חיפוי קיר עץ מחיר – מהו המחיר של חיפוי איכותי?

כמו בכל מוצר שאנו קונים וכמו בכל שירות שאנו מזמינים, גם במקרה של הזמנת חיפוי קיר עץ מחיר הוא פרמטר מרכזי, שיכול להכריע את ההחלטה שלנו לגבי החיפוי הספציפי אותו נזמין. יחד עם זאת, ככל שהקנייה שלכם קשורה לעולם העיצוב ולבטח כאשר מדובר בחיפוי קיר, שהשפעתו יכולה להיות דרמטית לכאן או לכאן, אתם בהחלט רוצים להציב גבול להשפעה של המחיר על החלטתכם ובשורות הבאות נסביר מדוע והיכן גם צריך לעבור הגבול הזה.

חיפוי קיר עץ מחיר

המטרות העיצובית של חיפוי עץ

כאשר אתם מזמינים חיפוי עץ לבית או למשרד, אתם לא עושים את זה בגלל שאתם רוצים להזמין חיפוי עץ, אלא בגלל שאתם רוצים ליהנות מהערכים העיצוביים שחיפוי כזה מעניק לכם. כך למשל, רבים בוחרים להתקין חיפוי עץ בביתם או במשרדם בכדי להעניק להם אופי יותר אלגנטי ויוקרתי מחד וחמים ונעים מאידך. ולמה זה כל כך חשוב? ובכן, אם בהזמנה של חיפוי קיר עץ מחיר הוא הפרמטר שמנחה אתכם, אתם עשויים אמנם להיות מרוצים מכך שתוכלו לסמן וי על משבצת חיפוי העץ שתמיד רציתם, אבל ייתכן מאוד שלא תשיגו את המטרה האולטימטיבית שלשמה בחרתם בסוג זה של חיפוי – יצירת מראה אלגנטי, יוקרתי, חמים ונעים. חיפויי עץ יכולים להיות מיוצרים מסוגים שונים של עצים, בדוגמאות עיצוב שונות, ברמות גימור מגוונות וברמות עיצוב מגוונות ובתוך כל המגוון הרחב הקיים, אתם לא רוצים להציב את עצמכם בקצה התחתון, שבו החיפוי אולי יעלה לכם זול מאוד, אבל ייראה יותר כמו עבודת נגרים חובבנית מאשר כמו פריט עיצוב אלגנטי.

אז כיצד נקבע המחיר של חיפוי קיר עץ?

מחירו של חיפוי קיר מעץ יכול להשתנות מאוד בין חיפוי לחיפוי, ממש כמו שמחירו של רהיט מסוים יכול להיות שונה מאוד בין דגם לדגם. בתמחור של חיפוי קיר עץ מחיר העץ ממנו מיוצר החיפוי, הוא ללא ספק הפרמטר המרכזי שמכריע את עלות החיפוי כולו, אך זהו לא הפרמטר היחיד. בין הפרמטרים המרכזיים שמשפיעים על מחירו של חיפוי עץ אפשר למנות את הבאים:

סוג העץ – ממש כמו שאתם יכולים לקנות מיטה מעץ מלא ב-500 שקלים ומיטה אחרת מעץ מלא ב-10,000 שקלים, כך גם בעולם החיפוי, קיים פער מחירים משמעותי בהתאם לסוג העץ ממנו מיוצר החיפוי. עץ האורן הוא העץ הזול ביותר, אך גם כזה שדורש את הגימור המורכב ביותר ולרוב גם זה לא מספיק. עץ אלון, דובדבן, מהגוני ודומיהם, נחשבים ליקרים יותר וליוקרתיים יותר והמחיר בהתאם.

דוגמת עיצוב – דוגמת העיצוב יכולה להשפיע גם היא על התמחור הכולל, שכן דוגמת העיצוב מכתיבה את כמות העץ הנדרשת, את ניצולת העץ ואת מורכבות הייצור של החיפוי. כך למשל, חיפוי סרגלי עץ דורש כמות קטנה יותר של עץ, אבל עבודה רבה יותר ומורכבות גבוהה יותר בייצור. הוספת חריטות, נישות, מפתחים, מדפים ואלמנטים עיצוביים נוספים, יכולה גם היא להשפיע על התמחור הכולל של החיפוי.

רמת גימור – כפי שאמרנו קודם לכן, בהזמנת חיפוי קיר עץ מחיר החיפוי יכול להיות אמנם נמוך מאוד, אבל החיפוי לא יעניק לכם את הערכים שאתם מצפים להם ממנו. רמת הגימור הוא מרכיב מפתח ביכולת של החיפוי לענות על הציפיות הללו וככל שזו גבוהה יותר, כך גם המחיר הכולל של החיפוי יהיה גבוה יותר.

פרט לפרמטרים הללו, ישנם כמובן פרמטרים נוספים שמשפיעים על מחירו של חיפוי עץ, לרבות מידות, הגורם המקצועי ממנו אתם מזמינים את החיפוי, היקף השירות הניתן לכם (תכנון, עיצוב, ייצור, התקנה) וכדומה.

חיפוי קיר עץ מחיר

איך למזער את המחיר מבלי לפגוע באופי העיצובי?

אז המטרה שלכם מחד היא להבטיח שחיפוי העץ שאתם מזמינים, ימלא את מטרתו ויעניק לכם את המראה האלגנטי והיוקרתי לו אתם מצפים. מאידך, בהזמנת חיפוי קיר עץ מחיר עבורכם הוא פרמטר שאי אפשר להתעלם ממנו ואשר יכול לשחק תפקיד מרכזי בהחלטה הסופית שתקבלו. זה המקום לספר לכם על היכולת "לשחק" עם הפרמטרים שעליהם מתבסס תמחור החיפוי. כך למשל, אם ניקח שוב את הדוגמא של חיפוי סרגלי עץ, הרי שהסרגלים עצמם לא חייבים להיות מיוצרים מעץ גושני. ניתן להשתמש גם בעץ אורן ולצפות אותם בפורמייקה דקה, מה שיאפשר לכם להפחית מאוד את המחיר. לחילופין, ניתן לבחור עץ אורן בדירוג גבוה ולעבד אותו ברמת גמר גבוהה, שתבליט את המרקם העצי של האורן. מצד שני, לוח הרקע של החיפוי בהחלט חייב להיות מיוצר מעץ איכותי, שיעניק לחיפוי יציבות וימנע מצבים של דפורמציות וסדקים לאורך זמן.

ישנן כמובן דרכים רבות נוספות לשחק בין המחיר ובין הערכים המצופים מהחיפוי, אבל כדי להיות ליהנות מכל הדרכים האלה, יהיה עליכם לפנות לגורם מקצועי המתמחה ספציפית בתחום של חיפויי עץ ואשר יכול להציע לכם גם דגמי מדף וגם דגמים בהתאמה אישית, בתוך מסגרת התקציב שלכם ובתוך מסגרת ערכי העיצוב שקבעתם.

ראו גם: חיפוי דמוי עץ לקיר חיצוני מחיר | חיפוי קיר אלומיניום דמוי עץ מחיר

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים