חיפוי חיצוני דמוי עץ – על טרנד העיצוב הפופולרי

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

עולם העיצוב משתנה ומתעדכן ללא הרף, כך שניתן לראות בכל פעם עיצוב ייחודי ומעניין של מבנים מסחריים, תעשייתיים, משרדיים וגם מבני מגורים מרשימים שנבנו בהתאם לטרנדים העדכניים בתחום האדריכלות. נוסף לעיצוב של צורת המבנה, מיושמים אלמנטים חיצוניים מיוחדים המבליטים את הייחוד של כל מבנה שמוקם כמו חיפויי קירות חיצוניים המוסיפים יופי ועיצוב טרנדי למראה המבנה.

ניתן לומר באופן כללי כי תחום חיפויי הקירות הפך להיות בשנים האחרונות טרנד של ממש, כיוון שמדובר על אלמנט עיצובי שניתן לשנות ולהתאים לכל מבנה על פי העדפה וחזון עיצובי. משום כך ניתן לראות חיפוי קירות לא רק במבני מגורים יוקרתיים או בתים פרטיים גדולים, אלא גם במבנים גדולים המשמשים למטרות עסקיות – כמו מבני הייטק, תעשייה ועוד. כאשר מדובר על חיפוי חוץ אחד מסוגי החיפויים הבולט והמעניין הוא חיפוי עץ המותאם בתכונותיו לתנאי סביבה חיצונית, ולכן מדובר למעשה על חיפוי חיצוני דמוי עץ ולא עץ טבעי.

חיפוי חיצוני דמוי עץ

מה המטרה של חיפוי חיצוני לקירות המבנה?

נוסף לפן העיצובי שחיפוי חיצוני מעניק למבנה, מדובר על צורך פרקטי עבור תהליכי הבנייה של המבנה. לכן אחת מהמטרות החשובות של חיפוי חיצוני לקיר המבנה הוא מתן הגנה למבנה, כאשר החיפוי מעניק מעין מעטפת הגנה לשטחים החיצוניים במבנה עליו הוא מיושם.

כיוון שקירות החוץ במבנה חשופים כל העת לפגעי מזג אוויר כמו חום, קור, גשם, רוחות, אבק וכו' יש צורך למנוע את חדירתם של מפגעים אלו אל החללים הפנימיים של המבנה. יחד עם זאת יש להדגיש כי חיפוי קיר חיצוני איננו מחליף את הצורך במערכת איטום למבנה, אלא מוסיף שכבת הגנה נוספת מפני כל המפגעים הללו, נוסף על הוספת יופי ודקורטיביות חיצונית למבנה שהוקם.

מהו חיפוי דמוי עץ?

קיימים סוגים שונים ומגוונים של חיפויי קירות חוץ, כאשר אחד מהם הוא חיפוי חיצוני דמוי עץ המעניק חמימות, יופי ואסתטיות לשטח החיצוני של המבנה. חיפוי מסוג זה הוא למעשה חיפוי קיר הנראה כמו משטח עץ, אך למעשה מדובר על חומר גלם אחר שמקבל רק את התכונות העיצוביות של העץ – שהן מראה חם, נעים, רגוע ונקי המשתלב מצוין עם כל סגנון עיצובי.

כפי שצוין קודם, חיפוי חיצוני לקירות המבנה מוכרח להעניק הגנה מסוימת למעטפת החיצונית של המבנה, דבר שלא ניתן להשיג מחיפוי עשוי עץ טבעי כיוון שעץ איננו עמיד למשך זמן בפני מפגעים סביבתיים שונים כמו גשם, קור, שמש ישירה, אבק או חרקים ומזיקים. לכן כדי לקבל את התכונות העיצוביות של העץ לקירות החוץ במבנה, נעשה שימוש במשטחי חיפוי חיצוני דמוי עץ שאלו הם משטחים עשויים מחומר פולימר המחוברים אל לוחות אלומיניום.

באילו מקרים כדאי ליישם חיפוי דמוי עץ?

חיפוי עץ מעניק מראה דקורטיבי ייחודי לחללים פנימיים וחיצוניים, ולכן השימוש בסוג חיפוי זה נפוץ במגוון רחב של מבנים פרטיים, עסקיים, מסחריים או תעשייתיים. יש להבדיל בין חיפוי עץ הנעשה בחללים פנימיים לבין חללים חיצונים, כיוון שתנאי הסביבה בכל אחד מחללים אלו הוא שונה באופן מהותי.

לכן במקרה של חלל פנימי במבנה ניתן ומומלץ ליישם חיפוי עץ העשוי מעץ מלא כמו ארז או אורן, אך במקרה של חיפוי לקיר חיצוני יש צורך ליישם חיפוי דמוי עץ שיעניק יופי ומראה מעוצב לקירות החוץ, במקביל לפרקטיות ושכבת ההגנה שהחיפוי יעניק לקיר החיצוני של המבנה.

חיפוי חיצוני דמוי עץ

מה היתרונות של חיפוי חיצוני דמוי עץ?

חיפוי חיצוני דמוי עץ נעשה על לוחות ומשטחים עשויים אלומיניום, שזהו חומר גלם איכותי, עמיד וחזק מאוד ולכן הוא ייעודי לשימוש גם בשטחים חיצוניים החשופים לפגעי הסביבה ומזג האוויר. באמצעות יישום של חיפוי דמוי עץ למבנה ניתן להשיג למבנה מראה ייחודי, נעים וחמים יותר בסגנון העיצוב הכפרי במקביל למתן הגנה אידיאלית לקירות החיצוניים של המבנה. חיפוי דמוי עץ המיועד לקירות חיצוניים אינו מחליד ולא דוהה במהלך השנים, גם כאשר מזג האוויר גשום וסוער במיוחד או כשחם ומהביל מאוד בחוץ.

שילוב של חיפוי קיר חיצוני במראה עץ למבנים במראה הייטיקיסטי וחדשני יכול לשדרג את מראה המבנה, וכך להוסיף לעיצוב הכללי שלו מראה חם וכפרי שיסתור את המראה הקר והתעשייתי שמבנים בסגנון הזה מציגים.

כיצד להתאים את החיפוי דמוי העץ לחזית המבנה?

פלטת הגוונים במראה עץ היא רחבה מאוד, ולכן קיימים שלל עיצובים ודוגמאות של חיפויים דמויי עץ שניתן להתאים לקירות החיצוניים של מבנים פרטיים או עסקיים. תהליך החיפוי החיצוני של המבנה נעשה בשלב הגמר של הקמת המבנה, ולכן מומלץ להתייעץ עם אדריכל בנוגע להתאמת עיצוב חיפוי דמוי עץ לקירות החיצוניים של המבנה, כך שהחיפוי יעניק מצד אחד יופי ועיצוב ומצד שני יהיה פרקטי ויצור שכבת הגנה לקירות החיצוניים של המבנה.

מהן העלויות של חיפוי חיצוני דמוי עץ?

העלות של חיפוי חיצוני דמוי עץ נקבעת על פי כל שטח מרובע, כאשר העלות הממוצעת של חיפוי זה נעה בין 400-600 ₪ בהתאם לסוג העיצוב הנבחר, רמת הגימור ופרמטרים נוספים העשויים להשפיע על העלות הסופית.

ראו גם: חיפוי שבבי עץ לגינה | חיפוי עץ לרצפה

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!