חיפוי עץ מדרגות – אלמנט אלגנטי במדרגות הבית

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

שואפים להכניס לביתכם מראה כפרי וחמים יותר? תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות הוספה של כמה רהיטים התואמים את הסגנון הכפרי, אלמנטים עשויים עץ לחללים המרכזיים בבית ואפילו להוסיף יופי, אסתטיות וחמימות למדרגות המחברות בין המפלסים השונים בבית. חיפוי עץ מדרגות אפשרי כחלק מתהליך הבנייה של בית חדש, או לצורך ריענון ושדרוג של בית קיים עם מוטיב עיצובי נעים ומיוחד.

נוסף לפן העיצובי של המדרגות, יש לזכור כי הן מוכרחות להעניק את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר עבור הדיירים בבית, ולכן תהליך ההתקנה של חיפוי עץ במדרגות הבית מוכרח להיעשות רק על ידי בעלי מקצוע מוסמכים ולא בצורה עצמאית – גם אם אתם בעלי ידי זהב ואוהבים לתקן ולשנות דברים בביתכם. כדי שתוכלו לדעת מעט יותר על הוספת חיפוי מעץ למדרגות, היתרונות שיש בכך וכן הסוגים של החיפויים האפשריים – ריכזנו במאמר הנוכחי את כל הפרטים שכדאי לדעת בנושא זה.

חיפוי עץ מדרגות

מה היתרונות של מדרגות מעץ?

אחד מהיתרונות המרכזיים של מדרגות מעץ הוא במראה העיצובי שלהן, כיוון שעץ מכניס לכל חלל אווירה מרגיעה, נעימה וחמה יותר ממש כפי שמרגישים כאשר נמצאים בטבע בין עצים וצמחייה טבעית. לכן מדרגות מעץ יוכלו לשדרג באופן ניכר את המראה והסגנון העיצובי של הבית, ויכניסו בו אווירה חמימה ונעימה שתאפיין את המטרה של בית המעניק מעין מקום מפלט מכל המתרחש בחוץ.

בנוסף, קיימים סוגים וגוונים שונים של עץ שיוכלו להתאים באופן מושלם לכל סגנון עיצובי הקיים בבית, כך ששילוב של חיפוי עץ למדרגות הקיימות בבית יאפשר לשדרג את המראה הכולל של החללים המרכזיים, ובפרט את האזור המחבר בין המפלסים בבית.

חיפוי עץ מדרגות – כיצד זה אפשרי?

כשמדברים על חיפוי עץ מדרגות הכוונה היא ליישום משטח דריכה המחפה את המדרגות הקיימות, ולא בנייה מחדש של מדרגות עשויות עץ. משום כך תהליך החיפוי של מדרגות אפשרי גם כמה שנים לאחר הקמה של הבית, ובמיוחד כשרוצים להוסיף סגנון עיצובי מעניין וכפרי לחללים הפנימיים בבית.

תהליך החיפוי של המדרגות בעץ יכול להתבצע בכמה אפשרויות שונות, כאשר בכל אחת מהאפשרויות הללו נעשה שימוש בחומרי גלם שונים המפשטים או "מסבכים" את העבודה, ולכן זמן ותהליך ההתקנה משתנה מאפשרות אחת לאחרת. כיום ניתן למצוא שלוש שיטות מרכזיות לחיפוי עץ מדרגות – חיפוי עם עץ טבעי, חיפוי עם משטח פרקט או חיפוי באמצעות משטח עץ העשוי משלוש שכבות.

חיפוי מדרגות עם עץ טבעי

אחת מהאפשרויות לחיפוי המדרגות היא באמצעות שימוש בעץ טבעי, כך שהמראה העיצובי של המדרגות יהיה מיוחד ומודגש יותר. שימוש בעץ טבעי לא אומר כי העץ ייושם במדרגות ביתכם היישר מהרגע בו הוא נכרת מהיער, אלא על הנגר המבצע את עבודת החיפוי לחתוך, לסתת, לשייף ולעצב את לוחות העץ בהתאם לגודל וסגנון העיצוב שאתם רוצים להוסיף למדרגות ביתכם.

חיפוי המדרגות עם עץ טבעי ייעשה לרוב עם עץ מסוג אלון, שזהו עץ חזק, איכותי ועמיד מאוד שיחסוך את ההתעסקות עם תחזוקה מרובה. סוג החיפוי מעץ טבעי נעשה באמצעות שימוש בעץ גושני, שזהו משטח עץ המגיע כגוש אחד ומסותת בהתאם כדי להתאים לחיפוי המדרגות. למרות שמדובר על חיפוי איכותי ומרשים למדרגות, יש לזכור כי חיפוי מעץ טבעי יוכל להתאים למדרגות גדולות ורחבות – כך שבמקרה של מדרגות קטנות וצרות קיימים פתרונות אחרים עבור חיפוי עץ מדרגות.

חיפוי מדרגות עם פרקט

אפשרות נוספת ונפוצה לחיפוי המדרגות עם עץ היא חיפוי עם פרקט, כאשר פרקט מסוג לימינציה הוא הפופולרי והמומלץ ביותר ליישום על מדרגות. בשונה מחיפוי מעץ טבעי, חיפוי עם פרקט מאפשר לחפות את המדרגות עם משטח דמוי עץ כך שהמטרה של מראה כפרי וחם מושגת בקלות גם במדרגות קטנות וצרות, וכן גם בעלויות הרבה יותר זולות לעומת התקנה של חיפוי מדרגות מעץ טבעי.

כיוון שחומר הלימינציה הוא דק מאוד, ניתן לחפות איתו גרמי מדרגות רבים ללא השפעה על גודל ועובי המדרגה, שאלו המאפיינים החשובים ביותר להקניית בטיחות מרבית למדרגות הבית. לכן סוג חיפוי זה ייעודי עבור מדרגות צרות וקטנות במיוחד, כך שעובי החיפוי לא ישפיע על הפרקטיות, נוחות וכמובן הבטיחות שלהן.

חיפוי עץ מדרגות

חיפוי מדרגות מעץ תלת שכבתי

חיפוי עץ מדרגות אפשרי גם באמצעות שכבת חיפוי העשויה משלוש שכבות שונות, כאשר רק השכבה החיצונית והנראית לעין של החיפוי עשויה מעץ טבעי ואיכותי. סוג חיפוי זה ייעודי עבור בתים שרוצים להוסיף חיפוי איכותי וטבעי של עץ לגרם המדרגות, אך אינם רוצים להוציא כסף רב על התקנה של חיפוי מדרגות מעץ מלא. נוסף לעלות הנמוכה יחסית של סוג חיפוי זה, ניתן להתקין אותו גם במדרגות קטנות או צרות מבלי לפגוע בממדים המקוריים של המדרגות הקיימות, וכך להבטיח שמירה על בטיחות הדיירים בעת שימוש במדרגות.

ראו גם: יתרונות חיפוי קיר דמוי עץ | ריצוף עץ למקלחת

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!