מדרגות חיפוי עץ – הטרנד החם בעיצוב המודרני לבית

מדרגות עץ הן החלום כמעט של כל בעל דירה, אלא שזהו לא החלום של אף קבלן. בהתאם לכך, אם לא תזמינו מדרגות עץ באופן ספציפי, סביר להניח שכל דירה חדשה שתקנו, תגיע תמיד עם ריצוף שיש במקרה הטוב וריצוף קרמיקה במקרה הפחות טוב. אבל כל זה לא ממש משנה מכיוון שכל מדרגה בכל חיפוי, יכולה להפוך למדרגת עץ באמצעות חיפוי עץ מתאים. מדרגות חיפוי עץ יכולות להתבסס על משטח דריכה מעץ בלבד, או על מעטפת עץ מלאה על כל שטח הפנים של המדרגה ובשורות הבאות נדבר בדיוק על אפשרויות אלה.

מדרגות חיפוי עץ

מדרגות חיפוי עץ – למה בכלל?

ובכן, האמת היא, שגם כשמדובר בפרויקט חיינו כמו בניית בית חדש, לא תמיד אנחנו שמים לב לפרטים הקטנים ולא תמיד אנחנו מקפידים לעבור תהליכי תכנון יסודיים, שנוגעים במאוויים העמוקים ביותר שלנו. ייתכן מאוד שהיכן שהוא במוחכם יש לכם פנטזיה על מדרגות עץ ואולי גם ריצוף עץ וחיפויי עץ שעוטפים את הבית מכל עבר, אבל כשאתם ניגשים למשימה של קניית דירה או בניית בית, מעסיקים אתכם כל כך הרבה נושאים אחרים ואתם נאלצים להתחבר יותר לצד הפונקציונלי שלכם ופחות לצד הרגשי והיצירתי שבכם. אז בניתם בית חדש, כמו שתמיד חלמתם, אבל את המדרגות הזמנתם עם חיפוי שיש, אבן או קרמיקה. כעת, כשהמוח היצירתי שלכם קצת יותר חופשי ופתוח, אתם מבינים עד כמה באמת רציתם מדרגות עץ. בדיוק עבור מקרים אלה נועדה האופציה של מדרגות חיפוי עץ, שיכולה להתאים גם כאופציית ברירת מחדל כלומר מדרגות אבן עם חיפוי עץ כבחירה עיצובית מכוונת.

מהן האפשרויות של חיפוי מדרגות בעץ?

חיפוי מדרגות יכול לייצר עבורכם מגוון רחב של עיצובים, אך כולם תחת מבנה המדרגה המקורית. כך למשל, אם חשבתם על האופציה של מדרגות עץ מרחפות, אבל המדרגות הנוכחיות אינן מרחפות, האופציה הזאת למעשה לא קיימת עבורכם, אלא אם תהרסו את המדרגות הקיימות ותתקינו גרם מדרגות מרחפות חדש לגמרי. אחרי שאמרנו את זה, שלוש האופציות המרכזיות שעומדות בפניכם להפיכת המדרגות הנוכחיות שלכם למדרגות עץ הן:

  1. מדרך עץ עליון – האופציה הראשונה ואחת השכיחות ביותר היא הוספת מדרך עליון מעץ. המדרגות נותרות כפי שהן כשהפאה העליונה של כל מדרגה מקבלת חיפוי של לוח עץ, בדרך כלל בעובי 4 ס"מ. מודל זה של מדרגות חיפוי עץ, יוצר אפקט עיצובי יוצא דופן וגם מעניק לכם את התחושה הקרובה ביותר למדרגות עץ מרחפות. יחד עם זאת, במודל חיפוי זה יש לקחת בחשבון את השפעת תוספת גובה המדרכים לגובה המדרגות. גובה מדרגה תקני צריך לנוע בין 15 ס"מ ל-18 ס"מ. מאחר ואתם מוסיפים מדרך עץ לכל מדרגה ומדרגה, פערי הגובה בין המדרגות נותר כפי שהוא, למעט במדרגה הראשונה והאחרונה. במדרגות אלה מומלץ ליישם מדרך דק יותר של 2 ס"מ בכדי לשמר את פער הגובה התקני.
  2. חיפוי פרקט – מדרגות חיפוי עץ יכולות להתבסס גם על חיפוי פרקט תלת שכבתי במגוון רחב של עיצובים, גוונים ומרקמים. צורת חיפוי זו שכיחה יותר במבנים בהם ישנו ריצוף פרקט ובאמצעות חיפוי המדרגות, ניתן להתאים אותן בצורה מלאה לריצוף הכולל בבית. במודל זה, נהוג לעטוף את המדרגה כולה או את כל פאות המדרך העליון לכל הפחות.
  3. מעטפת עץ – לבסוף, ישנה האופציה של עיטוף המדרגות בעץ באופן מלא, כך שהמדרגות הופכות למדרגות עץ של ממש. במודל זה, מיישמים עיטוף של כל פאות המדרגה, עבור כל המדרגות. עיטוף זה יכול להתבצע באמצעות פרקט או לוחות עץ דקים בשימת לב לשמירת פערי גובה תקניים והימנעות מהקטנת שטח המדרך של המדרגה.

מי מבצע חיפוי עץ למדרגות?

מן הסתם, המחשבה הראשונה שעשויה לעלות בראשכם עבור מדרגות חיפוי עץ, היא על נגריה מקצועית שתייצר עבורכם את החיפויים. זה המקום להדגיש, שזוהי לחלוטין לא האופציה המועדפת ולרוב גם לא הנכונה. בכל מה שקשור לחיפוי ולא משנה אם מדובר בחיפוי קירות, חיפוי תקרה, חיפוי רצפה או חיפוי מדרגות, הדגש המקצועי צריך להיות על החיפוי עצמו. גורם מקצועי, שמתמחה בחיפויי עץ, יוכל להציע לכם את המגוון הרחב ביותר של אפשרויות, תצורות ומודלים של חיפוי ויוכל גם להבטיח שהחיפוי מבוצע בצורה מקצועית ועמידה, על פי האתגרים הרלוונטיים ביותר לחיפוי של מדרגות. כך למשל, סוגיית פערי הגובה של המדרגות, שמירה של שטח מדרך, איטום היקפי, עמידות בפני לחות ורטיבות – כל אלה נושאים שנגרייה כללית לא תדע בדרך כלל לתת לכם את המענה המיטבי, אך גורם מקצועי המתמחה בביצוע פרויקטים של מדרגות חיפוי עץ, יוכל להבטיח תוצר שלם ומושלם בכל היבט. גם באספקט הדקורטיבי, גורם מקצועי המתמחה בתחום חיפויי העץ, ידע להציע לכם את המגוון הגדול ביותר ולהנחות אתכם בצורה נכונה ויעילה יותר לסוג העץ, הגוון, המרקם והתצורה של החיפוי המתאים לכם ביותר.

מדרגות חיפוי עץ

ראו גם: חיפוי מדרגות עץ | חיפוי עץ לקירות פנים

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים