חיפוי סרגלי עץ – על התועלות של החיפוי

אם אתם שוקלים לעשות חיפוי עץ בבית, חשוב שתבחנו את כל מגוון הדוגמאות הקיימות וישנן לא מעט כאלה. דוגמת העיצוב של חיפוי עץ מגדירה כמובן את מידת האטרקטיביות, האסתטיקה והיופי שלו, אבל מעבר לכך, לדוגמת העיצוב יש השפעה גם המרחב בו הוא מותקן, כמו גם על התועלות הפונקציונליות שמספק החיפוי. בשורות הבאות נתמקד במודל של חיפוי סרגלי עץ, נספר לכם על סוג זה של חיפוי, על האופן בו הוא מתכתב עם המרחב ועל אופני יישום אפשריים שלו.

חיפוי סרגלי עץ

חיפוי סרגלי עץ – מה זה?

חיפוי עץ מגיע כמובן באינספור דוגמאות עיצוב, אותן ניתן להתאים לכל חלל פנים בהתאם לסגנון העיצוב המועדף או הנדרש. חיפוי סרגלי עץ הוא חיפוי עץ אשר עשוי מרצועות עץ צמודות זו לזו עם ריווח ביניהן. בכל חיפוי כזה ניתן להגדיר את הרוחב של כל סרגל וניתן גם להגדיר את הריווח בין סרגל לסרגל, כך שבתצורה פשוטה זו לכאורה, ניתן ליצור מגוון עיצובים שכל אחד מהם מכיל בתוכו ערכים עיצוביים שונים ומשפיע בצורה שונה על הסביבה. את הסרגלים ניתן להציב כמובן בצורה אופקית מהרצפה ועד התקרה, או בצורה אופקית מקיר לקיר. ניתן גם ליישם את החיפוי במודל של אלמנט עיצוב, כלומר לא לצורך חיפוי קיר שלם או חדר שלם, אלא כפריט עיצוב על גבי שטח פנים מצומצם של הקיר.

כיצד משפיע חיפוי הסרגלים על מרחב העיצוב בו הוא מותקן?

אנשי מקצוע בתחום עיצוב הפנים יודעים, שהשפעתו של פריט עיצוב על המרחב בו הוא מוצב או מותקן, לחלוטין אינה מסתכמת בתואר יפה או לא יפה. חיפוי עץ שנראה יפה מאוד בקטלוג, באולם התצוגה או בבית השכנים או החברים, יכול להיראות מאוד לא יפה ומאוד לא מתאים בבית שלכם ולהיפך. במקרה הספציפי של חיפוי סרגלי עץ, הערך המרכזי שתורם החיפוי למרחב הוא השפעתו על תפיסת המרחב של חלל הפנים. התקנת חיפוי סרגלים אנכי, יאפשר להגביר את תפיסת הגובה של החלל, בעוד שחיפוי עם סרגלים אופקיים, יאפשר להגביר את תפיסת הרוחב של החלל. ממש כמו שמראת קיר גדולה יכולה להגביר את תחושת המרחב הכולל של החלל בו היא מוצבת, כך יכול חיפוי כזה להגביר את תחושת המרחב לגובה או לרוחב. אם יש לכם צורך להגביר את אחת מתפיסות המרחב הללו, חיפוי הסרגלים יכול לתת לכם פתרון מצוין.

העשרת עיצוב הסרגלים

חיפוי הסרגלים נחשב לחיפוי יוקרתי ואסתטי והוא לכשעצמו יכול לספק לכם את כל הערך העיצובי הנדרש לכם. יחד עם זאת, אם אתם מרגישים שמדובר בעיצוב מעט מונוטוני, תוכלו להעשיר אותו באמצעות שילוב של משטחי תצורות על גבי הסרגלים, חריטה על גבי הסרגלים, משחקים במידות הרוחב של הסרגלים ובריווח ביניהם ועוד שלל מניפולציות, שתאפשרנה לכם להעניק לחיפוי מראה עשיר וחיוני יותר, מבלי לפגוע באפקט המרכזי שלו.

שיקולים פונקציונליים בבחירת חיפוי עץ

בבחירת חיפוי עץ, יש לקחת בחשבון גם את האפקט הפונקציונלי של החיפוי ובמיוחד את השפעתו על רמת הבידוד האקוסטי והתרמי. מבחינת בידוד אקוסטי, חיפוי סרגלי עץ הוא החיפוי המושלם להקטנת אקוסטיקה בחללים גדולים, שכן גלי הקול בחלל נקלעים בין הסרגלים ונבלעים בתוכם. יחד עם זאת, במידה ושיפור האקוסטיקה בחלל הוא אכן שיקול מרכזי מבחינתכם, אתם רוצים להזמין חיפוי סרגלים שמתוכנן למקסם את הערך האקוסטי עד תום. מבחינת בידוד תרמי, חיפוי הסרגלים דווקא לוקה בחסר, שכן הוא אינו יוצר שכבת בידוד בעובי אחיד. דברים אלה נכונים במיוחד בחיפויים שמבוססים על סרגלי העץ בלבד. אם גם סוגיית הבידוד התרמי חשובה לכם, תוכלו להוסיף לחיפוי משטח אחורי שגם ישפר מאוד את הנראות של החיפוי וגם יוכל לשמש כשכבת הבידוד המרכזית שמספק החיפוי.

חיפוי סרגלי עץ

תכננו היטב ועבדו עם אנשי מקצוע

בכל בחירה של חיפוי ולמעשה כל פריט עיצוב לבית, חשוב מאוד לעבור תהליך יסודי של תכנון בכדי להתאים את פתרון העיצוב האידיאלי עבור חלל הפנים הספציפי והדברים נכונים כמובן, גם בבחירת חיפוי עץ. חיפוי סרגלי עץ נחשב לחיפוי יוקרתי ואסתטי, המתאים בעיקר לחללים המעוצבים בסגנון עיצוב מודרני או כפרי מודרני ויכול לספק גם ערך גבוה לחללים הסובלים מאקוסטיקה גרועה. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, את עיצוב הבסיס ניתן להעשיר במגוון רחב של דרכים, לרבות שילובים של נישות, מדפים, מפתחים למיניהם ועוד. לאורך כל התהליך, משלב התכנון, דרך שלב הביצוע ועד שלב ההתקנה, חשוב מאוד שתעבדו עם אנשי מקצוע, שמתמחים ספציפית בעולם החיפויים. נגריה כללית לעניין זה, לא תוכלו לספק לכם את אותו הערך שמספק לכם בית עסק המתמחה בחיפויי עץ ומכיוון שחשוב לכם לעשות את המהלך הנכון ביותר בצורה הנכונה ביותר מבחינתכם, חשוב מאוד שתעבדו עם אנשי מקצוע בלבד, אנשי מקצוע שיוכלו לתת לכם את כל המידע על חיפוי סרגלי עץ ועל כל אפשרויות היישום שלו בתוך מרחב העיצוב.

ראו גם: חיפוי חוץ דמוי עץ | חיפוי עץ לקיר

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים