חיפוי קיר סרגלי עץ – פיתרון יוקרתי לכל חלל בבית

מחפשים פתרון חיפוי, שיעניק לסלון, לחדר העבודה או לחדר השינה שלכם מראה יוקרתי ומודרני לצד אווירה כפרית חמימה ונעימה? חיפוי קיר סרגלי עץ היא אופציה שאתם לא רוצים לפספס. אז מה זה בדיוק חיפוי סרגלי עץ? באילו תצורות ניתן להזמין אותו? האם ניתן לשלב בו עיצובים נוספים בהתאמה אישית? פרט לסוגיה האסתטית, האם הוא גם מבודד כמו חיפוי עץ מלא? את כל התשובות לכל השאלות, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

חיפוי קיר סרגלי עץ

אז מה זה חיפוי קיר סרגלי עץ?

חיפוי סרגלי עץ הוא חיפוי עץ, שעשוי מרצועות עץ הצמודות זו לזו עם ריווח מסוים ביניהן. בבחירת החיפוי, ניתן לבחור גם את רוחב הרצועות ואת רוחב הריווח ביניהן ועל אף שדגמי המדף מגיעים כולם עם מידות רוחב ומרווחים אחידים, בהזמנה מותאמת אישית, תוכלו ליצור דוגמאות עיצוב ייחודיות עם מידות רוחב ומרווחים משתנים. סרגלי העץ ניתנים להתקנה בצורה אנכית, כך שהם נמתחים מלמטה כלפי מעלה, או בצורה אופקית כשהם נמתחים מצד לצד. לזווית הסרגלים (אנכית או אופקית) יש משמעות רבה בהשפעה על תחושת המרחב בחלל בו מותקן החיפוי. מנח אנכי יעניק תחושת גובה רבה יותר בעוד מנח אופקי יעניק תחושת מרחב גדולה יותר. כמו כן, יש באפשרותכם להזמין חיפוי קיר סרגלי עץ בתצורה אלכסונית, בתצורת משבצות ועיצובים נוספים, שכולם מתבססים על הרעיון של רצועות עץ מרווחות.

שילוב של עיצובים בחיפוי סרגלי עץ סטנדרטי – האם זה אפשרי?

התשובה היא בהחלט כן. באפשרותכם להזמין חיפוי בתצורה הבסיסית של סרגלי עץ ולבצע בו התאמות עיצוביות בהתאמה אישית – הוספת מדפים, נישות, מפתחים, חריטות, שילובי מידות רוחב סרגלים ומרווחים ועוד מגוון פעולות עיצוביות, שיעניקו לחיפוי שלכם מראה ייחודי משלו. כמו כן, ישנם דגמי מדף של חיפויי סרגלי עץ, שמגיעים בעצמם עם תוספות עיצוביות, שמיועדות להעניק לחיפוי מראה תוסס ועשיר יותר. יחד עם זאת, כפי שיגיד לכם כל מעצב פנים, בכל מה שקשור לעיצוב, קל מאוד לעבור את הגבול של כל המוסיף גורע. הערך העיצובי המרכזי של חיפוי קיר סרגלי עץ הוא הערך שנובע מהפשטות המבנית שלו. פשטות זו בשילוב עץ יקרה, אסתטי ואיכותי, הם שיוצרים יחד את ערך היוקרתי והאלגנטי של חיפויים אלה. תוספות עיצוביות יכולות אמנם להכניס בו קצת חיים, אבל הן עלולות גם לפגוע בערך האלגנטי המרכזי שבגינו נחשב חיפוי זה לכל כך פופולארי.

חיפוי קיר סרגלי עץ

מה לגבי בידוד? האם חיפוי זה יעיל כמו חיפויים מלאים?

חיפוי מלא הוא חיפוי שעשוי משכבה אחידה בעלת עובי אחיד בכל שטח הפנים של החיפוי. אחידות זו מאפשרת לחיפוי לשמש גם כשכבת מבודדת, הן מבחינה אקוסטית והן מבחינה טרמית. במקרה של חיפוי קיר סרגלי עץ, היעדר האחידות יכול בהחלט לפגוע ברמת הבידוד התרמי של החיפוי, אם כי ניתן להתגבר על כך באמצעות שילוב של לוח עץ ברקע החיפוי. מבחינת הבידוד האקוסטי, חיפוי סרגלי עץ נחשב דווקא למבודד טוב יותר מאשר חיפוי מלא, שכן גלי הקול נקלעים אל תוך המרווחים בין הסרגלים ונבלעים בתוך החיפוי עצמו מבלי שהם מתפזרים במרחב. תכונה זו הופכת את חיפוי הסרגלים לחיפוי מבוקש מאוד בחללים סגורים הסובלים מאקוסטיקה גרועה ואת זה תוכלו לראות בעצמכם בביקור הבא שלכם בבית הקולנוע או בתאטרון.

כיצד מיוצר החיפוי?

חיפוי קיר סרגלי עץ ניתן לייצור במגוון דרכים, כשהמרכזיות שבהן כוללות חיפוי מרצועות עץ גושני או מרצועות עץ סינטטי בציפוי פורמייקה. חשוב לזכור, שסוג זה של חיפוי ולמעשה כל סוג של חיפוי עץ, מיועד להעניק לחלל הפנים בו הוא מותקן, מידה מפנקת של אלגנטיות ויוקרה ולכן ישנה חשיבות עצומה לרמת הגימור של העץ ולאופן בו באים לידי ביטוי סממנים של עץ מלא וטבעי ובכלל זה המראה, הגוון והמרקם של העץ. מהסיבות האלה, נהוג להשתמש בדרך כלל בעץ גושני שמעניק את התחושה הזאת בצורה האותנטית ביותר, או מעץ סינטטי בעל ציפוי פורמייקה מתאימה. כמו כן, כפי שהזכרנו קודם לכן, חיפוי קיר סרגלי עץ יכול להיות מותקן ישירות על הקיר או שהוא יכול להגיע עם לוח עץ אחורי, שמשמש כאמור גם כשכבת בידוד אבל גם מוסיף המון אלגנטיות, נפח ונוכחות לחיפוי.

על כל השיקולים האלה, כנראה שלא תוכלו לשמוע ולא תוכלו ללמוד בנגריה המבצעת עבודות נגרות כלליות. בהזמנת חיפוי קיר סרגלי עץ וחיפוי עץ בכלל, מומלץ לעבוד עם גורם מקצועי שמתמחה בתחום זה באופן ספציפי ויכול לחשוף אתכם לכל האפשרויות הקיימות וגם להמליץ לכם על המפרט הטכני והעיצובי המתאים ביותר עבורכם. כמו כן, מאחר והשפעתו של חיפוי עץ יכולה להיות דרמטית גם לחיוב וגם לשלילה, מומלץ להיעזר במעצב פנים שילווה אתכם לאורך התהליך ויבטיח שכל ההחלטות שאתם מקבלים, עולות בקנה אחד עם עקרונות העיצוב המקצועיות ועם צרכי העיצוב בחלל הספציפי בו אתם מתכוונים להתקין את החיפוי.

ראו גם: חיפוי סרגלי עץ | התקנת ריצוף עץ

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים