חיפוי עץ לרצפה – גם מעוצב וגם פונקציונלי

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

ריצוף הבית בעץ היא פרקטיקה שכיחה מאוד במדינות צפוניות קרות, אבל מהחמימות, הנעימות והעיצוב יוצא הדופן של רצפת עץ, אפשר ליהנות גם פה בישראל וגם באזורים החמים ביותר במדינה. חיפוי עץ הוא מהלך עיצוב המאפשר לייצר אימפקט דרמטי בהשקעה לא גבוהה. חיפוי עץ כזה מיושם בקירות פנים, קירות חוץ, מדרגות וכמובן ברצפת הבית. חיפוי עץ לרצפה כולל בתוכו מספר סוגי חיפוי, חלקם אותנטיים מעץ וחלקם מחומרים סינטטיים דמויי עץ. בשורות הבאות נספר לכם על האפשרויות העומדות בפניכם לחיפוי רצפת הבית והגינה בעץ.

חיפוי עץ לרצפה

חיפוי עץ לרצפה – למה בעצם?

הבחירה בחיפוי עץ לבית או למשרד היא בעיקרה בחירה עיצובית, אך גם כזאת שמציעה ערך פונקציונלי משמעותי וחשוב. העץ הוא חומר גלם נעים, חמים ומרגיע ובו נעשה שימוש נרחב מאוד בעיצוב חללי פנים. חיפויי עץ מהווים פריטי עיצוב המתאימים במיוחד לסגנון העיצוב הכפרי והכפרי מודרני, אך בתכנון ויישום נכונים, יכולים להתאים גם לחללים מודרניים לחלוטין ולהוסיף המון יוקרה, חום ואסתטיקה. חיפוי עץ לרצפה הוא מקרה פרטי, שמתייחס פשוט מאוד לאופציה של ריצוף בעץ. רצפת הבית היא אחד מפריטי העיצוב החשובים ביותר בכל בית וזאת, לאור שטח הפנים הגדול שלה בהיותה מכסה את כל שטח הבית. כל שינוי ברצפת הבית, יכול להוביל לשינוי משמעותי ברוח העיצובית ובאווירה בבית ועם הרוח והאווירה של ריצוף עץ, קשה מאוד להתחרות. אם אתם תוהים לעצמכם ואתם בוודאי אכן תוהים בעניין, אז חיפוי לרצפה מיושם על גבי רצפה קיימת. זה אומר שהרצפה הקיימת חייבת להיות במצב תקין לחלוטין וכל חולשה או ליקוי ברצפה המקורית, ישליך בסופו של דבר על החיפוי. אם הרצפה סובלת מדפורמציות, שברים וכן הלאה, יש לסדר את הריצוף המקורי לפני יישום החיפוי עצמו.

לריצוף עץ יש גם יתרון פונקציונלי חשוב מאוד בהיבט של בידוד תרמי. הרצפה, לאורח שטחה הגדול, מהווה מעין מקרן חום ו/או קור לאורך השנה ובידוד אפקטיבי שלה, יכול להשפיע מאוד על רמת הטמפרטורה הממוזגת בבית. מאחר והעץ הוא חומר מבודד מצוין, נעשה בו שימוש רב לבידוד חללי פנים, הן באמצעות חיפויי קיר והן באמצעות חיפוי עץ לרצפה. בנוסף לכך, בחללים הסובלים מאקוסטיקה גרועה, יכול ריצוף עץ לסייע גם בשיפור הבידוד האקוסטי, אם כי לעניין זה, חשוב לציין כי לתקרה ולקירות הבית ישנה השפעה משמעותית יותר על האקוסטיקה ביחס לזו של הרצפה.

סוגי חיפוי עץ לרצפה

אם אתם מעוניינים לחפות את רצפת הבית, הגינה או המשרד בעץ, עומדות בפניכם מספר אפשרויות, כל אחת מהן יכולה להתאים יותר או פחות ליישומי פנים או יישומי חוץ:

  • משטחי דק – רצועות עץ מעובד, בדרך כלל מעץ אורן או איפאה, המוצמדות זו לזו ליצירת משטחי דק נרחבים לכיסוי מרחב הריצוף כולו. ביישומי חוץ, נחשב ריצוף העץ למודרני ויוקרתי, בעוד שבחללי פנים יתאים סוג זה של חיפוי עץ לרצפה דווקא לחללים המעוצבים בסגנון הכפרי.
  • פרקט – ריצוף פרקט הוא ריצוף העץ השכיח ביותר לחללי פנים, בתים ומשרדים. ריצוף פרקט מגיע בסגנונות שונים, גוונים שונים ומרקמים שונים, כתלות בסוג העץ ודוגמת העיצוב של משטח הפרקט. את ריצוף הפרקט יש להתאים בצורה מדויקת למרחב בו הוא מותקן ובכלל זה בפרמטרים של עובי, שכבות, למינציה, עמידות בלחות ורטיבות ועוד.
  • חיפויים סינטטיים – ישנם מקרים בהם, על אף הרצון לחפות את הרצפה בעץ אותנטי, יהיה נכון יותר לעשות שימוש דווקא בחיפוי סינטטי דמוי עץ. חיפויים סינטטיים דמויי עץ מגיעים בדרך כלל בפורמט של חיפוי PVC או חיפוי LVT שהוא חיפוי פולימרי דמוי עץ. חיפויים אלה מתאימים למרחבי חוץ ולחללי פנים בהם ישנו שימוש רב במים. יחד עם זאת, אם אתם מתעקשים על עץ אותנטי, תוכלו להזמין פרקט למינציה, קרי פרקט עץ אותנטי, המכוסה בשכבת הגנה פולימרית, אם כי במקרה זה, יהיה עליכם לשים לב היטב לתחזוקת הפרקט.

ריצוף עץ – דברים שחשוב לדעת

עד כה התייחסנו לסוגיית ריצוף הבית מהצד העיצובי ומהצד הפונקציונלי בהיבט של בידוד אקוסטי ותרמי. יחד עם זאת, הרצפה היא גם פלטפורמה שמשפיעה מאוד גם על בטיחות השימוש במרחב. בהזמנת חיפוי עץ לרצפה, חשוב מאוד לוודא שהחיפוי הנבחר עומד בתקנים הרלוונטיים ובכלל זה תקן אש 755, תקן החלקה ועוד. כמו כן, מאחר ועץ הוא חומר גלם בעל רגישות מיוחדת ללחות ורטיבות, חשוב מאוד לוודא שהחיפוי עובר תהליך של איטום יסודי, הן של החיפוי עצמו והן של כל נקודות וקווי החיבור שלו עם המבנה. כל חדירה של מים אל החיפוי או מתחתיו, יכולה לגרום לשחיקה מואצת, דפורמציות ולאורך זמן, גם נזק בלתי הפיך.

מכל הסיבות האלה, כאשר אתם פונים למשימה של הזמנת חיפוי עץ לרצפה, חשוב מאוד שתעשו זאת מול גורמים מקצועיים המתמחים ספציפית בתחום של חיפויי עץ וכמובן בעלי ניסיון והתמחות בתחום הספציפי של חיפוי לרצפה באמצעות עץ.

חיפוי עץ לרצפה

ראו גם: חיפוי עץ לתקרה | חיפוי קיר עץ

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!