חיפוי לוחות עץ – טאץ' מדליק לקיר הקיים

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

עולם העיצוב מזוהה עם אינספור טרנדים שונים ומיוחדים הקשורים לתחום הנראות של מבנים, בין אם מדובר על הנראות הפנימית או החיצונית שלהם. לרוב המטרה בעיצוב היא להבליט את המראה המרשים והייחודי של כל מבנה שנבנה, אך הודות לשלל חידושים בתחום הבניה המטרה בעיצוב של מבנה איננה נותרה רק למטרות דקורציה אלא גם לצורך פרקטי, שאלו הצרכים שתהליכי חיפוי לוחות עץ במבנים ממלאים.

חיפוי קירות היה מאז ומעולם תהליך נפוץ ומבוקש, כך שלמרות שמדובר על טרנד וותיק הוא נותר גם בעידן הנוכחי וככל הנראה יישמר לנצח. לכן אם אתם תוהים בנוגע לביצוע חיפוי קיר בביתכם, במיוחד אם מדובר על חיפוי באמצעות לוחות עץ בקירות החיצוניים או הפנימיים של המבנה, ריכזנו במאמר הנוכחי את כל המידע שכדאי לדעת בנושא זה.

חיפוי לוחות עץ

מה המשמעות של חיפוי קירות?

חיפוי קירות הוא תהליך הכרוך ביישום משטחים שונים על גבי קירות קיימים במבנה, כך שבמקום להרוס את קירות המבנה העשויים לרוב בטון – ניתן לשנות ולשדרג את המראה שלהם באמצעות הנחת משטחי חיפוי ייעודיים לכך. כאמור, בעבר משטחי החיפוי נועדו להקנות מראה עיצובי מעניין יותר לקירות, אך כיום המטרה של חיפוי קירות משרתת את הצורך העיצובי והפרקטי כאחד.

משום כך ניתן לומר כי חיפוי קירות בעולם הבניה המודרני אינו נשען רק על טרנדים חמים בתחום העיצב, אלא משטחי החיפוי מאפשרים להוסיף מימד נוסף לקירות החיצוניים והפנימיים של כל מבנה, לייחד אותו ממראה של מבנים סטנדרטיים וכן להעניק למבנה שכבת הגנה איכותית וחשובה מפני מפגעים סביבתיים שונים.

מהם היתרונות בחיפוי קירות עם לוחות עץ?

תהליך חיפוי קירות מתחיל בראש ובראשונה מבחירה של חומר הגלם ממנו עשוי משטח החיפוי, כאשר בין שלל החומרים העץ הוא משטח החיפוי המבוקש ביותר. חיפוי לוחות עץ עונה על המראה הטרנדי העיצובי של היום, אך גם מעניק הרבה מאוד יתרונות נוספים לקירות המבנים עליהם הוא מיושם. באופן כללי העץ מחזיק בתכונות הקשורות לטבע, ולכן הוא מעניק לכל מקום בו הוא מיושם מראה ואווירה נעימה, רגועה, מזמינה וכן עיצוב קלאסי שמשדר איכות לצד יוקרה.

קיים קשר ישיר בין מראה עץ לתחושה הביתית והחמימה שיש בכל בית משפחתי, ולכן יישום של לוחות עץ כחיפוי על קירות המבנה החיצוניים ישתלבו בצורה הרמונית עם האווירה השוכנת בתוך הבית. נוסף לתחושות הנעימות שהעץ מקנה, קיימות אפשרויות רבות לבחירת העיצוב והנראות של משטחי החיפוי מעץ כיוון שפלטת גווני העץ היא עשירה ומגוונת הרבה יותר לעומת גווני צבע בנאליים. בדרך הזו ניתן להתאים את חיפוי לוחות עץ לכל מראה ועיצוב של מבנה, בין אם מדובר על מבנה למגורים, מבנה מסחרי או מבנה עסקי.

חיפוי לוחות עץ לקירות פנימיים

כדי להעניק לחלל הפנימי של הבית מראה ותחושה רגועה וחמימה יותר, הבחירה תהיה לרוב לחפות את הקירות הפנימיים עם לוחות עץ טבעיים ואיכותיים. גווני העץ יכולים להתאים בצורה מושלמת לכל סגנון עיצוב הפנים, וכך לבחור האם לחפות קיר אחד או יותר בחללים המרכזיים של הבית/משרד/חנות. לרוב עץ מסוג ארז אמריקאי יהיה אידיאלי לשימוש כמשטח חיפוי לקירות פנימיים, כיוון שהוא נחשב כעץ רך הניתן לצביעה וכן הוא עמיד בפני מזיקים שונים.

בנוסף למראה העיצובי, חיפוי של הקירות הפנימיים עם לוחות עץ יאפשר להעניק לחללי הפנים בבית תחושה חמימה ומבודדת מהאקלים הקריר ששורר בחוץ בעונות החורף, או יסייע לשמור על טמפרטורה נעימה בתוך החלל כאשר האקלים בחוץ חם ויבש.

חיפוי לוחות עץ

חיפוי לוחות עץ לקירות חיצוניים

נוסף לחיפוי של קירות פנימיים, לוחות העץ משמשים גם עבור חיפוי של קירות חיצוניים במבנים. לרוב ניתן לראות משטחי חיפוי מעץ המצפים מבנים ובקתות נופש, כאשר יסודות המבנה עשויים למעשה מבטון עמיד וחזק. החיפוי החיצוני של הקירות מתקשר באופן ישיר לאווירה והעיצוב הקיים בתוך החלל הפנימי של המבנה, ולכן חיפוי לוחות עץ בקירות חיצוניים יעניק את הרושם לאווירה חמימה, נעימה ומזמינה נוסף למראה מעוצב וייחודי של הקירות.

מראה העץ יכול להשתלב בקלות עם כל חומר גלם אחר המיושם על גבי הקירות החיצוניים, כך שניתן לשלב ציפוי של חלקים מסוימים בקירות החיצוניים עם לוחות עץ וחלקים העשויים מפלדה, אבן או טיח. כיוון שלוחות העץ בקירות חיצוניים חשופים יותר למפגעים סביבתיים, חשוב ליישם חיפוי לוחות מעץ ייעודי ועמיד כמו עץ הטיק או עץ איפאה שהינם איכותיים ועמידים.

מה עדיף – חיפוי עץ טבעי או חיפוי דמוי עץ?

לרוב משטחי חיפוי מעץ לקירות יהיו עשויים מעץ טבעי המעניקים למבנה מראה ייחודי, מרשים ויוקרתי. למרות שמדובר על משטחים איכותיים ועמידים, הם דורשים תחזוקה שוטפת כדי לשמר את איכות חומר הגלם ולמנוע נזקים שונים על הלוחות. לכן קיימת אפשרות נוספת ליישום חיפוי עץ לקירות באמצעות שימוש במשטחים דמויי עץ, שאלו עשויים מעץ סינטטי או אלומיניום במראה עץ.

ראו גם: חיפוי עץ למדרגות קיימות מחיר | חיפוי עץ למטבח

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!