חיפוי עץ לקיר חיצוני: בחירת העץ הנכון

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

חיפוי עץ לקיר חיצוניבחירת העץ הנכון

רובנו משקיעים לא מעט זמן, אנרגיה, מחשבה וכן גם לא מעט כסף, זאת במטרה שהבית שלנו יהיה מעוצב בצורה מרשימה ויפה. שנרגיש בו בנוח. הפעם בחרנו להתמקד דווקא בחלקים החיצונים של הבית ולא בפנים. בעשור האחרון, אנו רואים עוד ועוד פרויקטים גם במרכזי הערים וגם בפרברים, מחופים בחיפוי עץ לקיר חיצוני. חיפויה עץ מעניק לבמנה או לבית מראה דקורטיבי יחודי, מרשים ויוצא דופןלמעשה, כאשר אנחנו מתכננים פרויקט, אנחנו לוקחים בחשבון גם את החלק החיצוני שלו וגם את הפנימי. לכן, שמדובר בחיפוי, מומחים בתחום העיצוב מדריכים בעלי בתים ויזמים על האפשרויות השונות לפרויקטים של חיפוי עץ, מהחיפויים היקרים המהונדסים ועד לחיפויים הלא יקרים. קבלן חיפוי מציע סגנונות ייחודיים של חיפויי עץ, ומאמר זה מפרט את סוגי העצים והחיפויים, כולל עלויות וגורמים שונים שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע הפרויקט. לחיפוי עץ לקיר חיצוני יתרונות רבים גם בהיבט העיצובי וגם בהיבט הפרקטי. בשורות הבאות נציג בפניכם את סוגי החיפוי הקיימים, את טווח המחירים ועל מה חשוב לשים לב שבורחים חיפוי עץ לקיר חיצוני

סוגי חיפוי עץ לקיר חיצוני

אלון לבן. צבע אפור מתאים היטב למטרות חיפוי עץ בבתים מודרניים.

אלון אדום. עץ סופר עמיד, שמשמש לפרקטים ולרצפות עץ דקות בבתים שנבנו בשנות השבעים ואילך. חומר זה מאפשר צביעה יפה.

אלון לבן משומן. זוהי אפשרות של חיפוי עץ בצבע וניל, עם מראה מט שטוח, שזקוק לתחזוקה. יש לשמן אותו כל שנתיים.

אורן משוחזר. עץ רך כתום שמתאים לחיפויי קירות.

אגוז. מעצב בתים וגינות ממליץ על חיפוי עץ עם עץ אגוז, שמתאים לכל הסוגים והצבעים של הרהיטים. זהו עץ רך שמגיע בלוחות רחבים.

סוגי עצים

עץ קשיח מהונדס. השכבה העליונה והשכבה התחתונה עשויות מדיקט. שתי השכבות מחוברות יחד ליצירת עץ קשה מאוד, כך שיש פחות סיכון לעיוות, והוא סופר עמיד.

למינציה. מוצר דמוי עץ שמתאים לפרויקטים של חיפוי עץ לקיר חיצוני עם חומר שנראה כמו עץ, עם וריאציות של צבעים, זול ועמיד.

השפעות על עלות חיפוי לקיר חיצוני

ללוחות בעובי של 18 מילימטרים, העלות הממוצעת לפרויקט חיפוי לקיר חיצוני נעה בין 440 ₪ ל-1,400 ₪ למטר מרובע, בהתאם לסוג העץ הנבחר.

סוגי עצים שונים יקרים יותר או פחות, בהתאם למאפייניהם, הכמות שיש להוביל, מורכבות העבודה והיקף העיבוד שהם דורשים.

גודל הלוחות

גודל הלוחות הוא המידות של כל לוח בפרויקט חיפוי לקיר חיצוני. ככל שהלוח עבה יותר, כך העלות תהיה גבוהה יותר. ברוב המקרים, לוחות בעובי אחיד, ללא קשר לרוחב, זמינים במחיר ממוצע דומה למטר מרובע, בהתאם לסוג העץ. בדרך כלל, לוחות עבים מעורבבים עם לוחות דקים יותר.

שני השיקולים העיקריים בבחירת מידה הם: 

  1. ככל שהלוח עבה יותר, כך מחיר הקנייה למטר מרובע גבוה יותר.
  2. ככל שהלוח צר יותר, כך יש להתקין יותר מטרים קוויים של חיפוי עץ לקיר חיצוני למ"ר, מה שאומר שעלויות ההתקנה יגדלו אם הבחירה תהיה בלוחות צרים יותר.

עלות חיפוי עץ חיצוני

עלות חיפוי עץ לקיר חיצוני נעה בין 800-1,500 ₪ למטר מרובע. אם החיפוי מתבצע מעץ מלא, המחיר יהיה בין 1,300-2,000 ₪ למטר מרובע

שילוב של ריהוט גן עם חיפוי עץ מעלה את המחיר לסכום שנע בין 1,000-6,000 ₪, ואם קבלן החיפוי צריך להשתמש במנוף על מנת להוביל את חומרי החיפוי לבית, תידרש תוספת עלות שנעה בין 300-800 ₪.

מה חשוב לשים לב אליו כאשר בוחרים לתכנן חיפוי מעץ לקירות חיצוניים?

בשונה מהקירות הפנימיים בבית, הקירות החיצוניים סופגים לא מעט מכות“. הם חשופים לשמש ולגשם, לקור, לחום וללחות, לכן חשוב שהחיפוי שאנחנו בוחרים יהיה עמיד. אנחנו צריכים לוודא שיש התאמה בין כיווני האוויר לכמות השמש שהחיפוי אמור לספוגלאורך השנים לבין סוג העץ שאנחנו בוחרים, שכן יש סוגי עצים שרגישים לשמש למש. עלינו גם לבדוק כי כי החיפוי עובר את כל תהליכי האיטום החשובים, כלומר יספק הגנה מפני חדירה של מים ולשאול לגבי תהליכי התחזוקה הנדרשים בו

חיפוי קירות חוץ עץ

עולם האדריכלות הוא עולם ומלואו, ולכן במהלך השנים ניתן לראות סוגים שונים ומיוחדים של מבנים מרשימים שנבנו על פי טרנדים חמים בתחום עיצוב מבנים, כאשר בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד אלמנטים מרשימים של עץ תופסים חלק משמעותי בתהליכי העיצוב החיצוני של מבנים.

כיום העץ משמש עבור חיפוי של קירות חיצוניים, זאת ללא צורך בשבירה או הריסה של תשתיות הקיר הקיימות, אלא יישום של לוחות ומשטחי עץ בצורה אסתטית על גבי קירות הבטון הקיימים. חיפוי קירות חוץ עץ היה עד לא מזמן תהליך בלתי אפשרי ואף לא מומלץ, כיוון שהעץ הינו חומר גלם שאינו עמיד מספיק בפני נזקים סביבתיים שונים כמו פגעי מזג אוויר ומזיקים, אך הודות להתפתחות הטכנולוגיה בענף הבנייה – ניתן ליצור שלל עיצובים יוקרתיים ומיוחדים עם חיפויי עץ עמידים ואיכותיים המיועדים גם לקירות חיצוניים.

חיפוי קירות חוץ עץ – מה המטרה בכך?

שימוש בחיפוי קירות עם משטחי עץ על גבי קירות חיצוניים מאפשר להעניק לכל המבנה מראה חמים, מזמין ורענן יותר שאלו תכונות המייחדות את סגנון העיצוב הכפרי. בעבר קונספט עיצובי זה היה מיושם לרוב בחללים הפנימיים של המבנה כמו עיצוב והקמת מטבח כפרי, שילוב רהיטים ואלמנטים בחללים מרכזיים כדי להעצים את האווירה הביתית וחמימה של המבנה וכו'.

כיום ניתן להפיק את המראה אלגנטי והחמים כבר במראה החיצוני של המבנה, זאת על ידי יישום של משטחי חיפוי מעץ המיועדים לציפויבאמצעות חיפוי קירות חוץ עץ ניתן להשיג מראה ייחודי, יוקרתי ומרשים יותר לקירות החיצוניים של כל מבנה. הקירות החיצוניים. מראה העץ יכול להשתלב בקלות עם כל סגנון עיצובי כמו בטון, אבן, זכוכית או קרמיקה ולכן באמצעות חיפוי קירות חוץ עץ ניתן להשיג מראה ייחודי, יוקרתי ומרשים יותר לקירות החיצוניים של כל מבנה.

מה היתרונות של חיפוי קירות חוץ עם לוחות עץ?

אחד מהיתרונות הבולטים של חיפוי עץ בקירות הוא האפשרות להשגת מראה מיוחד ומעניין יותר לקיר, דבר שלא ניתן להשיג באמצעות צביעה או הדבקת טפטים על הקירות הקיימים. העץ מעניק באופן טבעי הרגשה ואווירה חמימה, רגועה ונעימה יותר בכל מקום בו הוא נמצא כך שציפוי קירות חיצוניים עם חיפוי עשוי מעץ יקנה את המראה המזמין והביתי גם לקירות החיצוניים שבמבנה.

נוסף למראה הייחודי והשילוב של העץ עם שלל חומרי גלם אחרים להשגת מראה מעוצב ואלגנטי, חיפוי העץ יחסוך את הצורך בביצוע עבודות שיפוץ ושדרוג לקירות המבנה כדי להתאימו לנוף ולסביבה, כיוון שמראה העץ משתלב בצורה נהדרת עם כל מקום ואווירה בין אם מדובר על מבנה בעיר או ביישוב פסטורלי.

יחד עם יתרונות אלו, לעץ יש תכונות המעניקות לו פונקציונליות גבוהה נוסף למראה הדקורטיבי שהוא מעניק, כיוון שחיפויים מעץ מסוגליםחיפוי קירות חוץ עץ היה עד לא מזמן תהליך בלתי אפשרי ואף לא מומלץ, כיוון שהעץ הינו חומר גלם שאינו עמיד מספיק בפני נזקים סביבתיים שונים כמו פגעי מזג אוויר ומזיקים להעניק בידוד תרמי ואקוסטי לכל מבנה. באמצעות הוספת שכבת בידוד לקירות המבנה, ניתן לשמור על טמפרטורה נעימה בתוך החללים הפנימיים של הבית וכך לחסוך את הצורך בהפעלת אמצעי קירור או חימום. לוחות העץ שמסוגלים לבודד רעשים בצורה אקוסטית טובה יוכלו להפחית מרעשים חיצוניים להיכנס לתוך המבנה, וכן גם יבצעו פעולה הפוכה של הפחתת רעשים בתוך המבנה המחופה אל החלל החיצוני שלו.

חיפוי קיר חיצוני בעץ טבעי – האם זה כדאי ומתי?

לרוב כשמדברים על חיפוי קירות חיצוניים עם משטחי ולוחות עץ, הכוונה היא ליישום של חיפוי העשוי עץ טבעי. בדרך הזו ניתן ליהנות מכל היתרונות שיש לעץ להציע כמו מראה טבעי ואלגנטי, שילוב עם כל סגנון עיצובי, יכולות בידוד גבוהות וגם קלות ונוחות עבודה עם משטחי עץ. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי החיסרון שקיים בעץ הוא חוסר העמידות למים וסביבה לחה, ולכן חשיפה ממושכת למפגעים אלו עשויים להשפיע על איכות ועמידות העץ עד כדי פגיעה בו.

חידושים טכנולוגיים כיום בתחום האדריכלות והבנייה מאפשרים לחפות את הקירות החיצוניים עם משטחי חיפוי עשויים מעץ טבעי, אך יש לבחור את העץ המתאים לסוג חיפוי זה כדי ליהנות מחיפוי דקורטיבי ועמיד למשך זמן. אחד מסוגי העץ הייעודיים לחיפוי של קירות חוץחידושים טכנולוגיים כיום בתחום האדריכלות והבנייה מאפשרים לחפות את הקירות החיצוניים עם משטחי חיפוי עשויים מעץ טבעי הוא עץ האיפאה, שזהו עץ בעל צפיפות סיבים ברמה גבוהה המקנה לו את העמידות והחוזק גם בתנאים סביבתיים מאתגרים כמו גשמים, רוחות, לחות, קרינת שמש וגם הימצאות חרקים ומזיקים.

לכן כאשר המטרה היא להקנות לקירות החיצוניים של המבנה מראה מרשים, יוקרתי ומעט פראי כדאי להשתמש בחיפוי עם עץ טבעי לקירות שיהיו חזקים ועמידים בפני מפגעים סביבתיים שונים.

חיפוי קירות חיצוניים עם לוחות דמויי עץ

בסביבות אגרסיביות החשופות לנזקים סביבתיים רבים כמו מבנים שנמצאים בקרבת הים שם קיימת לחות גבוהה, כדאי להימנע משימוש בחיפוי קירות חוץ עם עץ טבעי. כדי להשיג את המראה האלגנטי והיוקרתי שחיפוי העץ מעניק, ההמלצה היא ליישם משטחי חיפוי לקירות העשויים מחומרים דמויי עץ כמו חיפוי עם עץ סינטטי או חיפוי קיר מאלומיניום דמוי עץ, שאלו יעניקו את המראה האלגנטי של העץ בשילוב של חיפוי עמיד ויציב למשך זמן.

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!