קיר חיפוי עץ -טאץ' יוקרתי ומעוצב בקירות הבית

אתם מאוד אוהבים את הבית שלכם ואתם כל מה שאתם רק יכולים כדי להגביר עוד יותר את תחושת הבית שהוא מעניק לכם. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג את המטרה היא להתמקד בפריטי העיצוב, שיש להם את ההשפעה הרבה ביותר על האווירה ועל העיצוב הכולל בבית. פריטי עיצוב אלה כוללים חלונות, דלתות וארונות, אבל בראש ובראשונה הם כוללים את רצפת הבית ואת קירות הבית. קיר חיפוי עץ בסלון, יכול להפוך את הסלון שלכם מסלון סטנדרטי וחד גוני, לחדר סלון עמוס באופי, אווירה ואסתטיקה ואם תבחרו נכון את החיפוי, תוכלו ליהנות גם מטאצ' יוקרתי ומעוצב.

קיר חיפוי עץ

קיר חיפוי עץ – מה זה בדיוק אומר?

ובכן, קירות הבית שלכם בנויים משלד בטון ועליו גמר טיח וצבע. זהו הסטנדרט בבניית בתים וכך גם ייראה הבית שתקבלו מקבלן – קירות אחידים במרקם אחיד ובגוון אחיד של צבע קיר על גבי טיח. עם הצבע הנכון תוכלו אמנם להעשיר מאוד את האווירה והעיצוב בית, אבל חיפוי עץ לקיר יוכל להעניק לכם ערך עיצובי שלא תוכל להעניק לכם אף פעולת גמר סטנדרטית. קיר חיפוי עץ הוא למעשה משטח עץ שמוצמד לקיר והופך להיות הקיר עצמו. משטח זה לא חייב להיות אחיד והוא לא מגיע בחתיכה אחת. תוכלו לעצב אותו בכל צורה שתבחרו, לרבות פסים אנכיים או אופקיים, סוגי עץ שונים במרקמי שונים ובגוונים שונים, לוחות המוצבים זה לצד זה עם ריווח מעוצב, דוגמאות חריטה וכן הלאה. כמו כן, תוכלו "לתפור" את חיפוי העץ בדיוק לעיצוב הסלון הנוכחי או לזה שאתם חולמים עליו, לרבות נישה ייעודית לטלוויזיה, רמקולים, מדפים, חלונות וכל פריט אחר שתרצו לשלב בתוך החיפוי.

האם צריך לחפות את כל הקיר?

התשובה היא לחלוטין לא. קיר חיפוי עץ היא אופציה שניתן ליישם בכל היקף, החל מלוח חיפוי אחד שאותו מצמידים לקיר כמעין פריט עיצוב בדומה לתמונת קיר וכלה בחיפוי כולל של כל קירות הבית. לרוב, קיר חיפוי עץ בחדר הסלון למשל, ייושם על הקיר המרכזי שעליו גם תלויה הטלוויזיה והוא יכסה את כל הקיר מהרצפה ועד התקרה ומצד לצד. יחד עם זאת, הבחירה היא לגמרי שלכם וכל עוד אתם עושים את הבחירה הנכונה לכם על בסיס עקרונות עיצוב מקצועיים (וכמובן בכפוף למסגרת התקציב העומד לרשותכם), כל אופציה היא אפשרית וכל אופציה יכולה להיות נכונה עבורכם.

קיר חיפוי עץ

לאילו סגנונות עיצוב זה מתאים?

קיר חיפוי עץ יכול להתאים לכל סגנון עיצוב ובכלל זה כפרי, מודרני ווינטג'. מן הסתם, חיפוי עץ ישתלב בצורה הטובה ביותר בבתים בעיצוב כפרי, אבל הערך של חיפוי כזה הוא לאו דווקא ביכולת שלו להשתלב עם הסביבה, אלא גם ובעיקר ביכולת שלו להוסיף ולתרום לה. כך למשל, אם הבית שלכם מעוצב בעיצוב מודרני מובהק, תוכלו להוסיף קיר חיפוי עץ גדול בסלון בכדי ליצור טוויסט של אווירה חמימה ויוקרתית בתוך מרחב מודרני לחלוטין. שימו לב, שלכל מרחב עיצוב יש להתאים את החיפוי שלו. כך למשל, בסביבות עיצוב מודרניות, יכול להתאים מאוד חיפוי רצועות אנכיות או אופקיות, בעוד בסביבות עיצוב כפריות אותנטיות, יתאים לוח עץ עם מרקם עץ בולט ומובהק ובגוון אדמה אותנטי.

חיפוי עץ בגוונים מודרניים

אחת האפשרויות שעומדות בפניכם בבחירת קיר חיפוי עץ היא האפשרות לבצע חיפוי עץ, שלא ממש ייראה כמו עץ. כך למשל, תוכלו לעשות חיפוי בגוון לבן, אפור, שחור, או כל גוון או שילוב גוונים אחר שתבחרו. במקרה כזה, הערך המרכזי של החיפוי לא יהיה בהעשרת האווירה הכפרית במרחב, אלא דווקא בהעשרת הנופך המודרני שבו. יחד עם זאת, אם אתם לא מעוניינים בחיפוי עץ באופי אותנטי של עץ, ייתכן שכדאי לבחון אופציות חיפוי נוספות, שאולי תתאמנה לכם יותר.

חיפוי עץ – לא רק אסתטיקה

אחרי שאמרנו את כל זה, חיפוי עץ לא נועד רק להשגת מטרות אסתטיות במרחב, אלא גם להגברת רמת הבידוד האקוסטי והתרמי של המבנה. הוספת חיפוי עץ לקיר יכולה לשפר את רמת הבידוד התרמי בבית במספר מעלות שלמות, מה שיחסוך לכם בעלויות המיזוג, הקירור והחימום של הבית ויעניק לכם אווירה נעימה וממוזגת לאורך כל השנה. כמו כן, בחללים גדולים, יכול חיפוי עץ כזה לשפר מאוד את האקוסטיקה של החדר ובתנאי שאתם מתכננים את החיפוי גם למטרה זו. ישנם סוגי חיפויים שהטופוגרפיה החיצונית שלהם, יודעים לבלום את התפשטות גלי הקול במרחב ולשפר את האקוסטיקה בו, אך אם זהו נושא שאכן מטריד אתכם, יהיה עליכם לתכנן את החיפוי בליווי גורם מקצועי המתמחה בתחום של בידוד אקוסטי.

לבסוף, כדאי לדעת שהאופציה של קיר חיפוי עץ זמינה היום לא רק בעץ מלא, אלא במגוון רחב של סוגי עץ תעשייתי, מה שמאפשר לכם ליצור מרחב מעוצב ברמה הגבוהה ביותר מבלי להשאיר את הכיסים שלכם ריקים ומבלי לשבור חסכונות.

ראו גם:חיפוי עץ לקירות פנים | חיפוי עץ למדרגות

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים