהם ניתן למצוא גם את חיפוי חוץ עץ.

חיפוי חוץ עץ

מהו חיפוי חוץ?

מדובר על משטחים עמידים ואיכותיים המיושמים על גבי הקירות החיצוניים הקיימים במבנה, כך שאותו חיפוי מכסה ומסתיר את יסודות הבטון המקוריים הקיימים במבנה. משטחי חיפוי חוץ עונים על הצורך העיצובי של הדיירים במבנה, כך שניתן לתכנן גם את הנראות החיצונית של כל מבנה בהתאם להעדפה אישית, וכן לשלב את קונספט העיצוב הפנימי של המבנה עם העיצוב החיצוני באמצעות בחירת חיפויי חוץ מתאימים.

מה היתרונות של חיפוי חוץ למבנים?

אחד מהיתרונות המרכזיים שיש לחיפוי חוץ למבנים הוא היתרון העיצובי, כיוון שמשטחי החיפוי מאפשרים לשחק במראה העיצובי החיצוני של כל מבנה, וכך לשנות את המראה הבנאלי של קירות בטון אפורים או ללבנים עם קיר חיצוני מעוצב ובולט. נוסף ליתרון העיצובי, חיפוי חוץ מסייע להעניק למעטפת המבנה שכבת הגנה נוספת מפני מפגעים סביבתיים הנמצאים באוויר כל העת כמו גשמים, רוחות, קרינת שמש, אבק, לחות ומפגעים אחרים העשויים להזיק לשכבת הבטון במרוצת השנים.

האם יש הבדל בין חיפוי חוץ לחיפוי פנים?

חיפוי חוץ במבנים הפך להיות פתרון עיצובי ופרקטי מבוקש בשנים האחרונות, כך שהרבה מעצבים ואדריכלים בוחרים לשלב במבני מגורים, משרדים וגם מבני מסחר אלמנטים של חיפוי בעץ להדגשת הייחוד והיופי העיצובי של המבנה. יחד עם זאת יש להבחין בין חיפוי חוץ לחיפוי פנים של מבנים, כיוון שתנאי הסביבה של כל אחד מאזורים אלו במבנה הינם שונים לחלוטין ולכן סוגי החיפויים משתנים בהתאם.

כשמדברים על חיפוי פנים למבנה המטרה היא לרוב עיצובית, שכן חללים פנימיים במבנה אינם חשופים לנזקים סביבתיים שונים כמו האזורים החיצוניים של המבנה. לכן השימוש בחיפוי פנים יהיה עם חומרי גלם טבעיים יותר, ואילו בחיפוי חוץ הבחירה תהיה במשטחי חיפוי העשויים מחומרים סינטטיים ומלאכותיים כמו חיפוי דמוי עץ שהוא עמיד יותר בתנאים חיצוניים.

חיפוי חוץ עץ

חיפוי חוץ עץ – האם הוא מומלץ?

כדי לחפות קירות חיצוניים של מבנה בצורה עיצובית וגם פרקטית, הבחירה הנפוצה תהיה שימוש עם משטחי חיפוי דמויי עץ. חיפוי חוץ עץ יקנה לקירות החיצוניים של המבנה מראה דקורטיבי יותר, כאשר המאפיינים של מראה העץ ישתלבו בצורה מושלמת עם הקונספט העיצובי הכללי של המבנה. מראה העץ יוצר אווירה חמימה, נעימה ומרגיעה יותר ולכן חיפוי עץ יכול להתאים לכל סגנון של עיצוב וגווני צבע הנמצאים בקירות החיצוניים.

השימוש במשטחי חיפוי דמויי עץ ולא עץ טבעי הוא הכרחי עבור הקירות החיצוניים של מבנים, כיוון שעץ טבעי פחות עמיד לנזקים סביבתיים לעומת חיפוי העשוי מחומרים סינטטיים במראה עץ. חיפוי דמוי עץ יכול להיות עשוי מעץ סינטטי או פרופיל אלומיניום, שאלו חומרים בעלי עמידות גבוהה במיוחד הייעודיים להתקנה בקירות חוץ החשופים לפגעי מזג אוויר ונזקים סביבתיים שונים.

חיפוי חוץ מעץ סינטטי

עץ סינטטי הוא עץ מעובד המורכב ברובו מחומרים תעשייתיים, כאשר השכבה החיצונית הבולטת של משטחי העץ עשויה משכבת עץ טבעית דקה מאוד, דבר המקנה למשטחים הללו מראה של עץ טבעי במקביל למזעור הנזקים שמשטחים אלו עשויים לצבור לעומת עץ טבעי. למרות שמשטחים העשויים עץ מלא וטבעי נחשבים לחזקים ואיכותיים, יש לקחת בחשבון כי העץ המלא זקוק לפעולות תחזוקה רבות בצורה שוטפת כדי לשמור על איכותו ומראהו.

משום כך במקרה של יישום חיפוי חוץ במבנים, הבחירה תהיה במשטחים העשויים עץ סינטטי כדי לחסוך את הצורך בתחזוקה מרובה של קירות החוץ במבנה, וכן להקטין ככל הניתן את הנזקים הסביבתיים שאותם לוחות חיפוי עשויים לצבור במהלך הזמן.

חיפוי חוץ מאלומיניום דמוי עץ

אפשרות נוספת ליישום חיפוי במראה עץ לקירות החיצוניים של המבנה היא באמצעות שימוש בחיפוי אלומיניום, אותו ניתן לצבוע ולהתאים למראה של עץ טבעי המשדרג את הנראות החיצונית של המבנה. האלומיניום נחשב לחומר גלם מושלם לצרכי בנייה, כיוון שהאלומיניום הוא קל משקל, עמיד גם למזג אוויר קיצוני, איננו מצריך תחזוקה רבה וגם העלות שלו היא נמוכה יחסית. מאפיינים אלו מאפשרים להעניק לקירות החוץ במבנה מעטפת הגנה טובה יותר, כיוון שחיפוי החוץ מאלומיניום דמוי עץ יחזק את המבנה וימנע פגיעה וחדירה של מפגעים סביבתיים שונים.

ראו גם: חיפוי דמוי עץ חיצוני | חיפוי עץ בסלון

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!