חיפוי עץ בסלון – חיפוי מרשים ויוקרתי ללוק ייחודי

הסלון הוא אחד מהחללים המרכזיים והבולטים ביותר שיש בבית, וככזה חשוב לעצב אותו בהתאם לאווירה המשפחתית החמימה שקיימת בבית. ניתן לעשות זאת באמצעות בחירת רהיטים פרקטיים ומעוצבים, הוספה של פריטי נוי ואקססוריז שיתאימו לחלל הסלון, וכן גם באמצעות התקנה של חיפוי עץ יוקרתי ומרשים שיעצים את הלוק הייחודי בחלל.

חיפוי עץ בסלון הפך להיות אחד מהטרנדים החמים ביותר בשנים האחרונות בתחום עיצוב הפנים, בין אם מדובר על חיפוי לבית, משרד, חנות מסחרית או כל קיר פנימי אחר במבנה שרוצה לשדר ייחודיות ועיצוב מעניין וייחודי. משום כך ניתן למצוא כיום סוגים שונים של חיפויי עץ המיועדים ליישום גם בקירות הסלון בבית, וכדי להעניק סקירה מלאה ומקיפה על חיפוי העץ בסלון ריכזנו בשורות הבאות את כל הפרטים הרלוונטיים בנושא זה.

חיפוי עץ בסלון

מהו חיפוי עץ בסלון?

חיפוי עץ הוא סוג של משטח נוסף המיושם על גבי קיר בטון קיים, כך שלמעשה אין כל צורך לשבור או להרוס את הקיר הרלוונטי לחיפוי. הודות לכך ניתן לבצע חיפוי עץ על קירות חדשים שזה עתה נבנו, או לחילופין ליישם חיפוי מעץ על גבי קירות ישנים שזקוקים לשדרוג במראה העיצובי שלהם.

אחת מהמטרות של חיפוי עץ היא להעניק מראה חמים וכפרי בחלל בו החיפוי מיושם, ולכן חיפוי עץ יוכל להוות פתרון נהדר לעיצוב חם ומזמין בחדר האורחים המרכזי של הבית. בשונה מצבע, טפט או כל אלמנט אחר המאפשר לעצב ולסגנן באופן עיצובי את הקירות – חיפוי עץ בסלון יבליט באופן מהותי את המראה המעוצב והמיוחד של החדר, ויעניק אופי ואווירה נעימה שלא ניתן להשיג באמצעות אלמנטים אחרים של חיפוי קירות.

סוגים של חיפוי עץ לסלון

מגוון האפשרויות של עיצוב קיר הסלון עם חיפוי עץ הן עצומות כיוון שקיימים גוונים, טקסטורות ועיצובים שונים שניתן להפיק מלוחות עץ. המבנה של חיפוי העץ מתחלק לשני סוגים עיקריים – חיפוי מעץ מלא וחיפוי ממשטח דמוי עץ, כאשר ההבדלים בין שני אלו נמצאים בעיקר באיכות המבנה של בסיס החיפוי.

חיפוי מעץ מלא הוא משטח העשוי מלוחות עץ טבעי, ולכן מדובר על חיפוי העשוי משכבה אחת ועבה של עץ מלא מסוג אלון, ארז, אורן, סידר טיק וכו' שאלו הם עצים עם מאפיינים חזקים ועמידים במיוחד. חיפוי עץ בסלון העשוי מעץ מלא יהיה איכותי יותר ולכן יחזיק מעמד שנים ארוכות, כיוון שתכונות העץ המלא מאפשרות לו להיות עמיד בפני לחות ורטיבות. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי סוג חיפוי זה יהיה יקר יותר מבין סוגי החיפויים השונים, וכן ההתקנה שלו תהיה מורכבת וארוכה יותר.

סוג החיפוי השני הוא חיפוי דמוי עץ, כאשר חיפוי זה נעשה באמצעות משטח המורכב מכמה שכבות שונות שהחיצונית והנראית לעין עשויה מעץ טבעי. חיפוי כזה יאפשר להעניק לחלל את המראה העיצובי, הכפרי והחם שקיים במראה של לוח עץ טבעי אך העמידות שלו תהיה פחות איכותית לעומת חיפוי העשוי כולו מעץ מלא. אחד מהיתרונות של סגנון חיפוי זה נמצא בעלויות שלו, כיוון שהחומר הסינטטי המרכיב את החיפוי מוזיל את עלויות ההתקנה שלו.

חיפוי עץ בסלון

חיפוי עץ – לא רק למראה דקורטיבי

למרות שהמטרה המרכזית של חיפוי עץ בקירות היא להעצמת המראה העיצובי של החלל, במקרה של חיפוי עץ בסלון ניתן להעניק גם שימוש פרקטי לסוג חיפוי זה נוסף על מראה דקורטיבי. לכן כשבוחרים לחפות את הקיר בסלון עם משטחי עץ מעוצבים, ניתן להתאים אותם לצרכים הפונקציונליים בבית כמו בחירה במדפים, נישות וגם יחידות אחסון מובנות שיאפשרו להציב בהן חפצים ופריטי נוי לעיצוב החלל.

בנוסף לכך, חיפוי מעץ יאפשר להעניק לשוהים בסלון תחושה נעימה יותר כיוון שלמשטחי עץ יש יכולת בידוד טובה, הן מבחינה תרמית והן מבחינה אקוסטית. בכדי להגיע למטרות הללו של בידוד מיטבי בסלון, יש לזכור כי רק חיפוי מעץ מלא יוכל למלא אחר הצרכים הללו כיוון שחיפוי דמוי עץ איננו דומה באיכותו לתכונות העץ המלא.

חיפוי עץ בסלון – חיפוי מלא או חלקי של הקירות?

ברוב הבתים חלל הסלון הוא אזור גדול ומרווח במיוחד, ולכן הבחירה בחיפוי קיר מעץ בשטח זה יאפשר לתחום את שטח הסלון כראוי וכן גם לשלבו מבחינה עיצובית עם יתר חללי הבית. קיימת אפשרות לבחור בין חיפוי עץ בסלון לכל קירות הסלון, או לחילופין לבצע חיפוי קיר מעץ רק על קיר בודד בחלל זה. יש לקחת בחשבון כי תהליך חיפוי קיר מעץ לוקח שטח מסוים מעובי הקירות, ולכן אם חלל הסלון לא גדול במיוחד חיפוי מלא של כל הקירות עשוי להקטין משמעותית את גודל הסלון.

משום כך הבחירה בחיפוי חלקי של קירות הסלון תהיה הטובה ביותר, כיוון שכך ניתן להשיג מראה עיצובי ומרשים לחדר המרכזי של הבית, ולהתאים את סגנון העיצוב שלו לקונספט העיצוב הכולל שקיים בבית.

ראו גם: קיר טלוויזיה חיפוי עץ | חיפוי קיר עץ מחיר 

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים