חיפוי עץ לתקרה – האם אפשרי בכל חלל?

במחשבה ראשונה, האפשרות לחפות את התקרה של חלל פנים כלשהו נשמעת כמו אפשרות מיותרת ואולי גם סרת טעם, אלא שאתם לא צריכים לעשות כלום מלבד לדמיין את האווירה שאתם חווים תחת פרוגלת העץ בגינה או במרפסת שלכם בכדי להבין שהאופציה של חיפוי עץ לתקרה היא בעצם רעיון מבריק. השאלה היא למה בכלל לחפות את התקרה ולמה דווקא בעץ? האם המטרה הבלעדית פה היא אסתטיקה ועיצוב, או שישנן מטרות נוספות שחיפוי כזה יכול למלא? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

חיפוי עץ לתקרה

חיפוי עץ לתקרה – לאילו חללים זה מתאים?

האופציה של חיפוי התקרה בעץ היא אופציה שיכולה להתאים לכל חלל פנים, כתלות בשטח החלל, גובהו והעיצוב הכולל שלו. מן הסתם, חיפוי התקרה כמהלך עיצובי יחיד, יכול להיראות תלוש לגמרי ולהשיג את המטרה ההפוכה, אבל חיפוי התקרה בעץ התואם את חיפוי הקירות, את הריצוף, את העיצוב הכולל או אפילו את הריהוט באותו חלל, יכול להוסיף המון ערך עיצובי וגם להשפיע מאוד על האווירה באותו חלל, לטובה כמובן. האופציה של חיפוי עץ לתקרה נשמעת לנו טבעית ורציונלית בכל הקשור למרחבי חוץ ובכלל זה גינה ומרפסת, אבל עם קצת מעוף ועם התכנון העיצובי הנכון, תוכלו להכניס את החיפוי הזה גם אל תוך הבית וליהנות מאותה אווירה נעימה וחמימה אותה אתם מרגישים, כשאתם יושבים במרפסת הבית תחת פרגולת העץ שלכם.

למה לחפות את התקרה?

חיפוי תקרה יכול למלא צורך עיצובי, צורך פונקציונלי או את שני הצרכים גם יחד. ברמת העיצוב, חיפוי עץ לתקרה יכול להעניק לחלל הפנים בו הוא מותקן, אווירה חמימה ונעימה יותר מכל חיפוי אחר המותקן באותו חלל. השלמת חיפוי כזה עם רצפת עץ, דק או פרקט, יכולה להפוך את חלל הפנים לחלל הנעים והמיוחד ביותר בבית. יחד עם זאת, חיפוי עץ המותקן בתקרת החלל יכול גם להשפיע על רמת התאורה ותחושת המרחב של אותו חלל ולא תמיד זה יכול להתאים – החיפוי יכול להפחית בצורה משמעותית את כמות האור והפיזור שלו באותו חלל והוא יכול גם להקטין את תחושת המרחב וליצור תחושה קלסטרופובית. על כן, על אף שכל החלטה עיצובית שאתם מקבלים, נכון שתתקבל בסיוע גורם מקצועי בתחום עיצוב הפנים, במקרה של חיפוי עץ לתקרה, זה נכון וחשוב הרבה יותר.

בהיבט הפונקציונלי, חיפוי התקרה יכול לשרת שתי מטרות חשובות. הראשונה והחשובה שבהן היא המטרה של התמודדות עם אקוסטיקה גרועה. חללים גבוהים וגדולים, סובלים בדרך כלל מאקוסטיקה גרועה במיוחד עם מעבר רעשים בכל רחבי החלל בצורה מוגברת שפוגעת באיכות החיים באותו חלל. דרך אחת להתמודד עם אקוסטיקה גרועה כזאת, היא חיפוי גבס, שנחשב לחיפוי השכיח ביותר לחיפוי תקרה. יחד עם זאת, חיפוי עץ לתקרה יכול למלא את המטרה הזאת בצורה יעילה הרבה יותר ואם זה גם מתאים מבחינה עיצובית, אין כל ספק שזו אמורה להיות הבחירה הראשונה שלכם.

המטרה השנייה שיכול חיפוי תקרה למלא היא המטרה של הגברת הבידוד התרמי של החלל בו הוא מותקן. חיפוי עץ ידוע כמבודד מצוין ובמקרים רבים גם נבחר בדיוק בשל התכונה הזאת. במבנים מסוימים, יכולה התקרה להוות מקור מרכזי לחדירת חום או קור לתוך חלל הפנים וחיפוי התקרה באמצעות עץ, יהפוך את חלל הפנים למבודד לחלוטין מפני סביבת החוץ.

היכן מזמינים חיפוי עץ לתקרה?

ברמה הטכנית, המשימה של חיפוי תקרה היא בהחלט משימה מורכבת יותר מאשר חיפוי קיר או חיפוי מדרגות ועדיין, האתגר המקצועי לא מתחיל ונגמר בהיבט הטכני. במילים אחרות, גם אם אתם מוצאים איש שיפוץ שיכול להתקין עבורכם חיפוי עץ לתקרה בצורה מקצועית ובטוחה, זה עדיין לא אומר שזהו איש המקצוע המתאים לכם. ככלל, בכל משימת חיפוי, בין שמדובר בחיפוי קירות או מדרגות ובין שמדובר בחיפוי תקרה, חשוב מאוד שתעבדו עם גורם מקצועי, המתמחה ספציפית בתחום החיפוי ואם מה שאתם מחפשים זה חיפוי עץ לתקרה, אז רמת ההתמחות הדרושה לכם היא אפילו גבוהה יותר וצריכה להתמקד בחיפויי עץ.

חיפוי עץ לתקרה

סיבה לכך היא שעץ הוא מונח גג שכולל בתוכו אינספור אפשרויות של סוגי עץ, חוזק מבני, נוקשות, עמידות בפגעי מזג אוויר, בלחות ובשחיקה, עיצובים, גוונים, מרקמים, תצורות ופרמטרים נוספים, שאין אף איש שיפוץ, מקצועי ככל שיהיה, שאכן מכיר אותם כמו שמכיר אותם מומחה לחיפויי עץ. כפי שאמרנו קודם לכן, ההשפעה של חיפוי לתקרה מעץ, יכולה להיות דרמטית ומשמעותית. מה שעדיין לא אמרנו הוא, שההשפעה הזאת יכולה להיות לחיוב או לשלילה באותה המידה. בחירה לא נכונה של סוג עץ, של דוגמא עיצובית, של גוון, של מרקם, של חוזק מבני, של צורת עיבוד של העץ וכן הלאה – בחירה כזאת, יכולה להפוך את החיפוי כולו מנכס לנטל. על כן, כל החלטה שאתם מקבלים לגבי חיפוי תקרה בבית, חשוב שתתקבל בליווי גורם מקצועי, המתמחה ספציפית בתחום של חיפויי עץ לחללים סגורים.

ראו גם: חיפוי עץ למטבח | חיפוי עץ לקירות פנים 

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים