חיפוי עץ למעקה – חיפוי עם סטייל למעקה הביתי

מעקה הוא פריט עיצוב חשוב ומרכזי בכל בית עם קומות, אלא שלרוב, אנחנו לא מעניקים את תשומת הלב הראויה לסוגיית העיצוב כשהדגש מופנה דווקא לסוגיית החוזק המבני והבטיחות. בתנאים אלה, נעדיף בדרך כלל מעקה מהחומר החזק ביותר שאנחנו מכירים – מתכת. אלא שבפועל, מעקה בטיחות ניתן לייצור גם בעץ ואפילו מזכוכית, באותה רמה של חוזק מבני. כעת, אחרי שכבר בניתם את ביתכם עם מעקה מתכת, עולה בכם שוב הצורך לחזור לחלום הישן של מעקה עץ מהודר ובדיוק בנקודה הזאת, תוכלו להסתייע בפתרון של חיפוי עץ למעקה.

חיפוי עץ למעקה

חיפוי עץ למעקה – איך עושים את זה?

ובכן, אם אתם רוצים לשנות את המראה של המעקה הנוכחי בביתכם, והדברים נכונים הן למעקה פנים והן למעקה חוץ, הן למעקה מדרגות והן למעקה בטיחות, תוכלו לעשות זאת באמצעות חיפוי של המעקה ולאו דווקא בעץ. ישנן היום טכניקות מגוונות לחיפוי מעקה, אם כי אין כל ספק שחיפוי עץ הוא האלגנטי, היוקרתי, החמים והאותנטי ביותר. חיפוי עץ למעקה מבוצע באמצעות כיסוי המעקה בחלקי עץ מעוצבים, העוטפים את המעקה ולמעשה מעניקים לו מראה חדש לחלוטין. את החיפוי תוכלו ליישם לא רק עבור המעקה עצמו, אלא גם עבור עמודי המעקה ועבור כל חלקיו. גם עמודי המעקה יעברו חיפוי באמצעות חלקים מותאמים, שיעטפו את העמודים המקוריים ויעניקו למעקה מראה חדש לחלוטין.

ערך עיצובי מעל הכל

אחרי שאמרנו את זה, כאשר אתם בוחנים את האופציה של חיפוי עץ למעקה, אתם רוצים לזכור תמיד מדוע אתם עושים את זה ומהי התוצאה הרצויה מבחינתכם. בסופו של דבר, מעקה עץ הוא פריט עיצוב, בעל נוכחות יוצאת דופן ובעל מסרים עיצוביים מובהקים של אלגנטיות ויוקרה. בדיוק מהסיבות האלה, אתם לא רוצים להתפשר על סוג העץ, על רמת הגימור שלו ועל המרקם שלו. מאחר ומעקה העץ גם אינו חשוף במידה חריגה ללחות, הרי שגם אין שום סיבה לשקול את האופציה של חיפוי סינטטי דמוי עץ, אם כי גם אפשרות זאת קיימת. חיפוי סינטטי דמוי עץ, יכול להתאים בעיקר למעקות חוץ, למשל מעקה הבטיחות במרפסת או מעקה מדרגות החוץ. יחד עם זאת, ערכי העיצוב של מעקה עץ מתאימים בעיקר לחללי פנים ופחות לחללי חוץ, בהם כדאי לשקול את האופציה של מעקה זכוכית משוריינת או מעקה אלומיניום, שיעניקו לכם את העמידות הגבוהה ביותר בפני פגעי מזג האוויר.

אין צורך להזמין מעקה חדש

זה הזמן להבהיר את הדבר הבא: גם אם אתם חושבים על מעקה עץ מאוד ספציפי, בעיצוב מאוד ספציפי, שלא דומה בשום דבר למעקה הקיים, זה לא אומר בהכרח שתצטרכו להחליף את המעקה והאופציה של חיפוי עץ למעקה יכולה להתאים לכם כמעט בכל סיטואציה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אתם עשויים להעדיף מעקה בעל תצורה מבנית שונה מן היסוד מזו של המעקה הנוכחי. כך למשל, ישנם מעקות המבוססים על קיר בטון מונמך עליו מותקן מעקה יד נמוך, שמשלים את הגובה החסר. במקרה כזה, לא תוכלו להתקין מעקה עץ עמודים, אם לא תסירו את מעקה הבטון על כל רכיביו. מן הצד השני, אם יש לכם מעקה מתכת או אלומיניום, תוכלו בהחלט לבצע חיפוי של כל חלקי המעקה, לקבלת מעקה עץ מלא ואותנטי.

חיפוי עץ למעקה

מי מבצע חיפוי עץ למעקה?

מן הסתם, בכל הקשור לייצור מוצרי עץ, המחשבה הראשונה שעולה בראשנו היא על נגרייה המבצעת עבודות עץ לבית. אלא שעבודת החיפוי של מעקה היא עבודה שהדגש המקצועי בה הוא דווקא סביב תהליך החיפוי ולבטח לא פחות מעבודת העץ עצמה. גורם מקצועי המתמחה בחיפויי עץ ובפרט בחיפוי של מעקות בעץ, הוא הגורם אליו אתם רוצים לפנות לצורך חיפוי המעקה שלכם בעץ. תהליך החיפוי מבוסס על מדידה מאוד מדויקת של המעקה הקיים, תכנון אופן "הלבשת" החיפוי על המעקה וכמובן ייצור רכיבי החיפוי בצורה דקורטיבית מדויקת וברמת גימור גבוהה. את היכולות האלה בדרך כלל לא תוכלו למצוא בנגרייה המבצעת עבודות נגרות כלליות, אלא רק אצל גורם מקצועי, המתמחה ספציפית בתחום זה.

מהו סוג העץ המומלץ?

חיפוי עץ למעקה יכול להתבצע על ידי כל סוגי העץ ללא יוצא מן הכלל. מאחר ולא מדובר בחיפוי לרצפה או לתקרה ומאחר ולא מדובר בחיפוי חוץ, הרי שעץ המעקה אינו חשוף לגורמים מאיצי שחיקה ולעומסים חריגים כלשהם. יחד עם זאת, סוגי העץ השונים יכולים להציע לכם חוויה שונה לגמרי של עץ, מרקם עץ וגוון. לצורך חיפוי מעקה בעץ תוכלו לבחור בעץ אלון, אורן, טיק, אגוז, דובדבן ועוד. אתם רק צריכים לשים לב שהתוצאה הסופית הצפויה, עומדת בהבטחת הערך העיצובי של מעקה עץ – אלגנטיות ויוקרה. שתי אלה תלויות מאוד גם ברמת הגימור של עבודת החיפוי ושל העץ עצמו, אך תלויות מאוד גם בסוג העץ הנבחר, נושא שלגביו מומלץ מאוד להתייעץ עם הגורם המקצועי אצלו אתם מזמינים את החיפוי.

ראו גם: מדרגות חיפוי עץ | חיפוי עץ למטבח

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים