מדריך ריצוף דמוי עץ: כל מה שצריך לדעת

אם אתם מעוניינים לעצב את הבית עם אריחי ריצוף דמוי עץ, הבחירה שלכם נכונה וזאת משום שלריצוף דמוי עץ יש מגוון של יתרונות גם בהיבט העיצובי, וגם בהיבט הפרקטי. אריחים עם מראה של עץ הם נהדרים! הם מציעים שפע של יתרונות ואם אתם משווים אותם לרצפות עץ אמיתיות, תגלו שאריחים דמויי עץ מספקים לכם את הטוב משני העולמות: היופי של הפרקט, בתוספת העמידות של האריחים למים. זהו מצב שיש בו רק מנצחים. הרי כאשר בוחרים ברצפת פרקט עץ לתוך הבית או ברצפת דק לחלק החיצוני של הבית, פרט לעובדה שמדובר באחד המוצרים הכי מרהיבים שיש בהיבט העיצובי, מבחינה פרקטית, יש המון דברים שצריך לקחת בחשבון כמו עמידות, תחזוקה הכוללת שיוף ושימון או צבע, טיפול נגד מזיקים כמו טרמיטים הניזונים מחומר העץ ועוד. לכן, עם ריצוף דמוי עץ כלומר אריחי קרמיקה בעיצובים שונים מספק את המענה המושלם ואין צורך לבצע שום תחזוקה מיותרת. מיותר לציין שאם אתם שוקלים לרכוש ריצוף דמוי עץ, חשוב שתדעו איך לבחור נכון ולהבין ממה עשויים אריחים דמויי עץ, המותגים שמייצרים אותם, המחירים שלהם, אופן ההתקנה והיתרונות. מדריך זה מסייע בהחלטה אם שיטת ריצוף זו מתאימה לביתכם.

ריצוף דמוי עץ

מה זה ריצוף דמוי עץ?

תאמינו או לא, ריצוף דמוי עץ מיוצר מאריחים מחומרים שונים שאינם עץ, אבל התוצאה הסופית היא רצפה שנראית כמו רצפת עץ. כן. זה לא מטורף כמו שזה נשמע. לפעמים שיטת ריצוף זו נקראת "אריחי קרמיקה במראה עץ", למרות שהריצוף עשוי לעתים קרובות מחרסינה. כך או אחרת, קיימים סוגי ריצוף דמוי עץ רבים, וסוגי אריחים רבים. אבל זהו המשטח היחיד שמשלב בין השניים. לפעמים שיטת ריצוף זו נקראת "אריחי גרגר עץ", "אירחי קרש עץ", או וריאציה אחרת, אבל כל המונחים האלה מתייחסים לאותו מוצר.

ממה עשוי ריצוף דמוי עץ?

ריצוף דמוי עץ הוא אפשרות ריצוף ידידותית לסביבה, מכיוון שהריצוף עשוי מקרמיקה או פורצלן. שני החומרים האלו עשויים מחמר שרוף, חומר טבעי לחלוטין. לאחר מכן הם מיוצרים עם ציפוי של גרגרי עץ ואטומים לעמידות, כך שאם אתם מחפשים אלטרנטיבה לריצוף עץ אמיתי, זוהי שיטה מצוינת לבחור בה.

אריחי קרמיקה במראה עץ – קרמיקה נוצרת כשחמר מיוצר בכבשן, והופך לחומר טבעי עמיד למים. אבל קיימים כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון כאשר אתם רוכשים סוגי אריחי ריצוף דמוי עץ שעשויים מחומרים קרמיים. השיקול הראשון הוא חוזק הריצוף. בעוד שקרמיקה היא חומר קשה, פורצלן הוא חומר קשה יותר.

ריצוף דמוי עץ מפורצלן – לפורצלן יש מוניטין של חומר שביר, אבל האמת היא שאריחי פורצלן נחשבים לסוגי הריצוף העמידים ביותר. הם בדרך כלל קשים, עמידים בפני שבבים ועמידים יותר למים בהשוואה לקרמיקה רגילה. פורצלן עשוי גם מחמר ומיוצר בכבשן כמו קרמיקה.

ההבדל היחיד בין השניים הוא שהחמר של חרסינה מעודן יותר, והוא נשרף בטמפרטורה גבוהה יותר. התוצאה היא ריצוף דמוי עץ צפוף, ועמיד יותר למים. רוב האריחים דמויי העץ שתמצאו עשויים מחרסינה ולא מקרמיקה רגילה. אבל מכיוון שפורצלן הוא סוג של קרמיקה, הוא נקרא לעתים קרובות, ניחשתם נכון, אריחי קרמיקה במראה עץ.

אילו צבעים ודפוסים זמינים לאריחים במראה עץ?

ריצוף דמוי עץ זמין במגוון צבעים, בדיוק כמו עץ אמיתי. חלק מהיצרנים מעצבים את הריצוף כך שייראה כמו מיני עץ קשיח ספציפי, ואחרים יוצרים דפוסי משלהם. סגנון העיצוב תלוי רק בהעדפות היצרן.

מחירון אריחים דמוי עץ

ריצוף דמוי עץ

המחיר לאריחים דמוי עץ תלוי במגוון של משתנים כמו למשל גודל האריחים, סוג האריחים, הגוון שאתם בוחרים, החברה שתבצע עבורכם את השירות, הספק, הרצף, עד כמה עבודת התשתית מורכבת ליישום ועוד. המחיר נע בין 80-150 ש“ח למ“ר. חשוב מאוד לבחור בעל מקצוע המתמחה בריצוף בין אם מדובר בחלקים הפנימיים של הבית ובין אם בחלקים החיצוניים שלו. בחרו אדם עם המלצות, ניסיון בתחום שיספק לכם אחריות על העבודה ללא פשרות, משום שמדובר בתהליך סופר מורכב הדורש התייחסות לא רק לפן העיצובי, אלא גם לתהליכים כמו איטום מקצועי.

ראו גם: ריצוף דמוי עץ לבית | ריצוף דמוי עץ לגינה

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים