חיפוי עץ לקירות פנים – עיצוב מנצח לכל בית ובית

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

אחד מאתגרי העיצוב המשמעותיים ביותר בכל חלל פנים סובב סביב הרצון להעניק חיים לקירות החיוורים שמקיפים את החלל. חלוקת החלל חשובה, הריהוט חשוב, הצבעים חשובים, המרקמים חשובים וסגנון העיצוב חשוב, אבל בסופו של דבר, חלל מעוצב חייב להכניס תוכן למשטחים החיוורים והחד גוניים המקיפים אותו, הקירות. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג את המטרה, גם ברמה האסתטית וגם ברמה הפונקציונלית, היא חיפוי עץ לקירות פנים ועל כך בדיוק נדבר בשורות הבאות.

חיפוי עץ לקירות פנים

חיפוי עץ לקירות פנים – ההיבט האסתטי

ישנם היום סוגים רבים של חיפויים לקירות פנים. ברמה הפשוטה ביותר תוכלו פשוט לצבוע את הקירות בשלל גוונים או ליצור אפקטים עיצוביים באמצעות צבע ויש בהחלט מקום לשקול את הפתרון הזה, על אף הפשטות שבו. מעבר לחיפוי צבע, ניתן ליישם חיפויים מסוגים שונים לרבות חיפוי אלומיניום, חיפוי זכוכית ואפילו חיפוי פולימרי (פלסטיק) בעיצובים יוצאי דופן. אבל ישנו חיפוי אחד שאף חיפוי אחר לא יכול להשתוות לו – חיפוי עץ לקירות פנים. העץ הוא חומר גלם מיוחד וייחודי ולא לחינם כל הרהיטים בבית שלכם, או לכל הפחות רובם המכריע, עשויים עץ. צבע העץ, מרקם העץ, המגע העצי ואפילו הניחוח העצי – כל אלה הופכים את העץ לחומר גלם שבני אדם אוהבים. אולי זה החיבור לטבע ולאדמה ואולי זה פשוט עניין של תועלות, אבל העץ נתפס על ידינו כחומר גלם אסתטי ומיוחד.

חיפוי עץ לא חייב להיות מיושם על גבי כל קירות החלל. ניתן ליישם חיפוי עץ בגודל של תמונת קיר, ניתן לכסות איתו חצי קיר, קיר שלם או לחפות חדר שלם ואף חלל שלם. יש שיגידו שחיפוי של כל הקירות הוא קצת מופרז ויכול לפגוע מאוד בפיזור האור וליצור מעין חלל קלסטרופובי ובחללים מסוימים זה גם יהיה נכון. יחד עם זאת, קיר מרכזי בתוך חלל פנים, שזוכה לחיפוי עץ בכל אחד מאינספור העיצובים יוצאי הדופן הזמינים, יכול לשדרג את האווירה ואת העיצוב הכולל של החלל כולו כפי שלא יכול לעשות אף סוג אחר של חיפוי וכנראה גם אף סוג אחר של פריט עיצוב. את האימפקט הזה אי אפשר להסביר במילים – אתם פשוט צריכים לראות חלל פנים עם קיר בעל חיפוי עץ כדי להבין את ההשפעה של דבר כזה על החלל כולו.

ויש גם את ההיבט הפונקציונלי

מעבר להיבטים האסתטיים הקריטיים של חיפוי עץ לקירות פנים, ישנו גם ההיבט הפונקציונלי שנחשב לחשוב לא פחות. ההיבט הפונקציונלי המרכזי של חיפוי עץ הוא כמובן היבט הבידוד והכוונה היא גם לבידוד תרמי וגם לבידוד אקוסטי. העץ הוא חומר מבודד ברמה גבוהה מאוד, הוא אינו מתחמם בקיץ ואינו מתקרר בחורף. הוא נותר תמיד קר למגע ולכן מהווה שכבת בידוד מצוינת, שמפחיתה את חשיפת חלל הפנים לאבן ומתכת, שנחשבים למבודדים גרועים במיוחד. חיפוי עץ של קיר אחד בחדר, יכול להפחית משמעותית את חשיפת החדר להשפעות טרמיות חיצוניות וחיפוי של יותר מקיר אחד יכול להפוך את חלל הפנים לחלל ממוזג טבעי לאורך כל השנה.

הבידוד האקוסטי יכול גם הוא להפוך לקריטי בעיקר במקרים בו אתם שוקלים חיפוי עץ לקירות פנים בחללים גדולים וגבוהים. בחללים אלה ישנה בדרך כלל בעיה של אקוסטיקה גרועה ומעבר קל של רעשים בין חלקי החלל השונים. במקרים אלה נהוג ליישם פתרונות אקוסטיים שונים לרבות תקרת גבס אקוסטית, שיכולה לסייע מאוד אך לא לפתור לגמרי את הבעיה. חיפוי עץ לקירות פנים יכול לסייע גם בהיבט הזה, במיוחד אם הוא עוצב למטרה זו – טופוגרפיה/ מרקם, שמיועדים לבלום את תנועת גלי הקול במרחב ולהפחית את האקוסטיקה בתוך חלל הפנים. עיצובים של חיפוי עץ לקיר חיפוי עץ לקיר יכול להגיע במגוון רחב של עיצובי מדף מוכנים והוא יכול להיות מיוצר גם בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח. יחד עם זאת, עיצובי המדף הקיימים יכולים לתת מענה מיטבי לכל חלל, לכל טעם אישי ולכל סגנון עיצוב. סטריפים אנכיים או אופקיים, משטח עץ גושני במרקם עץ אותנטי וגימור מבריק, חריטות בתצורות מודרניות או כפריות, לוחות עץ בסידור אנכי, אופקי או משבצות, שילובי גוונים ועוד מבחר גדול של אפשרויות עיצוב – כל אלה זמינים עבורכם בבחירת חיפוי עץ לקירות פנים.

חיפוי עץ לקירות פנים

ואחרי שאמרנו את כל זה, את ההחלטה לגבי חיפוי העץ המתאים אתם רוצים לבצע בליווי מעצב פנים, דווקא לאור העובדה שההשפעה של חיפוי כזה על החלל כולו היא כל כך דרמטית. בחירת החיפוי הנכון יכולה לשדרג את האווירה ואת העיצוב הכולל בדיוק באותה רמה שהיא יכולה לפגוע בהם. על כן, לבחירת החיפוי הנכון מומלץ להיעזר במעצב פנים שיקפיד לבצע את הבחירה על פי עקרונות עיצוב מקצועיים בלבד ולא על פי מצבי רוח חולפים. לייצור והתקנת החיפוי מומלץ להיעזר בגורם מקצועי, המתמחה ספציפית בתחום זה ויכול להבטיח את בחירת העץ הנכונה ואת ההתקנה המדויקת של החיפוי להבטחת עמידות לאורך זמן.

חיפוי קיר סלון עץ – עיצוב בית עם אימפקט ועוצמה!

אם הסלון שלכם לא מרגיש לכם לגמרי כמו בית ואם אתם רוצים להפוך אותו לחדר היפה, המעוצב והנעים ביותר בבית, חיפוי קיר סלון עץ יכול להיות הפתרון הטוב ביותר עבורכם. רבים המבקשים לשנות את האווירה בבית ולדייק יותר את העיצוב, פונים לפתרונות פשוטים יותר כמו תליית תמונות, משחקי צבע בקירות, הוספת פריטי עיצוב במרחב וכן הלאה, אבל דווקא מהלך גדול כמו חיפוי אחד הקירות בסלון, יכול לייצר עבורכם את האימפקט שאתם זקוקים לו ובעוצמה כזאת ששום דבר אחר לא יכול.

חיפוי קיר סלון עץ

חיפוי קיר סלון עץ – מתי נכון לעשות אותו?

ובכן, כמו כל דבר אחר בחיים, גם חיפוי עץ לקיר הוא לא דבר שנכון לעשות אותו בכל מקרה ומקרה. חיפוי כזה יכול ליצור תחושה של עומס וכבדות אם הוא מיושם בתוך חלל קטן וחשוך. כל מטר מרובע של חיפוי עץ מפחית את החשיפה שלכם למטר מרובע של אבן וככל שתחפו יותר שטח קירות, עולה גם הסיכון להיווצרות תחושה של כבדות ועומס עיצובי. יחד עם זאת, חיפוי קיר מעץ יכול להתאים לכל חלל, כל עוד הוא נעשה במידות הנכונות ובגוון הנכון. בחללים אחרים, גדולים יותר ומוארים יותר, יכול חיפוי כזה לייצר אימפקט מעורר השתאות ולהפוך את סלון הבית שלכם לחדר יוקרתי עמוס באופי ואווירה. בשורה התחתונה, האופציה של חיפוי קיר סלון עץ היא אופציה שיכולה להתאים לכל חלל פנים ולכל סלון ובלבד, שהאופציה הזאת מתוכננת ומיושמת על פי עקרונות עיצוב מקצועיים ולא על פי מצבי רוח חולפים.

למה לעשות חיפוי לקיר?

קירות הבית הם האלמנטים המרכזיים שיוצרים למעשה את המבנה בתוכו אנו גרים. קירות אלה עשויים בדרך כלל משלד בטון ועליו גימור של טיח וצבע. עם פתרונות הטיח והצבע הקיימים היום, ניתן ליצור מעטפת קירות מעוצבים ואפילו ליישם תמהיל ייחודי של גוונים, שייצרו אימפקט עיצובי יוצא דופן. ועדיין, קירות המבנה הם בדרך כלל חיוורים וחד גוניים עד כדי העלאת הצורך מבחינתנו, לכסות אותם בתמונות קיר, מדפים, עציצים וכל מה שאפשר כדי להכניס בהם קצת חיים וצבע. חיפוי קיר סלון עץ היא אופציה אחת נוספת כדי להכניס חיים וחיוניות בקירות הסלון, אם כי מדובר באופציה בליגה אחרת לגמרי מכל פתרון אחר. קיר מחופה עץ בסלון יכול לשנות מקצה לקצה את כל האווירה בסלון, להוסיף לו נופך יוקרתי וחמים, להפוך את חדר הסלון לנעים יותר ומעוצב יותר ופחות או יותר להפוך את הסלון לחדר בו תיהנו לשהות יותר מכל חדר אחר בבית. זאת מבחינתנו סיבה מספיק טובה לשקול את האפשרות ועדיין, יהיה עליכם לבחור נכון את העיצוב הספציפי, את הגוון, את המרקם ואת המידות והפרופורציות של החיפוי.

מידות ופרופורציות של חיפוי עץ

חיפוי קיר סלון עץ מתייחס בדרך כלל למהלך של חיפוי קיר אחד בתוך הסלון. הקיר הזה הוא בדרך כלל הקיר המרכזי עליו גם תלויה הטלוויזיה בסלון, אבל באפשרותכם לחפות כל קיר אחר ואולי גם יותר מקיר אחד. ככלל, חיפוי עץ כזה יכול להיות מיושם בצורה מאוד נקודתית כמעין אלמנט עיצובי כמו תמונת קיר. במקרה כזה, הפרופורציות תהיינה בדרך כלל מלבניות ובמידות קטנות יחסית. חיפוי קיר יכול להיות מיושם גם על פני קיר שלם מהרצפה ועד התקרה ומצד אחד לצד השני של הקיר. בתוך החיפוי הזה ניתן ליצור נישה לטלוויזיה, למדפים ולעוד שלל אלמנטים שאולי תרצו לשלב בו. לבסוף, חיפוי קיר סלון עץ יכול להתייחס גם לחיפוי של מעטפת קירות, קרי שני קירות אנכיים צמודים או יותר מכך. במקרה כזה, אתם הופכים למעשה את החדר כולו לחדר עץ ויכולה להיות לכך השפעה דרמטית על העיצוב הכולל ועל האווירה בסלון, לא תמיד לטובה.

כל החלטה שאתם מקבלים לגבי יישום חיפוי עץ לקירות הסלון היא החלטה שאתם רוצים לקבל בליווי גורם מקצועי, שיוודא שההחלטה מתקבלת על סמך עקרונות מקצועיים ולא בגלל שראיתם משהו דומה במשרד שלכם או בדירת השכנים. כמו כן, חיפוי קיר סלון עץ לא יכול להתקיים כפריט עיצוב בפני עצמו, שאינו נתמך על ידי האלמנטים העיצוביים האחרים בדירה. כך למשל, בדירה בעיצוב מודרני קלאסי, קיר עץ יכול להיראות כמו עוף זר ולא קשור. חיפוי עץ בחלל שלא מעוצב כלל, ללא שטיחים, ללא סלון מסודר וללא מרכיבים עיצוביים נוספים במרחב, יכול גם הוא להיראות לא קשור ולגרום ליותר נזק מאשר לתועלת.

חיפוי קיר סלון עץ

בשורה התחתונה, חיפוי קיר סלון עץ מספק לכם אופציה נהדרת לעצב את הסלון ולבנות לעצמכם את האווירה החמימה והנעימה של בית אמיתי, אבל החלטה לגבי חיפוי כזה לא יכולה להתקבל בצורה מנותקת מהעיצוב של המרחב כולו. לקבלת ההחלטה הנכונה ביותר, מומלץ להיעזר במעצב פנים בעל ניסיון בתחום של חיפויי עץ לקירות וכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי שמתמחה בייצור והתקנה של חיפויי עץ בכדי להבטיח ביצוע מושלם ועמידות לאורך עשורים שלמים.

קיר חיפוי עץ -טאץ' יוקרתי ומעוצב בקירות הבית

אתם מאוד אוהבים את הבית שלכם ואתם כל מה שאתם רק יכולים כדי להגביר עוד יותר את תחושת הבית שהוא מעניק לכם. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג את המטרה היא להתמקד בפריטי העיצוב, שיש להם את ההשפעה הרבה ביותר על האווירה ועל העיצוב הכולל בבית. פריטי עיצוב אלה כוללים חלונות, דלתות וארונות, אבל בראש ובראשונה הם כוללים את רצפת הבית ואת קירות הבית. קיר חיפוי עץ בסלון, יכול להפוך את הסלון שלכם מסלון סטנדרטי וחד גוני, לחדר סלון עמוס באופי, אווירה ואסתטיקה ואם תבחרו נכון את החיפוי, תוכלו ליהנות גם מטאצ' יוקרתי ומעוצב.

קיר חיפוי עץ

קיר חיפוי עץ – מה זה בדיוק אומר?

ובכן, קירות הבית שלכם בנויים משלד בטון ועליו גמר טיח וצבע. זהו הסטנדרט בבניית בתים וכך גם ייראה הבית שתקבלו מקבלן – קירות אחידים במרקם אחיד ובגוון אחיד של צבע קיר על גבי טיח. עם הצבע הנכון תוכלו אמנם להעשיר מאוד את האווירה והעיצוב בית, אבל חיפוי עץ לקיר יוכל להעניק לכם ערך עיצובי שלא תוכל להעניק לכם אף פעולת גמר סטנדרטית. קיר חיפוי עץ הוא למעשה משטח עץ שמוצמד לקיר והופך להיות הקיר עצמו. משטח זה לא חייב להיות אחיד והוא לא מגיע בחתיכה אחת. תוכלו לעצב אותו בכל צורה שתבחרו, לרבות פסים אנכיים או אופקיים, סוגי עץ שונים במרקמי שונים ובגוונים שונים, לוחות המוצבים זה לצד זה עם ריווח מעוצב, דוגמאות חריטה וכן הלאה. כמו כן, תוכלו "לתפור" את חיפוי העץ בדיוק לעיצוב הסלון הנוכחי או לזה שאתם חולמים עליו, לרבות נישה ייעודית לטלוויזיה, רמקולים, מדפים, חלונות וכל פריט אחר שתרצו לשלב בתוך החיפוי.

האם צריך לחפות את כל הקיר?

התשובה היא לחלוטין לא. קיר חיפוי עץ היא אופציה שניתן ליישם בכל היקף, החל מלוח חיפוי אחד שאותו מצמידים לקיר כמעין פריט עיצוב בדומה לתמונת קיר וכלה בחיפוי כולל של כל קירות הבית. לרוב, קיר חיפוי עץ בחדר הסלון למשל, ייושם על הקיר המרכזי שעליו גם תלויה הטלוויזיה והוא יכסה את כל הקיר מהרצפה ועד התקרה ומצד לצד. יחד עם זאת, הבחירה היא לגמרי שלכם וכל עוד אתם עושים את הבחירה הנכונה לכם על בסיס עקרונות עיצוב מקצועיים (וכמובן בכפוף למסגרת התקציב העומד לרשותכם), כל אופציה היא אפשרית וכל אופציה יכולה להיות נכונה עבורכם.

קיר חיפוי עץ

לאילו סגנונות עיצוב זה מתאים?

קיר חיפוי עץ יכול להתאים לכל סגנון עיצוב ובכלל זה כפרי, מודרני ווינטג'. מן הסתם, חיפוי עץ ישתלב בצורה הטובה ביותר בבתים בעיצוב כפרי, אבל הערך של חיפוי כזה הוא לאו דווקא ביכולת שלו להשתלב עם הסביבה, אלא גם ובעיקר ביכולת שלו להוסיף ולתרום לה. כך למשל, אם הבית שלכם מעוצב בעיצוב מודרני מובהק, תוכלו להוסיף קיר חיפוי עץ גדול בסלון בכדי ליצור טוויסט של אווירה חמימה ויוקרתית בתוך מרחב מודרני לחלוטין. שימו לב, שלכל מרחב עיצוב יש להתאים את החיפוי שלו. כך למשל, בסביבות עיצוב מודרניות, יכול להתאים מאוד חיפוי רצועות אנכיות או אופקיות, בעוד בסביבות עיצוב כפריות אותנטיות, יתאים לוח עץ עם מרקם עץ בולט ומובהק ובגוון אדמה אותנטי.

חיפוי עץ בגוונים מודרניים

אחת האפשרויות שעומדות בפניכם בבחירת קיר חיפוי עץ היא האפשרות לבצע חיפוי עץ, שלא ממש ייראה כמו עץ. כך למשל, תוכלו לעשות חיפוי בגוון לבן, אפור, שחור, או כל גוון או שילוב גוונים אחר שתבחרו. במקרה כזה, הערך המרכזי של החיפוי לא יהיה בהעשרת האווירה הכפרית במרחב, אלא דווקא בהעשרת הנופך המודרני שבו. יחד עם זאת, אם אתם לא מעוניינים בחיפוי עץ באופי אותנטי של עץ, ייתכן שכדאי לבחון אופציות חיפוי נוספות, שאולי תתאמנה לכם יותר.

חיפוי עץ – לא רק אסתטיקה

אחרי שאמרנו את כל זה, חיפוי עץ לא נועד רק להשגת מטרות אסתטיות במרחב, אלא גם להגברת רמת הבידוד האקוסטי והתרמי של המבנה. הוספת חיפוי עץ לקיר יכולה לשפר את רמת הבידוד התרמי בבית במספר מעלות שלמות, מה שיחסוך לכם בעלויות המיזוג, הקירור והחימום של הבית ויעניק לכם אווירה נעימה וממוזגת לאורך כל השנה. כמו כן, בחללים גדולים, יכול חיפוי עץ כזה לשפר מאוד את האקוסטיקה של החדר ובתנאי שאתם מתכננים את החיפוי גם למטרה זו. ישנם סוגי חיפויים שהטופוגרפיה החיצונית שלהם, יודעים לבלום את התפשטות גלי הקול במרחב ולשפר את האקוסטיקה בו, אך אם זהו נושא שאכן מטריד אתכם, יהיה עליכם לתכנן את החיפוי בליווי גורם מקצועי המתמחה בתחום של בידוד אקוסטי.

לבסוף, כדאי לדעת שהאופציה של קיר חיפוי עץ זמינה היום לא רק בעץ מלא, אלא במגוון רחב של סוגי עץ תעשייתי, מה שמאפשר לכם ליצור מרחב מעוצב ברמה הגבוהה ביותר מבלי להשאיר את הכיסים שלכם ריקים ומבלי לשבור חסכונות.

מדריך קניית חיפוי עץ לקיר טלוויזיה: הנה מה שצריך לדעת

כאחד החומרים הפופולריים ביותר המשמשים לבנייה וחיפוי קירות, חיפוי עץ לקיר טלוויזיה נחשב כבר מזמן כבחירה מובילה בשל הנגישות והרבגוניות שלו. מחיפויי עץ סטנדרטיים ועד חיפויים צבעוניים, חיפוי עץ מציע התאמה לכל סגנון עיצוב פנים. למעשה, את חיפוי העץ נהוג למקם באזור שבו אנחנו בוחרים למקם את הטלוויזיה ואז הוא הופך לסוג של נישה עיצובית וייחודית המכניסה לחלל הסלון או חדר השינה עומק, הרמוניה ואווירה חמה ונעימה. כמובן, שאחד הדברים הכי חשובים בהיבט של בחירת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה, הוא להתייעץ עם מומחה מהתחום הזה של עצים ולוודא כי יש התאמה מדויקת בין גודל הטלוויזיה, גודל הקיר, גודל הסלון והמרחק בין הספה לטלוויזיה. אלו הן פרופורציות שחייבים לקחת אותן בחשבון. אם אתם מעוניינים לנצל את המסורת הארוכה של חיפוי קיר בעץ, חשוב שתבינו הן את האפשרויות האסתטיות והן את שיקולי התחזוקה. מאמר זה מלמד קצת יותר על חיפוי עץ לקיר טלוויזיה כדי שתוכלו להחליט אם זו הבחירה הנכונה עבורכם.

חיפוי עץ לקיר טלוויזיה

סוגי עצים

יש המון סוגי עצים מהם ניתן לייצר חיפויים באופן כללי וחיפויים לקיר בסלון באופן ספציפי עבור הטלוויזיה. יש עצים רכים וקשים. יש עצים שגדלים כאן בישראל ועצים אותם אנחנו מייבאים מחו“ל, עצים בהירים או כהים, עם רמת חיספוס גבוהה או נמוכה. לכן, אחד השיקולים הראשונים שיש לקחת בחשבון בבחירת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה הוא סוג חיפוי העץ שיתאים הכי טוב לקיר שלכם. עצים רכים, כגון אורן, ארז ועץ סקויה, רגישים במיוחד לחשיפה לשמש ולאוויר מלח וידרשו מעט יותר תחזוקה מאשר עצים קשים כמו איפאה או טיק. בעוד שעצים קשים דורשים פחות תחזוקה, הם נוטים להיות יקרים יותר. ברוב המקרים, סוגים מסוימים עובדים טוב יותר בתוך הבין, ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בחיפויי עץ, שיסביר לכם אילו גורמים עליכם לקחת בחשבון כשאתם בוחרים את סוג העץ המתאים.

דפוס וסגנון

הדגמים הקלאסיים מציעים חיפויי לוח וחיפויים משופעים, שמופקים מעץ מרובע וזמינים בעלויות פחות יקרות. למרות שהמראה מאוד פשוט וישיר, התקנת לוח או חיפוי משופע עשויה להיות כרוכה בעבודה שכן כל אריח יצטרך להיות מפולס בנפרד. רוב דפוסי חיפוי עץ לקיר טלוויזיה זמינים בדפוסים המרובעים, עם חריץ לאורך קצה אחד שמאפשר לאריחים להתמקם זה בזה, מה שדורש פחות עבודה על מנת להשיג גימור אחיד. מבחינה אסתטית, קיימות וריאציות פופולריות רבות כמו חיפוי כפול וחיפוי מודרני יותר, כך שניתן להשיג התאמה מושלמת לסגנונות רבים ושונים של בתים.

חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בסגנון קלאסי

סגנון עיצוב קלאסי נוסף זמין באמצעות חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בסגנון רעפי עץ. סגנון זה פופולרי בקרב בתי חוף וגם כאלמנט דקורטיבי בבתים שמעוצבים עם סגנונות מעוטרים יותר. חיפוי רעפי עץ זמין בכל הסגנונות והגדלים, כולל ריבועים, עיגולים, יהלומים וכן הלאה, כך שכל ליצור את מראה הקוטג' הקלאסי הזה או להוסיף נופך של פאר וינטג' מלא דמיון לבית שלכם. יש גם אפשרות של חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בעיצוב אנכי שמיוצר מעץ מלא מרובע שנראה בבתים כפריים קלאסיים. בשל ההיסטוריה הכפרית שלו וקווי העיצוב החדים, אין זה מפתיע שהסגנון הזה הפך לפופולרי להפליא בקרב בתים כפריים מודרניים.

גימור

בבחינת סוג הגימור הטוב ביותר לחיפוי הקיר, אסתטיקה חשובה, אבל שיקול התחזוקה משמעותי לא פחות. אפשרויות גימור נפוצות ביותר הן צבע וסילר שקוף. צביעה נהדרת לתוספת מעט צבע לבית, אבל היא נוטה להיות האפשרות שדורשת עבודה ויקרה ביותר. אם תבחרו בשיטה זו, תצטרכו לצבוע מחדש חיפוי עץ לקיר טלוויזיה כל חמש שנים, או ברגע שתבחינו שהגימור מתדרדר. שבבים וסדקים מובילים ללחות ועלולים לגרום לבעיות ריקבון, לכן חשוב לפקח היטב על מצב החיפוי באופן קבוע.

חיפוי עץ לקיר טלוויזיה

אם המטרה היא גוון עץ טבעי, סילר שקוף יתאים

תהליך היישום דומה לצביעה, אבל יש צורך ליישם אותו אחת לשנתיים כדי לשמור על רמת הגנה. סילר שקוף מסייע גם להאט את תהליך ההכספה, אבל חיפוי עץ לקיר טלוויזיה בסגנון טבעי, אם הוא חשוף לשמש יאפיר ויעטה גוון כסוף בטווח הארוך.

רכישת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה

עם החלטה לגבי העיצוב והגימור המועדפים, ניתן לרכוש חיפוי עץ לקיר טלוויזיה. יש להקפיד על מדידה מדויקת של מלוא שטח הקיר שאתם מעוניינים לכסות, לפני שאתם רוכשים את החיפוי. יש להוסיף גם שטח של חמישה עד עזרה אחוזים על מנת לאפשר את הטיית הטלוויזיה.

שיקולי המחירים

פרויקט חיפוי עץ לקיר טלוויזיה, כולל ביצוע עבודות חשמל ותשתית, על ידי איש מקצוע מומחה בתחום, והתקנת הטלוויזיה, עולה בין 2,500-3,000 ₪, אם הבחירה היא עץ אורן. אפשרות פופולרית לבחירה היא שילוב של רהיטים או התאמת החיפוי לחיפויי הדלתות והחלונות בחדר, במיוחד אם הטלוויזיה מותקנת בחדר השינה, ובמקרה זה החיפויים המתאימים יהיו מעץ אלון, אורן או איפאה. סגנון עיצוב כפרי בשילוב סגנון מודרני חדשני הוא בחירה פופולרית בשנים האחרונות, עם התאמה מושלמת לפרויקט חיפוי עץ לקיר טלוויזיה.

בשורה התחתונה, בחירת חיפוי עץ לקיר טלוויזיה צריכה להתבצע עם לקיחה בחשבון של כל השיקולים

מומלץ להשקיע את הזמן הדרוש כדי להבין את האפשרויות השונות של חיפוי עץ לקיר טלוויזיה, כמו גם את מגמות החיפויים המודרניים, על מנת להבין אילו סגנונות של חיפויים הם הנפוצים ביותר, ולהבין את ההשלכות ההיסטוריות או הסגנוניות שאתם צריכים לקחת בחשבון בבחירתכם. אם אינכם בטוחים איזה סגנון חיפוי עץ לקיר טלוויזיה יתאים, מומלץ להתייעץ עם אישר מקצוע מומחה בחיפויים על מנת לדון בפרטי הפרויקט שלכם. המומחה יסייע לכם בחישוב המידות הנכונות וגם יענה על כל שאלה לגבי הסגנון, הגימור ואסטרטגיית ההתקנה הטובה ביותר עבור הקיר שלכם.

לסיכום, אם אתם מחפשים פתרון דקורטיבי לחלל הסלון ורוצים להעניק לו עומק ייחודי ויוצא דופן, תוכלו לעשות זאת באמצעות חיפוי עץ לקיר טלוויזיה. כל שנותר לכם הוא לבחור את בעל המקצוע שיבצע עבורכם את העבודה, לבחור את סוג העץ, גודל החיפוי, להבין מהם תהליכי התחזוקה הנדרשים מכם ולצאת לדרך.

ועוד כמה טיפים לעיצוב הסלון שישתלבו עם החיפוי החדש שלכם

  • עץ משתלב בצורה הרמונית עם טקסטיל לכן שווה לשקול להוסיף שטיח או וילון.
  • אם הרצפה שלכם בסלון כהה, תוכלו לשבור את הניגודיות עם חיפוי עץ שמנת או לצבוע את העץ בגוון אחר בהיר יותר ולהיפך, עם בחרתם ריצפה בהירה, ניתן ללכת על חיפוי עץ לטלוויזיה בגוון כהה יותר.
  • אם אתם מתכננים לרכוש בזמן הקרוב טלוויזיה או מערכת סאונד חדשה, שימו לב שאתם מבצעים את התהליך ביחד עם החיפוי, משום שיחסית מורכב לפרק ולהרכיב את מערכת הסאונד מחדש, מה גם שהקיר חייב להתאים לטלוויזיה בצורה מושלמת
  • התייעצו עם המומחים. עדיף להשקיע בקיר קצת יותר יקר אך איכותי מאשר להתפשר על איכות ורמת גימור נמוכים.

 

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!