חיפוי שבבי עץ לגינה – חיפוי ייחודי לגינה

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

גינת הבית היא אחד מהמקומות הבולטים והיפים שיש בחלק החיצוני של הבית, וכדי לשמור על טיפוחה באופן שוטף מומלץ ליישם חיפוי שבבי עץ לגינה. באופן כללי ניתן לומר כי התהליך של חיפוי גינה מאפשר לא רק לשמור על מראה מטופח ויפה של כל הגינה, אלא גם תורם רבות לאיכות גדילת הצמחים, עצים ושתילים הנמצאים בגינה. באמצעות חיפוי עם שבבי עץ ניתן להעניק לגינה מראה טבעי ומעניין יותר, וגם לשמור על שגרת טיפוח שוטפת לצמחים שנשתלו בקרקע.

בכדי להכיר מעט יותר את הנושא של חיפוי עם שבבי עץ, ריכזנו בשורות הבאות את כל המידע שחשוב לדעת על תהליך חיפוי קרקע של גינה, הסוגים השונים של חיפויי קרקע שניתן ליישם, היתרונות בחיפוי עם שבבי עץ וטיפים מועילים נוספים שכדאי לקרוא וליישם.

חיפוי שבבי עץ לגינה

כיצד ניתן לחפות את הגינה?

כשמדברים על חיפוי גינה מתכוונים למעשה למכלול גדול של תהליכי כיסוי שניתן לעשות על הקרקע בגינה, במיוחד קרקע שנועדה לגדל בה צמחים, פרחים, עצים וכל סוג צמחייה אחרת. אפשרויות החיפוי לגינה הן מגוונות וביניהן ניתן למצוא את סוג החיפוי האורגני, שהוא סוג חיפוי העשוי מחומרים טבעיים מתכלים כמו קליפות עצים, גזם טבעי, עלים שנשרו מהעץ, קומפוסט ואפילו עיתונים וקרטונים העשויים מנייר מתכלה.

סוג חיפוי נוסף הוא חיפוי מלאכותי שאיננו עשוי מחומרים טבעיים, ולכן זהו חיפוי שלא נחשב לחיפוי אורגני מתכלה. החיפוי המלאכותי כולל חלוקי נחל, אבני טוף, שברי רעפים, אבני בזלת, שברי צדפים וחומרים אחרים בגדלים וצורות משתנות.

מה המטרה של חיפוי קרקע לגינה?

חיפוי קרקע לגינה מאפשר לעצב את שטח הגינה בצורה פרקטית ויעילה יותר, כאשר אזורי החיפוי הנבחרים מעניקים יכולת תחימה בין חלקים שונים בגינה וכך מייחדים את העיצוב שלה. לדוגמא גינה שיש בה עצים, פרחים וצמחי תבלין זקוקה לעיצוב והפרדה בין כל אחד מסוגי הצמחים בה – ולכן באמצעות חיפוי קרקע למטרות דקורציה ניתן לתחום כל עץ, פרח וצמח בצורה טובה יותר וכך להבליט את היופי של כל הגינה והצמחים שיש בה. נ

וסף לפן העיצובי, חיפוי קרקע לגינה יאפשר להגן על הקרקע מפני מפגעים סביבתיים שונים כמו חרקים, מזיקים, רוחות, גשם חזק, שמש ישירה וכו'. כאשר הקרקע בה הצמחים נשתלים מקבלת כיסוי מיטבי ויעיל, קצב התאדות המים בקרקע הופך להיות איטי יותר וכך מעניק לה מצע אידיאלי לצמיחה של העצים, פרחים והשתילים המצויים בקרקע זו. חיפוי הקרקע ימנע בנוסף גם צמיחה של עשבים שוטים בין הצמחים הדקורטיביים בקרקע, וכך יחסוך את הצורך בניקוש עשבי בר ותחזוקה גבוהה של הגינה.

חיפוי שבבי עץ לגינה

מה היתרונות של חיפוי שבבי עץ לגינה?

אחת מהדרכים המומלצות לחיפוי קרקע בגינה היא באמצעות שבבי עץ, שאלו "שאריות" של גזם טבעי מעצים כמו אורן ואקליפטוס שאלו עצים איכותיים ועמידים מאוד. חיפוי עם שבבי עץ נקרא גם חיפוי אורגני, כיוון שכך הגינה מקבלת חיפוי טבעי ומתכלה ללא שימוש בחומרים מלאכותיים או חומרים אחרים שאינם מאפשרים התכלות הדרגתית.

נוסף ליתרונות שצוינו בנוגע לתהליך חיפוי קרקע בגינה, חיפוי שבבי עץ לגינה יאפשר גם להעשיר את הקרקע במינרלים החיוניים לצמיחה משופרת של העצים, פרחים והשתילים שמצאים בקרקע. תהליך הפירוק וההתכלות הטבעיים של שבבי העץ בקרקע כוללים שחרור של חנקן ופחמן, החיוניים לעידוד תהליך הצמיחה של צמחייה טבעית.

החיפוי האורגני ייעודי גם במקרה של מזג אוויר חורפי או שימשי, ולכן במהלך מזג אוויר סוער וגשום במיוחד שבבי העץ יספקו הגנה אידיאלית לקרקע, כיוון שמצע החיפוי יאפשר לרכך את עוצמת המשקעים בפגיעתם בקרקע המכוסה, ובמקביל ימנע את ההיווצרות של שבילי מים וסחף שעשויים לפגוע בשורשי הצמחייה. בעונות חמות עם שמש ישירה החיפוי יעניק כיסוי מיטבי לקרקע השתולה, וכך יאפשר לשמור על רמת טמפרטורה מתונה ואיכותית גם בימים חמים במיוחד עם טמפרטורות קיצוניות.

באילו אזורים בגינה מומלץ ליישם את חיפוי שבבי העץ?

שבבי העץ מעניקים מראה פרטי וטבעי לגינה, ולכן הם יוכלו להשתלב באופן מושלם עם העיצוב הכללי של הגינה והצמחים שנשתלו בה. יש לציין כי חיפוי שבבי עץ לגינה יכול להתאים בעיקר לאזורים בהם לא קיים צורך בשתילה או עיבוד הקרקע, כיוון שסוג חיפוי זה מעניק מצע עבה ובלתי חדיר שימנע את האפשרות לעיבוד הקרקע במידת הצורך.

משום כך מומלץ ליישם את חיפוי שבבי העץ באזורים בגינה המיועדים לדריכה כמו שבילים ונתיבים סלולים, אזורים ייעודיים למשחקים וישיבה, וגם אזורים המקיפים את הצמחים והעצים בגינה כדי לתחום אותם מחלקי הגינה האחרים ולאפשר השקיה שוטפת שלהם.

טיפים ליישום חיפוי שבבי עץ לגינה

בכדי שחיפוי הקרקע יהיה אידיאלי לקרקע בגינה, חשוב ליישם שכבה עבה יחסית של חיפוי שבבי עץ שנעה בין 5-10 ס"מ. בנוסף יש להקפיד על שמירת מרווח של כמה סנטימטרים בין שכבת החיפוי לבסיס העץ/צמח, זאת כדי לאפשר תחימה של צמחים אלו ומניעת פגיעה בתהליך גדילתו של הצמח.

ראו גם: ריצוף דמוי עץ לגינה | חיפוי עץ למעקה

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!