מדריך פשוט לבחירת ריצוף חוץ עץ פשוט לגינה שלכם

אין סגנון עיצוב נצחי יותר מהתקנת ריצוף חוץ עץ לגינה. לחומר העץ יש יתרונות רבים כל כך. דמיינו לעצמכם בסוף יום עמוס, לחוץ, גדוש במשימות, יום שלם בו הייתם בעבודה, דאגתם לכל מה שצריך לדאוג לבית ולילדים, עשיתם קניות וסידורים, עניתם לדרישות של כולם וכעת כולם ישנים במיטות ולכם נשאר רק להירגע ולנוח מכל הטירוף הזה. אתם פותחים את הדלת המפרידה בין הסלון למרפסת ובחוץ מחכה לכם פרגולת עץ מרהיבה לצד ריצוף חוץ עץ ומערכת ישיבה שיש בה את כל מה שרק חלמתם. כאשר מדובר על חיפוי חוץ מעץ מדובר בבחירה מרהיבה מבחינה עיצובית, בחירה שתביא איתה מגוון של יתרונות גם מבחינה עיצובית, שכן העץ משתלב מושלם עם המראה הפסטורלי של הגינה וגם מבחינה פרקטית, שכן מדובר בחומר עמיד, חזק ואיכותי שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות. יחד עם זאת, המציאות היא שיש כל כך הרבה שיקולים שונים שחשוב לקחת בחשבון. עם מעט סיוע, הבחירה של סוג העץ לגינה יכולה להיות מהירה יותר ונטולת מתחים. אז הנה מדריך שיסייע לכם לבחור נכון ריצוף חוץ עץ לגינה שלכם.

ריצוף חוץ עץ

ההבדל בין עצים קשים לרכים

אחד הדברים הכי חשובים כאשר בוחרים ריצוף חוץ עץ לגינה שלכם או במילים אחרות דק, הוא לבחור אתהעץ המתאים. יש שני סוגים עיקריים של עצים. עצים רכים לעומת עצים קשים. הצעד הראשון בבחירת ריצוף חוץ עץ לגינה הוא הבנת ההבדלים בין עץ קשה לרך. בניגוד לאמונה הרווחת, לסיווג הפרקט והעץ הרך אי שום קשר לקשיות העץ. על מנת לקבוע אם העץ הוא קשה או רך, יש לבחון את הזרעים שהוא מייצר, ואת סוגי העלים. כן כן. הבחירה היא עד כדי מורכבת וצריך להתייחס אפילו לקריטריון הזה. כדי שעץ יסווג כקשה, הזרעים הנושאים מענפיו צריכים להיות מכוסים ומוגנים בשכבה חיצונית, כמו פרי או קליפה. יש לו גם עלים שנשירים מדי שנה. לחלופין, עבור עצים שנושאים זרעים נטולי כיסויי מעטפת מגן, העץ מסווג כרך. לעצים רכים יש גם מחטים והם בדרך כלל ירוקי עד.

בחירת ריצוף חוץ עץ רך

עצים רכים היו בחירה נפוצה לפני יותר מעשרים שנים. בעבר, האיכות הגבוהה של הסיבים הזמינים ששימשו לפרויקטים של ריצוף חוץ עץ הייתה טובה למדי והלקוחות יכלו לצפות בדרך כלל לקבל 20-25 שנות חיים מדק שמיוצר מעץ רך. היום המצב שונה. דק מעץ רך של היום כבר אינו עמיד, ותוחלת החיים שלו ירדה ל-10-15 שנים. הוא גם נוטה להיסדק ולהישבר, מה שעלול להוות סכנה חמורה.

איך לבחור ריצוף עץ לגינה?

סוגים שונים של עצים רכים זמינים להתקנת ריצוף חוץ עץ אם הם מטופלים בחומרים כימיים כדי לסייע בשימור חיי העץ, בעוד שעצים רכים אחרים הם עמידים יותר באופן טבעי. יחד עם זאת, כאשר זה מגיע לבחירת העץ המתאים לדק לגינה, עץ קשה הוא הבחירה הנכונה מכמה סיבות. לעצים קשים שמתאימים ביותר להתקנת ריצוף חוץ עץ יש עמידות גבוהה מאוד בפני פגעי מזג אוויר, ויש להם אריכות ימים. נכון שאתם עשויים לשלם יותר עבור דק מעץ קשה בהשוואה לדק מעץ רך לגינה, אבל אין להכחיש שהתמורה טובה יותר כאשר מתבצעת בחירת העץ המתאים.

 ריצוף חוץ עץ

יתרונות ריצוף חוץ עץ

היתרון הגדול ביותר בבחירת דק מעץ הוא החוזק, הקשיות והעמידות הגבוהה של סוגי הדק הזמינים ביותר. נכון שיהיה צורך לנקות אותו מעת לעת, אבל לא תצטרכו לדאוג שהעץ ייסדק או יישבר וידרוש תיקונים, כפי שקורה עם עצים רכים ועצים קשים שאינם עמידים. לכל, היותר, התחזוקה היחידה שרוב סוגי ריצוף חוץ עץ זקוקים לה היא צביעה מחדש או שימון כל שנתיים על מנת לסייע בהגנה על הצבע היפה והטבעי שלהם מפני דהייה. יש להקפיד להשתמש בצבעים חוסמי קרינה עם פיגמנטים מתאימים באיכות גבוהה, עם אחריות יצרן לשנתיים. כמה יעלה ריצוף חוץ עץ? המחיר לריצוף חוץ עץ נקבע לפי מגוון של קריטריונים כמו סוג העץ שאתם בוחרים, סוג הריצוף, עד כמה העץ איכותי, האם הוא עבר תהליכים מיוחדים כמו תהליכי חיטוי למשל, כמה גדול המשטח ועוד. המחירים נעים בין 250-600 ש“ח למ“ר.

ראו גם: ריצוף דמוי עץ | ריצוף דמוי עץ לבית

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים