מדריך קניית חיפוי עץ לקיר טלוויזיה: הנה מה שצריך לדעת

כאחד החומרים הפופולריים ביותר המשמשים לבנייה וחיפוי קירות, חיפוי עץ לקיר טלוויזיה נחשב כבר מזמן כבחירה מובילה בשל הנגישות והרבגוניות שלו. מחיפויי עץ סטנדרטיים ועד חיפויים צבעוניים, חיפוי עץ מציע התאמה לכל סגנון עיצוב פנים. למעשה, את חיפוי העץ נהוג למקם באזור שבו אנחנו בוחרים למקם את הטלוויזיה ואז הוא הופך לסוג של נישה עיצובית וייחודית המכניסה לחלל הסלון או חדר השינה עומק, הרמוניה ואווירה חמה ונעימה. כמובן, שאחד הדברים הכי חשובים בהיבט של בחירת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה, הוא להתייעץ עם מומחה מהתחום הזה של עצים ולוודא כי יש התאמה מדויקת בין גודל הטלוויזיה, גודל הקיר, גודל הסלון והמרחק בין הספה לטלוויזיה. אלו הן פרופורציות שחייבים לקחת אותן בחשבון. אם אתם מעוניינים לנצל את המסורת הארוכה של חיפוי קיר בעץ, חשוב שתבינו הן את האפשרויות האסתטיות והן את שיקולי התחזוקה. מאמר זה מלמד קצת יותר על חיפוי עץ לקיר טלוויזיה כדי שתוכלו להחליט אם זו הבחירה הנכונה עבורכם.

חיפוי עץ לקיר טלוויזיה

סוגי עצים

יש המון סוגי עצים מהם ניתן לייצר חיפויים באופן כללי וחיפויים לקיר בסלון באופן ספציפי עבור הטלוויזיה. יש עצים רכים וקשים. יש עצים שגדלים כאן בישראל ועצים אותם אנחנו מייבאים מחו“ל, עצים בהירים או כהים, עם רמת חיספוס גבוהה או נמוכה. לכן, אחד השיקולים הראשונים שיש לקחת בחשבון בבחירת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה הוא סוג חיפוי העץ שיתאים הכי טוב לקיר שלכם. עצים רכים, כגון אורן, ארז ועץ סקויה, רגישים במיוחד לחשיפה לשמש ולאוויר מלח וידרשו מעט יותר תחזוקה מאשר עצים קשים כמו איפאה או טיק. בעוד שעצים קשים דורשים פחות תחזוקה, הם נוטים להיות יקרים יותר. ברוב המקרים, סוגים מסוימים עובדים טוב יותר בתוך הבין, ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בחיפויי עץ, שיסביר לכם אילו גורמים עליכם לקחת בחשבון כשאתם בוחרים את סוג העץ המתאים.

דפוס וסגנון

הדגמים הקלאסיים מציעים חיפויי לוח וחיפויים משופעים, שמופקים מעץ מרובע וזמינים בעלויות פחות יקרות. למרות שהמראה מאוד פשוט וישיר, התקנת לוח או חיפוי משופע עשויה להיות כרוכה בעבודה שכן כל אריח יצטרך להיות מפולס בנפרד. רוב דפוסי חיפוי עץ לקיר טלוויזיה זמינים בדפוסים המרובעים, עם חריץ לאורך קצה אחד שמאפשר לאריחים להתמקם זה בזה, מה שדורש פחות עבודה על מנת להשיג גימור אחיד. מבחינה אסתטית, קיימות וריאציות פופולריות רבות כמו חיפוי כפול וחיפוי מודרני יותר, כך שניתן להשיג התאמה מושלמת לסגנונות רבים ושונים של בתים.

חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בסגנון קלאסי

סגנון עיצוב קלאסי נוסף זמין באמצעות חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בסגנון רעפי עץ. סגנון זה פופולרי בקרב בתי חוף וגם כאלמנט דקורטיבי בבתים שמעוצבים עם סגנונות מעוטרים יותר. חיפוי רעפי עץ זמין בכל הסגנונות והגדלים, כולל ריבועים, עיגולים, יהלומים וכן הלאה, כך שכל ליצור את מראה הקוטג' הקלאסי הזה או להוסיף נופך של פאר וינטג' מלא דמיון לבית שלכם. יש גם אפשרות של חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בעיצוב אנכי שמיוצר מעץ מלא מרובע שנראה בבתים כפריים קלאסיים. בשל ההיסטוריה הכפרית שלו וקווי העיצוב החדים, אין זה מפתיע שהסגנון הזה הפך לפופולרי להפליא בקרב בתים כפריים מודרניים.

גימור

בבחינת סוג הגימור הטוב ביותר לחיפוי הקיר, אסתטיקה חשובה, אבל שיקול התחזוקה משמעותי לא פחות. אפשרויות גימור נפוצות ביותר הן צבע וסילר שקוף. צביעה נהדרת לתוספת מעט צבע לבית, אבל היא נוטה להיות האפשרות שדורשת עבודה ויקרה ביותר. אם תבחרו בשיטה זו, תצטרכו לצבוע מחדש חיפוי עץ לקיר טלוויזיה כל חמש שנים, או ברגע שתבחינו שהגימור מתדרדר. שבבים וסדקים מובילים ללחות ועלולים לגרום לבעיות ריקבון, לכן חשוב לפקח היטב על מצב החיפוי באופן קבוע.

חיפוי עץ לקיר טלוויזיה

אם המטרה היא גוון עץ טבעי, סילר שקוף יתאים

תהליך היישום דומה לצביעה, אבל יש צורך ליישם אותו אחת לשנתיים כדי לשמור על רמת הגנה. סילר שקוף מסייע גם להאט את תהליך ההכספה, אבל חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בסגנון טבעי, אם הוא חשוף לשמש יאפיר ויעטה גוון כסוף בטווח הארוך.

רכישת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה

עם החלטה לגבי העיצוב והגימור המועדפים, ניתן לרכוש חיפוי עץ לקיר טלוויזיה. יש להקפיד על מדידה מדויקת של מלוא שטח הקיר שאתם מעוניינים לכסות, לפני שאתם רוכשים את החיפוי. יש להוסיף גם שטח של חמישה עד עזרה אחוזים על מנת לאפשר את הטיית הטלוויזיה.

שיקולי המחירים

פרויקט חיפוי עץ לקיר טלוויזיה, כולל ביצוע עבודות חשמל ותשתית, על ידי איש מקצוע מומחה בתחום, והתקנת הטלוויזיה, עולה בין 2,500-3,000 ₪, אם הבחירה היא עץ אורן. אפשרות פופולרית לבחירה היא שילוב של רהיטים או התאמת החיפוי לחיפויי הדלתות והחלונות בחדר, במיוחד אם הטלוויזיה מותקנת בחדר השינה, ובמקרה זה החיפויים המתאימים יהיו מעץ אלון, אורן או איפאה. סגנון עיצוב כפרי בשילוב סגנון מודרני חדשני הוא בחירה פופולרית בשנים האחרונות, עם התאמה מושלמת לפרויקט חיפוי עץ לקיר טלוויזיה.

בשורה התחתונה, בחירת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה צריכה להתבצע עם לקיחה בחשבון של כל השיקולים

מומלץ להשקיע את הזמן הדרוש כדי להבין את האפשרויות השונות של חיפוי עץ לקיר טלוויזיה, כמו גם את מגמות החיפויים המודרניים, על מנת להבין אילו סגנונות של חיפויים הם הנפוצים ביותר, ולהבין את ההשלכות ההיסטוריות או הסגנוניות שאתם צריכים לקחת בחשבון בבחירתכם. אם אינכם בטוחים איזה סגנון חיפוי עץ לקיר טלוויזיה יתאים, מומלץ להתייעץ עם אישר מקצוע מומחה בחיפויים על מנת לדון בפרטי הפרויקט שלכם. המומחה יסייע לכם בחישוב המידות הנכונות וגם יענה על כל שאלה לגבי הסגנון, הגימור ואסטרטגיית ההתקנה הטובה ביותר עבור הקיר שלכם.

לסיכום, אם אתם מחפשים פתרון דקורטיבי לחלל הסלון ורוצים להעניק לו עומק ייחודי ויוצא דופן, תוכלו לעשות זאת באמצעות חיפוי עץ לקיר טלוויזיה. כל שנותר לכם הוא לבחור את בעל המקצוע שיבצע עבורכם את העבודה, לבחור את סוג העץ, גודל החיפוי, להבין מהם תהליכי התחזוקה הנדרשים מכם ולצאת לדרך.

ועוד כמה טיפים לעיצוב הסלון שישתלבו עם החיפוי החדש שלכם

  • עץ משתלב בצורה הרמונית עם טקסטיל לכן שווה לשקול להוסיף שטיח או וילון.
  • אם הרצפה שלכם בסלון כהה, תוכלו לשבור את הניגודיות עם חיפוי עץ שמנת או לצבוע את העץ בגוון אחר בהיר יותר ולהיפך, עם בחרתם ריצפה בהירה, ניתן ללכת על חיפוי עץ לטלוויזיה בגוון כהה יותר.
  • אם אתם מתכננים לרכוש בזמן הקרוב טלוויזיה או מערכת סאונד חדשה, שימו לב שאתם מבצעים את התהליך ביחד עם החיפוי, משום שיחסית מורכב לפרק ולהרכיב את מערכת הסאונד מחדש, מה גם שהקיר חייב להתאים לטלוויזיה בצורה מושלמת
  • התייעצו עם המומחים. עדיף להשקיע בקיר קצת יותר יקר אך איכותי מאשר להתפשר על איכות ורמת גימור נמוכים.

ראו גם: קיר חיפוי עץ | חיפוי מדרגות עץ

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים