4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון לפני התקנת ריצוף עץ

4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון לפני התקנת ריצוף עץ השיקולים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת ריצוף עץ כוללים: הבנת הצרכים וההעדפות בכל הנוגע לעיצוב; מאפיינים של סוגי עץ שונים; עמידות; וההשפעה על האסתטיקה והתפקוד.

התקנת ריצוף עץ

קבלת ההחלטה הנכונה יכולה לפעמים להיות מורכבת, לכן הטיפים הבאים יסייעו לפשט את התהליך, כך שתוכלו לבחור בקלות ריצוף עץ שיתאים למרחב ולצרכים שלכם. לפני שנתאר לכם 4 טיפים מעולים שיסייעו לכם להבין איך בוחרים ריצוף עץ, חשוב להכיר כמה מהיתרונות הבולטים של ריצוף עץ בבית או במשרד. הרי השם השני של ריצוף עץ הוא פרקט. אם בעבר, ריצוף פרקט עץ היה פתרון ריצוף ”לעשירים בלבד“, היום מדובר באחד המוצרים היותר נגישים לקהל הרחב. העץ מצד אחד מעניק לבית שלנו מראה חמים, אותנטי, משפחתי והרי לא סתם מעצבי פנים ואדריכלים אומרים שמספיק רצפת עץ איכותית והבית נראה יוקרתי ומרשים. בנוסף, מדובר במשהו שהולך עם הבית שלנו לאורך שנים רבות. פרקט איכותי זה משהו שנשמר, תמיד אפשר לבצע בו תהליכי תחזוקה כמו שיוף ושימון והוא יהיה פשוט כמו חדש. רצפת עץ משתבחת עם השנים, ממש כמו יין טוב, וזה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. עץ איכותי הוא פשוט דבר מרהיב מבחינה אסתטית. היום יש עצים כל כך איכותיים עד שחלק מהסוגים אפילו מתאימים לחללים רטובים כמו המקלחת או חדר האמבטיה.

אז הנה 4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון לפני התקנת ריצוף עץ:

  1. אורח חיים ותנועה תעשיית הפרקטים של היום מציעה מגוון רחב של מוצרי פרקטים שמיועדים להתאמה לאורח החיים של כל בית או עסק. במהלך בחירת ריצוף עץ, חשוב לקחת בחשבון את הבלאי היומיומי ולהבין את הצפיפות או הקשיות של סוגי עץ שונים. אם יש לכם ילדים, חיות מחמד או שיש לכם בית עם תנועה רבה, כדאי לבחור עץ קשיח או מוברש שמסתיר שריטות קטנות ושקעים, עם עמידות גבוהה יותר מרצפת הפרקט הרגילה שזמינה בגימור חלק. יחד עם זאת, אם המטרה היא בחירת ריצוף עץ בגימור חלק, יש לבחור עץ צפוף וקשיח יותר כמו דובדבן או אלון לבן ביתי יחד עם גימור מט שיחזיק טוב יותר בשימוש כבד. אתם רוצים לבחור רצפת פרקט שתשרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות ככל הניתן. טיפ קטן! לפני שבוחרים רצפת פרקט מכל סוג שהוא, חשוב לבדוק מול הספק כמה שנות אחריות יש לכם על המוצר ואיך מתחזקים אותו ומנקים אותו גם באופן שוטף ויומיומי, אבל גם כשיש כתמים למשל.
  2. מוצק לעומת מהונדס ריצוף עץ מלא סטנדרטי זמין ברוב המקרים במגוון רחב של סוגי עץ מלא. עץ מהונדס מוצע בעוביים שונים ומגיע גם במגוון רחב של גדלים. יחד עם זאת, ריצוף מהונדס מורכב משכבה של עץ מלא על גבי שכבות רבות של דיקט עץ רך. היתרון החשוב ביותר של סוג עץ זה הוא היציבות שלו. ניתן להשיג בקלות את הטרנד של היום של ריצוף פרקט רחב עם מוצרים מהונדסים, בניגוד למוצרים מוצקים. עץ קשיח מהונדס יציב יותר בסביבה שבה יש לחות, והיציבות הזו היא שמאפשרת לבעלי בתים להחזיק גם ריצוף עץ בקומות התחתונות.
  3. סגנון עיצוב הבית במהלך בחירת ריצוף עץ, הסגנון והטעם האישי, כמו גם עיצוב הפנים של הבית צריכים להיות חלק משמעותי מהבחירה. כדאי במיוחד לבחון מקרוב את הריהוט והצבעים של הקירות שלכם על מנת לוודא שהעץ שתבחרו יחמיא לאלמנטים העיצוביים האחרים בבית שלכם. כמו כן, יש להימנע מטרנדים או אופנות נוכחיות שיכתיבו את בחירת הריצוף שלכם, כי מה שמגניב היום הוא ברוב המקרים אינו אופנתי מחר. למרות שסוגי עץ רבים זמינים היום, יש לבחור בקפדנות ריצוף עץ שיאפשר לכם לשנות את העיצוב בעתיד מבלי להגביל את האפשרויות.
  4. תקציב ועלויות מחיר ריצוף עץ זמין ברוב המקרים בעלויות שנעו בין 50 ₪ ל-110 ₪ למ"ר, לפני התקנה, לריצוף באיכות גבוהה.

התקנת ריצוף עץ

ניתן להשיג היום פרקטים איכותיים במחירים שמתחילים מ-60 ₪ למטר מרובע, עד 150 ₪ למ"ר או 250 ₪ ומעלה, בהתאם לסוג העץ והאיכות היוקרתיות שלו. כך, לדוגמא, ריצוף עץ איכותי מעץ אלון עשוי לעלות היום בסביבות 200 ₪ למטר מרובע.

ראו גם: ריצוף עץ למקלחת | ריצוף דמוי עץ לגינה

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

התקנת דקים וחיפוי עץ איכותי

תוכן עניינים