חיפוי חוץ דמוי עץ – מה לדעת לפני שבוחרים

מתקני עץ במרחב החוץ של הבית הם לא דבר חדש וגם לא נדיר. מרבית הפרגולות במרפסות וגינות הבתים בישראל, עשויות עץ ועדיין, עץ אמיתי ואותנטי לא יכול להתאים לכל יישום חוץ ובאופן ספציפי חיפוי קיר חיצוני. אז מדוע עץ יכול לשמש לבניית קונסטרוקציה חזקה של פרגולה, אבל כשרוצים לחפות את קיר החוץ של הבית, נדרש חיפוי חוץ דמוי עץ? והחיפוי דמוי העץ – עד כמה הוא באמת נראה כמו עץ? בשורות הבאות תוכלו לקרוא בדיוק על הנושא הזה.

חיפוי חוץ דמוי עץ

עץ במרחבי חוץ – מה הבעיה?

לא צריך אפילו לבדוק את זה, כדי לדעת שבכל בית ובכל דירה, מרבית פריטי הריהוט עשויים עץ. עץ הוא חומר גלם אסתטי, טבעי, חזק ומבודד, שמהווה פתרון חשוב ומרכזי בעיצוב הבית והמשרד. יחד עם זאת, כשמוציאים את העץ הזה החוצה, התמונה משתנה מן הקצה לקצה. הסיבה המרכזית לכך היא רגישות העץ לפגעי מזג האוויר: גשם, לחות, רטיבות, קרינת שמש ישירה – כל אלה מאכלים את העץ לאורך זמן ופוגעים לשחיקה מואצת שלו. כשמדובר בקונסטרוקציה של פרגולה זה יכול לעבוד מצוין משום ששמירה על שלמות העץ במצבו המקורי אינה מהווה חלק מרכזי באסתטיקה של הפרגולה, המה גם שאסתטיקה היא לא הערך המרכזי שמספקת הפרגולה. לעומת זאת, בחיפוי קיר אסתטיקה היא העיקר והיא באה לידי ביטוי בכל פרט ופרט בחיפוי. קילופי עץ, חריצים, בקעים וסדקים, אובדן גוון וכן הלאה – כל אלה פוגעים באופן משמעותי בערך המרכזי שמיועד החיפוי להעניק לנו. זאת בדיוק הסיבה שכאשר רוצים לבנות פרגולה, אפשר לבנות אותה עם קורות עץ אותנטיות, אבל כשרוצים לחפות קיר חיצוני, חיפוי חוץ דמוי עץ הוא הפתרון המתאים ביותר.

מה זה אומר חיפוי חוץ דמוי עץ?

חיפוי קירות חוץ הוא מודל עיצובי שניתן ליישם על כל אחת מחזיתות המבנה ובכל תצורה מועדפת. יחד עם זאת, אחד היישומים היותר שכיחים הוא חיפוי חזית הכניסה של המבנה. חיפוי חוץ דמוי עץ מיושם בדרך כלל בחזית הכניסה סביב דלת הכניסה, שגם היא זוכה לחיפוי עץ תואם משלה. העניין הוא שמהסיבות שפירטנו ממש כאן לעיל, החיפוי הזה לא באמת עשוי מעץ, אלא מחומר גלם אחר שניתן לעצב אותו כדמוי עץ. חומר הגלם המתאים ביותר למשימה זו הוא האלומיניום והסיבות המרכזיות לכך הן: קלות העיצוב והעיבוד של האלומיניום באופן שמאפשר יצירת מרקם עצי אותנטי, קלות המשקל של האלומיניום והעמידות הגבוהה שלו בתנאי חוץ ובפגעי מזג האוויר.

חיפוי חוץ דמוי עץ

עד כמה חיפוי כזה אכן דומה לעץ?

ובכן, אפשר לומר שכל עוד לא תיגעו בו בידיכם, סביר להניח שלא תדעו כלל שלא מדובר בחיפוי עץ, אלא בפתרון חיפוי חוץ דמוי עץ. טכנולוגיות עיבוד האלומיניום המודרניות, מאפשרות ליצור כל מרקם ברמת דיוק של עשיריות מ"מ. ישנם קווי ייצור שמתמקדים אך ורק בפתרון הזה: פתרונות חיפוי ועיצוב דמוי עץ באמצעות אלומיניום והרמה הנוכחית היא כזאת, שלא ניתן להבחין כלל בכך שמדובר באלומיניום ולא בעץ, אלא אם נוגעים בחיפוי וגם אז, עדיין קשה להאמין. אז אם אתם רוצים להעניק לחזית הבית שלכם מראה עשיר של עץ ואתם רוצים שזה באמת ייראה כמו עץ ושזה יעשה את האימפקט של עץ אותנטי ואמיתי, חיפוי חוץ דמוי עץ יכול למלא עבורכם את המשימה בצורה מצוינת.

היכן מזמינים חיפוי כזה?

ככלל, בכל הקשור לחיפוי קירות, מדרגות ומשטחים אחרים בבית, אתם תמיד רוצים להזמין מגורם מקצועי שמתמחה בתחום הספציפי של חיפוי חללי פנים ומרחבי חוץ. במקרה של חיפוי חוץ דמוי עץ, אתם רוצים גם לוודא שאותו גורם מקצועי, מתמחה ספציפית בפתרונות למרחבי חוץ, שהם פתרונות שונים לחלוטין מאלו המיושמים בחללי פנים. בכל מקרה, חיפוי חוץ דמוי עץ הוא לא משהו שמזמינים במסגרייה, גם אם היא עובדת הרבה עם אלומיניום. היכולת להגיע לפתרון חיפוי שמדמה עץ בצורה אותנטית היא יכולת שמחייבת התמחות בראש ובראשונה בתחום החיפוי ופחות בתחום המסגרות. גורם מקצועי שמתמחה בתחום זה, ידע בדרך כלל לייצר עבורכם את פתרון החיפוי המדויק הרצוי לכם, לפעמים גם ישירות מן המדף. לחילופין, הוא ידע לפנות לגורם מקצועי שייצר את הפתרון עבורכם, אבל בכפוף לתכנית עיצוב שהוא בונה ובפיקוח צמוד שלו.

במילים אחרות, בהזמנת חיפוי חוץ דמוי עץ, מה שחשוב לכם הוא לא יכולות מלאכת הכפיים של איש המקצוע, אלא דווקא ההתמחות המקצועית בתחום חיפויי החוץ. גורם מקצועי כזה יוכל להציג בפניכם את כל אפשרויות החיפוי שתוכלו ליישם בחזיתות המבנה השונות, יוכל להציע לכם את כל מגוון העיצובים המובילים בעולם זה ויוכל גם להתאים עבורכם את הפתרון הטוב ביותר ולוודא שהוא גם מיוצר, מסופק ומותקן בביתכם בצורה מקצועית לגמרי. אתם רק צריכים באמת, להחליט כיצד הייתם רוצים שהחיפוי הזה ייראה ובחינת קטלוגים של חיפוי חוץ דמוי עץ יכולה להיות התחלה טובה מבחינתכם.

ראו גם: חיפוי דמוי עץ לקיר חיצוני מחיר | חיפוי עץ לקיר פנימי

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים