חיפוי קיר מטבח עץ – לאכול עם סגנון

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

המודעות לאוכל ביתי, בריא וטרי גרמה להרבה אנשים ומשפחות לאמץ הרגלי בישול ביתיים וכך להפוך את המטבח לחלל המרכזי והחשוב ביותר בבית. אם בעבר מטבחים מוקמו בתוך חדרים סגורים או אזורים התחומים בקיר אחד או יותר, כיום המטבחים נמצאים במרכז חלל הבית והינם גדולים, מרווחים ופרקטיים יותר לבישול נוח ומהנה יותר. נוסף לפרקטיות שחלל המטבח מעניק לדיירים, העיצוב בו צריך להתכתב עם יתר החללים הקיימים בבית – ובפרט החללים המרכזיים כמו הסלון ופינת האוכל.

כדי להדגיש את המראה והסגנון העיצובי של המטבח יש לבחור בעיצוב המתאים ביותר לאווירה בבית, כאשר חיפוי קיר מטבח עץ יכול להבליט בצורה משמעותית את העיצוב הדקורטיבי השולט בחלל. חיפוי קיר המטבח עם לוחות עץ לא רק יקנה מראה מעוצב יותר לאזור המרכזי בבית, אלא יהיה גם פרקטי ונוח עבור הדיירים המבלים במטבח שעות רבות מזמנם.

חיפוי קיר מטבח עץ

חיפוי קיר מטבח – מתי ולמה זה כדאי?

חיפוי קירות הפך להיות טרנד פופולרי בבתים רבים בארץ ובעולם, כך שניתן ליישם חיפוי מעניין ויוקרתי בכל קיר במבנה – בין אם מדובר על קיר חיצוני, קיר פנימי וכן גם חלק אחד או יותר מקירות המטבח. הצורך ביישום חיפוי קיר למטבח נועד לרוב לענות על צורך עיצובי, כך שבהמשך לסגנון העיצוב של ארונות המטבח שנבחרו ניתן להוסיף חיפוי קיר מרשים וייחודי שישדרג את מראה החלל, כאשר מראה העץ בחלל המטבח נוסך בו אווירה חמימה ונעימה יותר.

יחד עם צורך עיצובי, חיפוי קיר מטבח עץ לא יעניק רק מראה חם ומזמין למטבח אלא גם יחליף את חיפוי הקרמיקה הנדוש שנהוג להימצא בכל מטבח ביתי. למרות שאריחי הקרמיקה נחשבים לחומר גלם עמיד וקל לניקוי, גם חיפוי עץ יקנה את היתרונות הללו למטבח נוסף על הענקת מראה מעוצב ועכשווי.

חיפוי קיר חלקי או מלא?

כיוון שהמטבחים הביתיים כיום ניצבים בחלל המרכזי של הבית, הם אינם מוקפים בקירות רבים הסוגרים על המטבח כדי להעניק לו מראה פתוח, מרווח ונגיש יותר. לכן כשמדובר על חיפוי קיר מטבח עץ עולה השאלה האם לחפות את כל קיר המטבח, או שמא להעדיף לחפות חלק מסוים מהקיר.

התשובה לכך תלויה למעשה בצורך והעדפות אישיות, שיתאימו כמובן למראה הדקורטיבי שקיים במטבח. יש לקחת בחשבון כי גווני העץ מעניקים מראה רך וטבעי, ולכן חיפוי עץ יוכל להשתלב בצורה מושלמת עם כל סגנון עיצובי – בין אם מדובר על מטבחים המעוצבים בסגנון כפרי, מטבחים בסגנון מודרני המעוצבים בגוונים כהים, מטבחים המעוצבים בסגנון תעשייתי או אורבני וכו'.

כיצד חיפוי קיר מעץ מתאים למטבחים?

ידוע כי העץ הוא חומר גלם איכותי, עמיד וחזק ועובדה לכך הם העצים הגדלים באזורים שונים ברחבי העולם וגדלים ומשגשגים בכל אקלים ותנאים סביבתיים אחרים. יחד עם זאת יש לעץ חיסרון מהותי שהוא חוסר עמידות למים ותנאי לחות, שאלו עשויים לגרום לעץ נזקים משמעותיים במידה והוא חשוף אליהם באופן קבוע.

כיוון שמטבחים נחשבים לחדרים רטובים, כיוון שקיימת בהם זרימת מים תמידית, משטחים עשויים עץ למעשה לא יוכלו להחזיק מעמד זמן ממושך בחדרים המאופיינים בתנאי לחות תמידיים. למרות שעץ אינו עמיד בפני נזקי מים, חיפוי קיר מטבח העשוי מעץ יכול להתאים ליישום בחללים כאלו, זאת בהתאם לבחירה בסוג החיפוי הייעודי להתקנה במטבחים.

חיפוי קיר מטבח עץ

סוגים של חיפוי קיר מטבח עץ

  • חיפוי קיר מעץ מלא – הסוג הראשון והנפוץ לחיפוי קירות מבנים, כאשר חומר הגלם המרכזי בחיפוי זה הם לוחות עץ טבעיים. חיפוי זה נחשב לאיכותי, עמיד ויוקרתי כיוון שהוא עשוי מעץ מלא וחזק. כיוון שעץ רגיש לתנאי לחות ומים, רצוי לבחור בחיפוי עץ מלא העשוי מעץ טיק שזהו עץ הניחן בתכונות חוזק ועמידות גם בתנאי סביבה קיצוניים הכוללים מים ורטיבות.
  • חיפוי קירות עם לוחות עץ סינטטיים – חיפוי זה נעשה באמצעות יישום של לוחות העשויים מחומרים סינטטיים בכמה שכבות, כאשר השכבה החיצונית והנראית לעין היא שכבת עץ דקה העשויה מעץ מלא. לוחות דמויי עץ אלו יוכלו להתאים להתקנה גם במטבחים בהם יש תנאי לחות גבוהים, וכך להבטיח כי איכות ועמידות משטח החיפוי מהעץ יחזיק מעמד לאורך זמן.
  • חיפוי קיר ממשטחי אלומיניום דמויי עץ – אפשרות נוספת ליישום משטחי חיפוי דמויי עץ, כאשר משטחים אלו עשויים למעשה מחומר האלומיניום אך צבועים בגווני העץ. התוצאה הסופית היא לוחות חיפוי עמידים, חזקים ואיכותיים המתאימים לכל תנאים סביבתיים ומקנים מראה מעוצב של חיפוי עץ מרשים ויוקרתי.

כיצד לבחור את חיפוי הקיר המתאים ביותר למטבח?

נוסף להבדלים הקיימים בחומרי הגלם המרכיבים את חיפויי העץ השונים, ישנם הבדלים מהותיים גם בעלויות של חיפויים אלו. חיפוי קיר העשוי מעץ מלא יהיה היקר והמורכב ביותר להתקנה, ולכן בחירה בחיפוי קיר מטבח עם לוחות דמויי עץ תאפשר לחסוך בעלויות במקביל לקבלת המראה הדקורטיבי הייחודי שהעץ מעניק למטבח.

ראו גם: חיפוי לוחות עץ | חיפוי עץ למטבח

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!