חיפוי מדרגות עץ – הכי באופנה שיש!

לא לחינם, חומר הגלם הנבחר לריהוט הבית הוא בדרך כלל עץ. העץ הוא חומר גלם טבעי, שמחבר אותנו עם הטבע וגם אם באופן בלתי מודע לחלוטין, מעניק לנו תחושה טובה ואווירה נעימה במרחב. העץ הוא חומר מבודד לחלוטין, היא אינו מתחמם ואינו מתקרר והוא בעל מראה פראי, שאינו דומה בדבר למראה המונוטוני של מתכות, זכוכית וחומרי גלם דומים אחרים. אחת הדרכים הטובות ביותר לשילוב עץ בעיצוב הכולל של הבית היא באמצעות חיפוי מדרגות עץ וחיפוי כזה ניתן לבצע במספר צורות שונות.

חיפוי מדרגות עץ

חיפוי מדרגות עץ – עץ גושני

עץ גושני הוא למעשה עץ מלא, טבעי, שמגיע בגוש אחד היישר מן היער. יחד עם זאת, עץ גושני אותנטי יכול להיות יקר מאוד וגם קשה מאוד להשגה ולכן נהוג לחבר מספר פיסות עץ לכדי גוש עץ אחד, שנחשב לעץ גושני. עץ גושני לחיפוי מדרגות מגיע בדרך כלל בעובי של כ-40 מ"מ וניתן לחפות באמצעותו את הפאה העליונה של המדרגה, או לעטוף את המדרגה כולה. יחד עם זאת, בהוספת חיפוי למדרגות קיימות, יש לקחת בחשבון את הגובה התקני בין מדרגה למדרגה. גובה תקני זה נע בין 15 ל-18 ס"מ והוא צריך להישמר גם לאחר הוספת החיפוי. מאחר וכל המדרגות מקבלות תוספת גובה, לא אמורה להיות בעיה בנושא זה גם בהוספת חיפוי מדרגות עץ למדרגות קיימות, למעט במדרגה התחתונה, בה ניתן להתקין חיפוי מעט יותר דק.

עץ גושני נחשב לעץ האסתטי, היוקרתי והאיכותי ביותר לריהוט ולעיצוב הבית. יחד עם זאת, חשוב מאוד שהעץ יתאים ליישום שבו הוא מותקן. במקרה של חיפוי מדרגות עץ חשוב לבחור סוג עץ קשה, בעל עמידות גבוהה לשחיקה וחבטות. כמו כן, בכדי למנוע מצבים של דפורמציות ועיוותים בעץ לאורך זמן, חשוב לוודא שהעץ עבר תהליך נכון של ייבוש וכי נותרו בו כ-10% לחות לכל היותר. את העץ עצמו אין להניח על משטח בטון, אלא על ריצוף חלק בלבד. משטח בטון הוא אינו חלק מספיק ואינו אחיד בטופוגרפיה שלו, מה שלאורך זמן יכול ליצור עיוותים ואף סדקים בחיפוי העץ. כמו כן, הבטון סופג לחות בכל עת והנחת העץ ישירות על הבטון תגרום למעבר של לחות מהבטון לעץ, מה שיוביל להרס המדרגות בתוך זמן קצר.

חיפוי פרקט למדרגות

אופציה נוספת של חיפוי מדרגות עץ היא האופציה של חיפוי פרקט, באמצעות פרקט תלת או רב שכבתי. חיפוי מדרגות עץ עם פרקט מבוצע בדרך כלל במודל של מעטפת עץ למדרגה כולה ולא במודל של חיפוי הפאה העליונה בלבד. סוג זה של חיפוי מתאים מאוד לבתים המרוצפים בפרקט ובהם ניתן להתאים את עיצוב המדרגות לעיצוב הקומות באמצעות חיפוי בפרקט דומה. כמו כן, במדרגות בהן קיימת בעיה בשמירת הגובה התקני של המדרגות, ניתן להשתמש בחיפוי פרקט שהשפעתו על הגובה היא מינורית ביחס לחיפוי גושני.

חיפוי מדרגות עץ

בחרו נכון, גם את החיפוי וגם את איש המקצוע

אם אינכם מגיעים מעולם העיצוב, הבנייה והנגרות, סביר להניח שאתם לא מודעים לתהליך המורכב והמקצועי הנדרש לצורך בניית מדרגות עץ. פה אנחנו יכולים לספר לכם שאכן מדובר בתהליך מורכב, שמחייב רמת דיוק גבוהה ותשומת לב לפרטים קטנים כמו מידת לחות העץ, עובי העץ, יישור העץ, התקנת העץ וכן הלאה. כל אלה חייבים להתבצע בצורה מאוד מדויקת בכדי למנוע שחיקה מוגברת, דפורמציות וסדיקה של המדרגות, תוך שמירה על הערכים האסתטיים שאותם אמורות המדרגות לספק. מכל הסיבות האלה, את אותו מאמץ שאתם משקיעים בבחירת העיצוב של חיפוי מדרגות עץ, אתם רוצים להשקיע גם בבחירת איש המקצוע שיבצע עבורכם את העבודה.

מיהו איש המקצוע המתאים ביותר למשימה?

אפשר בהחלט להניח שנגריה כללית יודעת לעבוד היטב עם עץ ולספק תוצרים איכותיים וברמה מקצועית גבוהה. יחד עם זאת, נגר כללי לרוב אינו מודע ואינו מכיר את האתגרים הייחודיים לעבודות חיפוי עץ ולבטח לא לעבודות חיפוי מדרגות עץ. כך למשל, נגר כללי יוכל להציע לכם חיפוי עץ אלון בגימור סופר מקצועי ואסתטי, אבל רק איש מקצוע שמתמחה בחיפוי מדרגות, ידע לקחת בחשבון גם שיקולים של מידת הלחות של העץ, עובי העץ, עיגון, יישור וייצוב העץ על רצפה חלקה וכן הלאה. כפי שאמרנו קודם לכן, חיפוי מדרגות עץ עומד בעומסים שונים לחלוטין ובתנאי שימוש שונים לחלוטין מאשר לוח עץ המשמש לשולחן סלון או פינת אוכל. רק איש מקצוע שמתמחה בתחום של חיפוי קירות ומדרגות, ידע להתאים עבורכם את החיפוי האידיאלי, שלא רק ייראה לכם מדהים בחודש הראשון, אלא ימשיך וייראה מדהים בעיניכם וילווה אתכם בשלמותו לאורך שנים ועשורים שלמים. איש המקצוע הנכון, ידע גם לתת לכם תשובות סביב שיקולים עיצוביים, גוונים, מרקמים, פרופורציות ותצורות – סוגיות שעולות במשימות של חיפוי מדרגות עץ ושההתייחסות אליהן חייבת להיות ברמה מקצועית מאוד ומתמחה.

ראו גם: חיפוי עץ לקיר | ריצוף עץ למקלחת

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים