חיפוי עץ למטבח – התאמה מנצחת ובחירה מעולה!

כששוקלים מהלך לחיפוי חדר המטבח, האופציה של חיפוי עץ היא בדרך כלל לא הראשונה שעולה במוחנו, אם בכלל. חיפוי קרמיקה, זכוכית או אפילו חיפוי פולימרי, נראים מתאימים הרבה יותר, בשל קלות הניקוי שלהם והעמידות הגבוהה שלהם בתנאי חדר רטוב. מן הצד השני, חיפוי עץ למטבח הוא החיפוי היחיד שיהפוך את המטבח שלכם ליצירת אמנות, ממנה לא תרצו להיפרד אפילו לשנת הלילה. אבל איך משלבים חיפוי עשוי עץ בחדר רטוב כמו חדר המטבח ואיך הופכים אותו לקל לניקוי ועמיד בפני תנאי המטבח? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

חיפוי עץ למטבח

חיפוי עץ למטבח – האם זה מתאים?

בעולם העיצוב, התאמה הוא מושג רחב מאוד, שכולל בתוכו שורה ארוכה של שיקולים על בסיסם ניתן להעריך את מידת ההתאמה או אי ההתאמה של פריט מסוים למרחב בו הוא מוצב. מבחינה אסתטית, חיפוי עץ למטבח הוא לא פחות מיצירת אמנות ולא תספקנה כל המילים בשורות אלה בכדי להעביר לכם את הערך שיכולה להעביר לכם תמונה אחת של מטבח מחופה עץ. יחד עם זאת, פרט לשיקול האסתטי, ישנם שיקולים שיש לקחת ובכל הקשור לחדר המטבח, השיקולים הם די ברורים. במחשבה ראשונה, הרעיון של חיפוי עץ בחדר המטבח נשמע כמו רעיון קצת לא מתאים, שכן חדר המטבח הוא חדר רטוב, המון מים, אדי שמן בישול, לכלוך לפרקים וכן הלאה – אלמנטים שלא הולכים יד ביד עם עץ. באותה מחשבה ראשונה, חיפוי עשוי עץ עלול להישחק ולהיהרס בתוך זמן קצר בתנאי המטבח ויכול גם לפגוע בתחושת הניקיון ובניקיון בפועל של חדר המטבח. אלא שעם הפתרונות הקיימים היום, תוכלו להתקין כל סוג של חיפוי עץ בחדר המטבח שלכם וליהנות ממשטח קל מאוד לניקוי ועמיד מאוד בכל תנאי המטבח.

טיפול ועיבוד עץ לחיפוי חדרים רטובים

אחת הבעיות המרכזיות עם עץ בחדרים רטובים היא, שהעץ סופג את הלחות באוויר ולאט לאט מייצר בתוכו עובש, שגם הורס את העץ מבפנים וגם יוצר תחושת מחנק באוויר. חיפוי כזה בחדר האמבטיה עשוי בהחלט להיות מהלך קצת קיצוני, אם כי ישנה גם אפשרות כזאת. חדר המטבח, לעומת זאת, על אף שהוא נחשב לחדר רטוב, מידת ה"רטיבות" של חדר זה היא נמוכה יותר משמעותית מאשר בחדר האמבטיה ועם עיבוד נכון של העץ, ניתן להפוך אותו לחסין לחלוטין בפני פגעי המטבח. עיבוד העץ המשמש לצורך חיפוי עץ למטבח כולל בתוכו בחירה נכונה של סוג העץ, ייבוש נכון של העץ והותרת אחוזי לחות נמוכים בתוך העץ, איטום העץ באמצעות חומרים פולימריים החודרים לתוך סיבי העץ ואוטמים אותו מבפנים ולבסוף, עיטוף של העץ כולו בציפוי פולימרי, שמבודד אותו לחלוטין מתנאי הסביבה. בנוסף לכך, ציפוי זה הופך את העץ לקל מאוד לניקוי ועם מטלית לחה תוכלו לנקות את חיפוי העץ באותה קלות בה מנקים חיפוי קרמיקה סטנדרטי.

חיפוי עץ למטבח

בחירת עיצוב ייעודי למטבח

בניגוד לערכים שאנחנו מצפים מחיפוי עץ בחדר הסלון למשל, חיפוי עץ למטבח לאו דווקא מיועד להעניק לנו את המראה הכפרי, החמים והנעים לו אנו מצפים בחדר הסלון. מצד שני, אם זה מה שאתם מחפשים לחדר המטבח הזה, תוכלו למצוא מבחר עצום של עיצובים כפריים בגוני ומרקמי עץ אותנטיים לחיפוי עשוי עץ לחדר המטבח. אחרי שאמרנו את זה, האופציה של חיפוי עץ למטבח כוללת בתוכה אפשרויות רבות נוספות לרבות שימוש בגוני יסוד, גוונים אטומים וחלקים, שילובי גוונים כהים, בהירים וכפריים או כל מודל עיצובי אחר שהייתם רוצים ליישם בחדר המטבח שלכם. מן הסתם, כל בחירת חיפוי עץ למטבח, צריכה ללכת יד ביד עם העיצוב הכולל של המטבח וזה אומר ארונות מטבח, משטח שיש ואפילו אלמנטים מרחביים כמו חלונות המטבח, תאורה, שולחן אוכל, דלפק וכן הלאה. מה שחשוב לדעת הוא, שבפניכם עומדות אינספור אפשרויות לעצב את המטבח שלכם על פי טעמכם ובהתאמה מלאה לעיצוב הכולל של הבית, גם ובעיקר באמצעות חיפוי עץ.

שילוב חיפויים למטבח

אחת האופציות המיושמות לא מעט בקטגוריה של חיפוי עץ למטבח היא האופציה של שילוב חיפויים. שילוב חיפויים, משמעותו שימוש במספר שכבות חיפוי, כשלכל שכבה יש את התפקיד שלה. כך למשל, את מרבית קירות המטבח תוכלו לחפות בחיפוי עץ אותנטי לפי בחירתכם, בעוד שאת קיר שיש המטבח, תוכלו לכפות באותו חיפוי עץ ועל גביו שכבת חיפוי נוספת עשויה זכוכית או פולימר שקוף. בצורה זו, תוכלו ליישם חיפוי בעל אסתטיקה אחידה בכל שטח המטבח במקביל להענקת הגנה מקסימלית לחיפוי בקיר "הרגיש" ביותר בו. כדי לעשות את הדברים נכון ולהשלים את משימת חיפוי המטבח שלכם בצורה הטובה והנכונה ביותר, מומלץ לעבוד תמיד עם מומחים בחיפויי עץ ובמיוחד כאלה, שיכולים להציג לכם רקורד עשיר בחיפוי חדרי מטבח באמצעות חיפויי עץ וחיפויים משולבים בשלל עיצובים ועבור כל סגנונות העיצוב.

ראו גם: חיפוי סרגלי עץ | חיפוי קיר עץ

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים