חיפוי עץ לקירות פנים – עיצוב מנצח לכל בית ובית

אחד מאתגרי העיצוב המשמעותיים ביותר בכל חלל פנים סובב סביב הרצון להעניק חיים לקירות החיוורים שמקיפים את החלל. חלוקת החלל חשובה, הריהוט חשוב, הצבעים חשובים, המרקמים חשובים וסגנון העיצוב חשוב, אבל בסופו של דבר, חלל מעוצב חייב להכניס תוכן למשטחים החיוורים והחד גוניים המקיפים אותו, הקירות. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג את המטרה, גם ברמה האסתטית וגם ברמה הפונקציונלית, היא חיפוי עץ לקירות פנים ועל כך בדיוק נדבר בשורות הבאות.

חיפוי עץ לקירות פנים

חיפוי עץ לקירות פנים – ההיבט האסתטי

ישנם היום סוגים רבים של חיפויים לקירות פנים. ברמה הפשוטה ביותר תוכלו פשוט לצבוע את הקירות בשלל גוונים או ליצור אפקטים עיצוביים באמצעות צבע ויש בהחלט מקום לשקול את הפתרון הזה, על אף הפשטות שבו. מעבר לחיפוי צבע, ניתן ליישם חיפויים מסוגים שונים לרבות חיפוי אלומיניום, חיפוי זכוכית ואפילו חיפוי פולימרי (פלסטיק) בעיצובים יוצאי דופן. אבל ישנו חיפוי אחד שאף חיפוי אחר לא יכול להשתוות לו – חיפוי עץ לקירות פנים. העץ הוא חומר גלם מיוחד וייחודי ולא לחינם כל הרהיטים בבית שלכם, או לכל הפחות רובם המכריע, עשויים עץ. צבע העץ, מרקם העץ, המגע העצי ואפילו הניחוח העצי – כל אלה הופכים את העץ לחומר גלם שבני אדם אוהבים. אולי זה החיבור לטבע ולאדמה ואולי זה פשוט עניין של תועלות, אבל העץ נתפס על ידינו כחומר גלם אסתטי ומיוחד.

חיפוי עץ לא חייב להיות מיושם על גבי כל קירות החלל. ניתן ליישם חיפוי עץ בגודל של תמונת קיר, ניתן לכסות איתו חצי קיר, קיר שלם או לחפות חדר שלם ואף חלל שלם. יש שיגידו שחיפוי של כל הקירות הוא קצת מופרז ויכול לפגוע מאוד בפיזור האור וליצור מעין חלל קלסטרופובי ובחללים מסוימים זה גם יהיה נכון. יחד עם זאת, קיר מרכזי בתוך חלל פנים, שזוכה לחיפוי עץ בכל אחד מאינספור העיצובים יוצאי הדופן הזמינים, יכול לשדרג את האווירה ואת העיצוב הכולל של החלל כולו כפי שלא יכול לעשות אף סוג אחר של חיפוי וכנראה גם אף סוג אחר של פריט עיצוב. את האימפקט הזה אי אפשר להסביר במילים – אתם פשוט צריכים לראות חלל פנים עם קיר בעל חיפוי עץ כדי להבין את ההשפעה של דבר כזה על החלל כולו.

ויש גם את ההיבט הפונקציונלי

מעבר להיבטים האסתטיים הקריטיים של חיפוי עץ לקירות פנים, ישנו גם ההיבט הפונקציונלי שנחשב לחשוב לא פחות. ההיבט הפונקציונלי המרכזי של חיפוי עץ הוא כמובן היבט הבידוד והכוונה היא גם לבידוד תרמי וגם לבידוד אקוסטי. העץ הוא חומר מבודד ברמה גבוהה מאוד, הוא אינו מתחמם בקיץ ואינו מתקרר בחורף. הוא נותר תמיד קר למגע ולכן מהווה שכבת בידוד מצוינת, שמפחיתה את חשיפת חלל הפנים לאבן ומתכת, שנחשבים למבודדים גרועים במיוחד. חיפוי עץ של קיר אחד בחדר, יכול להפחית משמעותית את חשיפת החדר להשפעות טרמיות חיצוניות וחיפוי של יותר מקיר אחד יכול להפוך את חלל הפנים לחלל ממוזג טבעי לאורך כל השנה.

הבידוד האקוסטי יכול גם הוא להפוך לקריטי בעיקר במקרים בו אתם שוקלים חיפוי עץ לקירות פנים בחללים גדולים וגבוהים. בחללים אלה ישנה בדרך כלל בעיה של אקוסטיקה גרועה ומעבר קל של רעשים בין חלקי החלל השונים. במקרים אלה נהוג ליישם פתרונות אקוסטיים שונים לרבות תקרת גבס אקוסטית, שיכולה לסייע מאוד אך לא לפתור לגמרי את הבעיה. חיפוי עץ לקירות פנים יכול לסייע גם בהיבט הזה, במיוחד אם הוא עוצב למטרה זו – טופוגרפיה/ מרקם, שמיועדים לבלום את תנועת גלי הקול במרחב ולהפחית את האקוסטיקה בתוך חלל הפנים. עיצובים של חיפוי עץ לקיר חיפוי עץ לקיר יכול להגיע במגוון רחב של עיצובי מדף מוכנים והוא יכול להיות מיוצר גם בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח. יחד עם זאת, עיצובי המדף הקיימים יכולים לתת מענה מיטבי לכל חלל, לכל טעם אישי ולכל סגנון עיצוב. סטריפים אנכיים או אופקיים, משטח עץ גושני במרקם עץ אותנטי וגימור מבריק, חריטות בתצורות מודרניות או כפריות, לוחות עץ בסידור אנכי, אופקי או משבצות, שילובי גוונים ועוד מבחר גדול של אפשרויות עיצוב – כל אלה זמינים עבורכם בבחירת חיפוי עץ לקירות פנים.

חיפוי עץ לקירות פנים

ואחרי שאמרנו את כל זה, את ההחלטה לגבי חיפוי העץ המתאים אתם רוצים לבצע בליווי מעצב פנים, דווקא לאור העובדה שההשפעה של חיפוי כזה על החלל כולו היא כל כך דרמטית. בחירת החיפוי הנכון יכולה לשדרג את האווירה ואת העיצוב הכולל בדיוק באותה רמה שהיא יכולה לפגוע בהם. על כן, לבחירת החיפוי הנכון מומלץ להיעזר במעצב פנים שיקפיד לבצע את הבחירה על פי עקרונות עיצוב מקצועיים בלבד ולא על פי מצבי רוח חולפים. לייצור והתקנת החיפוי מומלץ להיעזר בגורם מקצועי, המתמחה ספציפית בתחום זה ויכול להבטיח את בחירת העץ הנכונה ואת ההתקנה המדויקת של החיפוי להבטחת עמידות לאורך זמן.

ראו גם: חיפוי עץ לקיר פנימי | חיפוי עץ לקיר מחיר

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים