חיפוי עץ מחיר מנצח לשדרוג מראה הבית

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

מתלבטים כיצד כדאי לשדרג את מראה הבית שלכם בצורה ייחודית ועדכנית? כדאי שתכירו את האפשרות לחיפוי קירות הבית עם לוחות עץ איכותיים ודקורטיביים. תהליך עיצובי זה מוכר גם בשם חיפוי עץ, והוא פופולרי ונפוץ בבתים רבים ברחבי אירופה. כיוון שגווני העץ מעניקים מראה חמים ונעים יותר, בתים הממוקמים במדינות קרות ברחבי העולם בוחרים לחפות את קירות המבנה עם לוחות עץ כדי להקנות לבתים את המראה הכפרי והחם, שזהו מראה הנוגד את מזג האוויר הגשום והקר והמראה האפור הקודר השורר בחוץ.

הבחירה בחיפוי עץ לחללי הבית מבוקשת גם בארץ הקטנה והחמה שלנו, לא רק כדי להעניק מראה חם ורגוע לחללים הביתיים אלא גם כדי למלא צרכים פרקטיים עליהם נרחיב בהמשך. בכדי שתוכלו להבין בצורה טובה יותר את התהליכים הקשורים לחיפוי קירות עם לוחות עץ, סוגי החיפויים הקיימים כיום, היתרונות ביש בכך וכן במה כרוך חיפוי עץ מחיר ועלויות התקנה – ריכזנו במאמר הנוכחי את כל הפרטים ששווה לדעת בנושא.

חיפוי עץ מחיר

מהו חיפוי עץ?

חיפוי עץ הם למעשה לוחות עשויים עץ המאפשרים לכסות את קירות המבנה. כיוון שמדובר על לוחות המחפים את הקיר, אין צורך לשבור או להרוס את הקירות הקיימים אלא ליישם את לוחות העץ הנבחרים על גבי קירות הבטון המקוריים שקיימים במבנה. הודות לכך ניתן להשיג כמה יתרונות בולטים בהתקנת חיפוי עץ לקירות, בין אם מדובר על יתרון דקורטיבי או יתרונות אחרים פרקטיים יותר.

מה היתרונות של חיפוי עץ לקירות?

בראש ובראשונה ניתן לומר כי חיפוי העץ על גבי הקירות ממלא אחר צורך עיצובי ושונה, לעומת תהליכי עיצוב אחרים שניתן לבצע על גבי קירות קיימים במבנה כמו צביעה שלהם עם צבע קיר, הדבקת טפטים, עיצוב עם לוחות גבס וכו'. באמצעות התקנת חיפוי עץ על הקירות בבית ניתן להוסיף מראה חמים ונעים בחללים המרכזיים כמו סלון, מטבח, פינת אוכל ואפילו במבואת הכניסה לבית.

גווני העץ יוכלו להשתלב באופן מושלם עם כל חומר גלם אחר, ולכן ניתן להוסיף חיפוי עץ גם לבתים בהם קיים סגנון עיצובי אורבני, תעשייתי או מודרני כאשר תפקיד לוחות העץ הוא לרכך את העיצוב המונוכרומטי של שחור-אפור-לבן הנפוץ בעולם העיצוב של היום. כפי שצוין קודם, נוסף ליתרון העיצובי חיפוי העץ בקיר יקנה גם כמה יתרונות פרקטיים מהותיים לבית.

אחד מיתרונות אלו קשור ליכולת הבידוד המוענקת לקירות המבנה לאחר יישום חיפוי העץ, כיוון שלוחות העץ מאפשרים בידוד תרמי ואקוסטי כאחד כך שתנאי מזג האוויר והרעש שבחוץ לא ישפיעו על המתרחש בתוך הבית. יתרון נוסף של חיפוי העץ קשור לצורך הפרקטי של שדרוג וריענון קירות ישנים ובלויים, במיוחד אם מדובר על קירות של מבנים ישנים בהם נזקי הסביבה והזמן השפיעו על המראה החיצוני שלהם.

באמצעות יישום של לוחות עץ כחיפוי על קירות ישנים ניתן לשדרג באופן מהיר את מראה הקירות, בין אם מדובר על קירות פנים או חוץ של מבנה, וכך להסתיר פגמים לא אסתטיים כמו כתמי רטיבות, חריצים וסדקים, קילופי צבע ועוד פגמים נוספים המשפיעים על המראה האסתטי של המבנה.

חיפוי עץ מחיר

חיפוי עץ מחיר – סוגים ועלויות

כשמדברים על חיפוי עץ לקירות מבנה יש להפריד בין שני סוגים שונים שקיימים, חיפוי מלוחות העשויים עץ מלא המעוצבים באמצעות נגר מקצועי ושומרים על הצבע והמראה הטבעי שלהם, או חיפוי מלוחות דמויי עץ שבדרך כלל חומרי הגלם המרכזיים שבהם עשויים מחומרים סינטטיים.

כיוון שישנם סוגים שונים של חיפויי עץ, ניתן לומר כי קיימים הבדלים גם בעלויות של חיפויים אלו. לרוב חיפוי עץ מחיר מושפע מחומר הגלם המרכזי ממנו החיפוי עשוי, כך שבאופן טבעי חיפוי מעץ מלא יהיה יקר יותר מחיפוי המיוצר מחומר סינטטי המדמה את מראה העץ, כאשר הפער הקיים בין שני סוגי חיפויים אלו ינוע בין כמה מאות עד אלפי שקלים לכל מ"ר.

כיצד לבחור את חיפוי העץ המתאים לקיר?

כיוון שקיימים הבדלים מהותיים בין סוגי החיפויים השונים, חשוב קודם כל להתמקד במראה הסופי של החיפוי על גבי הקיר ולבחור בהתאם את סוג החיפוי המתאים ביותר, כאשר גם הצורך הפרקטי של חיפוי העץ הנבחר עומד בצרכים ובהעדפות של דיירי הבית.

האם ניתן לבצע חיפוי עץ לקיר חיצוני?

האפשרות של חיפוי קירות חיצוניים עם לוחות עץ הוזכרה קודם, כך שניתן לכסות פגמים ונזקים שונים באמצעות יישום חיפוי איכותי ודקורטיבי מעץ. חיפוי עץ לקירות חיצוניים מתאפשר לסוגים שונים של מבנים כמו בתים פרטיים, בנייני דירות, מבנים משרדיים וגם מבנים מסחריים גדולים. חיפוי העץ בקירות החיצוניים יעשה לרוב באמצעות לוחות דמויי עץ ולא לוחות מעץ טבעי, כיוון שכך ניתן להבטיח כי עמידות ואיכות לוחות החיפוי ישמרו במשך זמן גם כאשר הם חשופים כל העת לנזקים סביבתיים כמו גשם, רוח, אבק, מזיקים וכו'.

ראו גם: חיפוי קיר סרגלי עץ מחיר | חיפוי חוץ עץ

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!