חיפוי קיר עץ אורן

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

מראה של עץ בחללי הבית מתקשר באופן ישיר לתחושות ולאווירה שיש בטבע, ולכן ניתן לראות כיצד נעשה שימוש הולך וגדל עם אלמנטים מעץ בתהליכי העיצוב של מבנים ובתים. בין האלמנטים הנפוצים שיש ניתן לראות גם את החיפוי בעץ, שזהו סוג חיפוי שנועד לקירות של מבנים כדי להעניק להם יופי, עיצוב, אסתטיות וגם פרקטיות.

קיימים סוגים שונים של חומרי חיפוי מעץ המיועדים לחיפוי קירות, ביניהם ניתן למצוא את עץ האורן שהינו אחד מסוגי העצים הנפוצים והפופולריים בשימוש. לכן אם אתם מתלבטים בנוגע לסוג החיפוי שייושם על קירות ביתכם, כדאי שתכירו את היתרונות והמאפיינים של חיפוי קיר עץ אורן.

מה היתרונות של חיפוי קיר עם עץ?

לחיפוי קיר עם עץ יש יתרונות רבים, במיוחד כיוון שמדובר על חומר גלם טבעי ואיכותי המחזיק מעמד למשך שנים ארוכות. אחדכיוון שמדובר על עץ איכותי ועמיד במיוחד, ניתן ליישם חיפוי קיר עץ אורן על קירות פנימיים וחיצוניים בהתאם לצורך מהיתרונות המרכזיים של חיפוי קיר עם עץ הוא היופי והדקורטיביות שהקיר מקבל, כיוון שגווני ומראה העץ מעניקים אפשרויות שילוב גבוהות וטובות יותר לעומת משטחי חיפוי אחרים. צבע העץ משתלב באופן מושלם עם כל חומר גלם אחר, ולכן חיפוי עץ יוכל להתאים לקירות וחללים המשולבים עם בטון, אבן, אלומיניום, ברזל, זכוכית וכו'.

נוסף ליתרון העיצובי, לחיפוי העץ יש גם יתרון פונקציונלי כיוון שלעץ יש תכונות בידוד טובות במיוחד, גם בלאחר יישום חיפוי עץ חללי הפנים במבנה יכולים ליהנות מרמת בידוד טובה ויעילה יותר, הן מבחינת בידוד תרמי והן מבחינת בידוד אקוסטי.

חיפוי קיר עץ אורן – לקירות פנים או קירות חוץ?

חיפוי קיר עם עץ אפשרי באמצעות סוגים שונים של עצים טבעיים כמו עץ אשוח, סידר/ארז, איפאה, עץ טיק הנחשב לעמיד מאוד וכן גם עץ אורן שהפך להיות אחד ממשטחי החיפוי המועדפים ביותר הודות ליופיו, קשת הגוונים שיש לו וכן העמידות והאיכות שלו עץ זה. כיוון שמדובר על עץ איכותי ועמיד במיוחד, ניתן ליישם חיפוי קיר עץ אורן על קירות פנימיים וחיצוניים בהתאם לצורך, זאת בהתאם למפגעי הסביבה הקיימים באזור וכן פעולות התחזוקה השוטפות שיש לבצע על חיפוי העץ הטבעי כדי שיישמר למשך שנים.

מהם המאפיינים של עץ אורן?

מדוע אם כך עץ האורן משמש כאחד מהעצים הטובים ביותר לחיפוי קירות של מבנים? התשובה לכך טמונה באיכותו של עץ זה, כיוון שזהויפוי קיר עץ אורן יהיה אפקטיבי וטוב יותר עבור קירות של חללים פנימיים בתוך מבנה כמו חדרי אורחים, חדרי שינה, קירות מבואה עץ חזק ועמיד הודות לצפיפות הגבוהה שיש בתוכו. עץ האורן גדל באזור פינלנד שם הוא נהנה ממקורות מים טבעיים ומרובים, ולכן הוא גדל באזורים אלו באופן טבעי. החוזק והגמישות של עץ האורן מתאימים לצרכים השונים הקיימים בתעשייה, ולכן קיימת עדיפות גבוהה להשתמש בו גם כמשטחי חיפוי לקירות.

גווני הצבע של האורן הם על קשת החום-צהוב, תכונה נוספת המאפשרת ליישם את משטחי עץ האורן על גבי קירות מבנים והענקת מראה עיצובי מעניין ומרשים יותר. עץ האורן גדל בטבע כשקליפה עבה בצבע שחור עוטפת את גזעו ומגינה עליו ממזיקים שונים, ולכן הוא נשמר בצורה טובה יותר לעומת עצים אחרים.

חיפוי קיר מלוחות עץ אורן טבעיים – לאילו חללים חיפוי כזה מתאים?

יחד עם יתרונות רבים אלו הקשורים לתכונותיו של עץ האורן, יש לזכור כי מדובר על עץ מסוג העצים הרכים ולכן הוא חשוף יותר לנזקים סביבתיים שונים כמו מזיקים, רוח, משקעים, אבק, קרינת שמש וכו'. משום כך חיפוי קיר עץ אורן יהיה אפקטיבי וטוב יותר עבור קירות שלחיפוי עץ אורן סוג חיפוי שנועד לקירות של מבנים כדי להעניק להם יופי, עיצוב, אסתטיות וגם פרקטיות חללים פנימיים בתוך מבנה כמו חדרי אורחים, חדרי שינה, קירות מבואה, קירות של לובי בניין וחללים פנימיים אחרים אליהם רוצים להוסיף דקורטיביות ומראה עיצובי ומעודכן.

ניתן לראות את עץ האורן מיושם גם בקירות ומקומות חיצוניים הנתונים לפגעי מזג אוויר וסביבה כמו פרגולות, קירות חיצוניים וכן הלאה אך כדי שהעץ יישמר למשך זמן יש להקפיד על תחזוקה של העץ באופן שוטף, וכך לשמור על מראהו וחוזקו ומניעת התפתחות של נזקים מהותיים בעץ.

חיפוי קירות עם משטחים דמויי עץ – מתי חיפוי מסוג זה מומלץ?

חיפוי קירות עם עץ אורן מעניק פתרון עיצובי ופרקטי כאחד, אך כאמור חיפוי מסוג זה אינו מומלץ עבור כל קיר שקיים במבנה כתוצאה מהתכונות שיש לעץ האורן וכן כל עץ אחר הגדל בטבע. ידוע כי סוגי עץ רבים רגישים מאוד למים ואזורים בהם קיימת רטיבות ולחות גבוהה, כך שחשיפה ממושכת למים עשויה להשפיע על תכונות העץ ולפגוע בעמידות שלו.

משום כך חיפוי קירות חיצוניים עם משטחי עץ הינם פחות מומלצים למבנים שונים, במיוחד מבנים בהם אין רצון או אפשרות לבצע פעולות תחזוקת שימור של עץ בצורה שוטפת. לשם כך קיים פתרון אחר העונה בעיקר על הצורך העיצובי של חיפוי בעץ, שאלו הם משטחי חיפוי דמויי עץ המיושמים על קירות חיצוניים וכן אזורים אחרים במבנה החשופים לתנאי לחות ורטיבות כמו חדרי רחצה, מטבחים וחדרים רטובים אחרים.

מחירון ארונות מטבח עשויים עץ או דמוי עץ

סוג הארוןפירוט, יתרונות, חסרונותטווח מחירים
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בפורמייקה.. (המחיר הוא למטר).הפורמייקה נחשב לחומר סופר עמיד וחזק לאורך זמן. קל מאוד לנקות אותו, הוא עמיד נגד כתמים ואם רוצים אפשר גם להדפיס עליו הדפסה בהתאמה אישית בשלל סגנונות. 1,100-1,800 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים בצבע בתנור. (המחיר הוא למטר).סוג ארונות זה מאפשר לצבוע ארונות בכל צבע שרוצים וכך להתאים את הארונות לסגנון העיצובי שמשתלב עם המטבח שלכם. הצבע מתבצע בשיטת ההתזה ומעניק לארונות מראה יוקרתי וייחודי. 1,500-2,300 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חלק. (המחיר הוא למטר).מתאים למטבחים כפריים. 1,500-2,500 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח מצופים פולימר חרוט. (המחיר הוא למטר). מתאים למי שמחפש להעניק למטבח מראה יוקרתי.1,800-2,600 ש“ח
מחיר ארונות עץ מסוג קלפה למטבח.מחיר גודל סטנדרט - 120 מ‘ X 40 ס“מ. עבור ארונות גדולים יותר, המחיר עולה. מתאים למי שמחפש ליצור מגנון טריקה שקטה. פתיחה קלה ונוחה. 1,300-6,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר סטנדרט. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ אלון או מעץ מייפל. מתאים למי שמחפש את המראה והסגנון אותם מעניקים עצים מלאים. 2,000-3,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח בשילוב ציפוי פורניר יוקרתי. (המחיר הוא למטר).הציפוי מתבצע מעץ טיק או אגוז הנחשבים לעצים מאוד יוקרתיים וייחודיים, מה שמוסיף יוקרה למטבח. 2,000-4,000 ש“ח
מחיר ארונות עץ מטבח המצופים בזכוכית מחוסמת. (המחיר הוא למטר)מראה מודרני, קל לתחזוקה וניקיון, נשמר לאורך זמן. חשוב לבחור בזכוכית איכותית נגד סריטות. 2,000-4,000 ש“ח

מחירון ועלויות עבור מדרגות עץ

סוג המדרגות טווח מחיר למטר
מחיר מדרגות עץ אלון לבן120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ אלון אמריקאי טבעי130-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ ספלי140-200 ש“ח
מחיר מדרגות בחיפוי עץ אלון90-130 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מבוקע120-160 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מאגוז אפריקאי140-180 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מהגוני150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ דובדבן150-170 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ טיק380-500 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אירוקו170-300 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ איפאה170-190 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ אגוז אמריקאי190-220 ש“ח
מחיר מדרגות מעץ גושני220-400 ש“ח
מחיר מדרגות עץ מרחפות130-200 ש“ח
מחיר מדרגות עץ תלויות 130-200 ש“ח

מחירון בניית צימרים מחירון בניית מחסנים

פרויקט בניה מעץטווח מחירים
מחיר בניית צימר - המחיר אינו כולל תכנון אדריכלי, עיצוב וכדומה, אלא בנייה נטו2,800-6,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית קומה שנייה/קומת גלריה מעץ2,800-4,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניית צימר 200 מ“ר כולל מרפסת3,000-7,000 למ“ר
מחיר בניית מחסן עבור החצר או הגינה עשויה עץ מלא4,000-8,000 ש“ח

מחירון עבודות עץ לחצר, לגינה או לבית

סוג העבודה / פרויקטטווח מחירים למ“ר
מחיר בניית ספסל עץ לגינה/לחצר או לכניסה לבית600-1,000 ש“ח
מחיר בניית נדנדה מעץ מלא עבור הילדים או המבוגרים (זו יכולה להיות נדנדת ספסל/נדנדת משחק)1,200-1,800 ש“ח לא כולל התקנה
מחיר בניית דק לגינה או לחצר 270-400 ש“ח
מחיר בניית במה עשויה עץ מלא או שילוב של עץ עם חומרים אחרים לגינה או לחצר1,200-2,500 ש“ח
מחיר בניית גדר עשויה עץ או במבוק לגינה או לחצר עם או ללא שער 150-300 ש“ח
אהבתם? שתפו פוסט זה!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים

גלריית עבודות
התקשרו עכשיו

עבודות עץ, דקים, פרגולות ומדרגות מעץ

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!