חיפוי קיר סלון עץ – עיצוב בית עם אימפקט ועוצמה!

אם הסלון שלכם לא מרגיש לכם לגמרי כמו בית ואם אתם רוצים להפוך אותו לחדר היפה, המעוצב והנעים ביותר בבית, חיפוי קיר סלון עץ יכול להיות הפתרון הטוב ביותר עבורכם. רבים המבקשים לשנות את האווירה בבית ולדייק יותר את העיצוב, פונים לפתרונות פשוטים יותר כמו תליית תמונות, משחקי צבע בקירות, הוספת פריטי עיצוב במרחב וכן הלאה, אבל דווקא מהלך גדול כמו חיפוי אחד הקירות בסלון, יכול לייצר עבורכם את האימפקט שאתם זקוקים לו ובעוצמה כזאת ששום דבר אחר לא יכול.

חיפוי קיר סלון עץ

חיפוי קיר סלון עץ – מתי נכון לעשות אותו?

ובכן, כמו כל דבר אחר בחיים, גם חיפוי עץ לקיר הוא לא דבר שנכון לעשות אותו בכל מקרה ומקרה. חיפוי כזה יכול ליצור תחושה של עומס וכבדות אם הוא מיושם בתוך חלל קטן וחשוך. כל מטר מרובע של חיפוי עץ מפחית את החשיפה שלכם למטר מרובע של אבן וככל שתחפו יותר שטח קירות, עולה גם הסיכון להיווצרות תחושה של כבדות ועומס עיצובי. יחד עם זאת, חיפוי קיר מעץ יכול להתאים לכל חלל, כל עוד הוא נעשה במידות הנכונות ובגוון הנכון. בחללים אחרים, גדולים יותר ומוארים יותר, יכול חיפוי כזה לייצר אימפקט מעורר השתאות ולהפוך את סלון הבית שלכם לחדר יוקרתי עמוס באופי ואווירה. בשורה התחתונה, האופציה של חיפוי קיר סלון עץ היא אופציה שיכולה להתאים לכל חלל פנים ולכל סלון ובלבד, שהאופציה הזאת מתוכננת ומיושמת על פי עקרונות עיצוב מקצועיים ולא על פי מצבי רוח חולפים.

למה לעשות חיפוי לקיר?

קירות הבית הם האלמנטים המרכזיים שיוצרים למעשה את המבנה בתוכו אנו גרים. קירות אלה עשויים בדרך כלל משלד בטון ועליו גימור של טיח וצבע. עם פתרונות הטיח והצבע הקיימים היום, ניתן ליצור מעטפת קירות מעוצבים ואפילו ליישם תמהיל ייחודי של גוונים, שייצרו אימפקט עיצובי יוצא דופן. ועדיין, קירות המבנה הם בדרך כלל חיוורים וחד גוניים עד כדי העלאת הצורך מבחינתנו, לכסות אותם בתמונות קיר, מדפים, עציצים וכל מה שאפשר כדי להכניס בהם קצת חיים וצבע. חיפוי קיר סלון עץ היא אופציה אחת נוספת כדי להכניס חיים וחיוניות בקירות הסלון, אם כי מדובר באופציה בליגה אחרת לגמרי מכל פתרון אחר. קיר מחופה עץ בסלון יכול לשנות מקצה לקצה את כל האווירה בסלון, להוסיף לו נופך יוקרתי וחמים, להפוך את חדר הסלון לנעים יותר ומעוצב יותר ופחות או יותר להפוך את הסלון לחדר בו תיהנו לשהות יותר מכל חדר אחר בבית. זאת מבחינתנו סיבה מספיק טובה לשקול את האפשרות ועדיין, יהיה עליכם לבחור נכון את העיצוב הספציפי, את הגוון, את המרקם ואת המידות והפרופורציות של החיפוי.

מידות ופרופורציות של חיפוי עץ

חיפוי קיר סלון עץ מתייחס בדרך כלל למהלך של חיפוי קיר אחד בתוך הסלון. הקיר הזה הוא בדרך כלל הקיר המרכזי עליו גם תלויה הטלוויזיה בסלון, אבל באפשרותכם לחפות כל קיר אחר ואולי גם יותר מקיר אחד. ככלל, חיפוי עץ כזה יכול להיות מיושם בצורה מאוד נקודתית כמעין אלמנט עיצובי כמו תמונת קיר. במקרה כזה, הפרופורציות תהיינה בדרך כלל מלבניות ובמידות קטנות יחסית. חיפוי קיר יכול להיות מיושם גם על פני קיר שלם מהרצפה ועד התקרה ומצד אחד לצד השני של הקיר. בתוך החיפוי הזה ניתן ליצור נישה לטלוויזיה, למדפים ולעוד שלל אלמנטים שאולי תרצו לשלב בו. לבסוף, חיפוי קיר סלון עץ יכול להתייחס גם לחיפוי של מעטפת קירות, קרי שני קירות אנכיים צמודים או יותר מכך. במקרה כזה, אתם הופכים למעשה את החדר כולו לחדר עץ ויכולה להיות לכך השפעה דרמטית על העיצוב הכולל ועל האווירה בסלון, לא תמיד לטובה.

כל החלטה שאתם מקבלים לגבי יישום חיפוי עץ לקירות הסלון היא החלטה שאתם רוצים לקבל בליווי גורם מקצועי, שיוודא שההחלטה מתקבלת על סמך עקרונות מקצועיים ולא בגלל שראיתם משהו דומה במשרד שלכם או בדירת השכנים. כמו כן, חיפוי קיר סלון עץ לא יכול להתקיים כפריט עיצוב בפני עצמו, שאינו נתמך על ידי האלמנטים העיצוביים האחרים בדירה. כך למשל, בדירה בעיצוב מודרני קלאסי, קיר עץ יכול להיראות כמו עוף זר ולא קשור. חיפוי עץ בחלל שלא מעוצב כלל, ללא שטיחים, ללא סלון מסודר וללא מרכיבים עיצוביים נוספים במרחב, יכול גם הוא להיראות לא קשור ולגרום ליותר נזק מאשר לתועלת.

חיפוי קיר סלון עץ

בשורה התחתונה, חיפוי קיר סלון עץ מספק לכם אופציה נהדרת לעצב את הסלון ולבנות לעצמכם את האווירה החמימה והנעימה של בית אמיתי, אבל החלטה לגבי חיפוי כזה לא יכולה להתקבל בצורה מנותקת מהעיצוב של המרחב כולו. לקבלת ההחלטה הנכונה ביותר, מומלץ להיעזר במעצב פנים בעל ניסיון בתחום של חיפויי עץ לקירות וכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי שמתמחה בייצור והתקנה של חיפויי עץ בכדי להבטיח ביצוע מושלם ועמידות לאורך עשורים שלמים.

ראו גם: חיפוי מדרגות עץ | חיפוי עץ לקירות פנים

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים